Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Demontaż zderzaków, dokładek i progów


Pawlo 2004

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładki:

No więc żeby zdemontować dokładki zderzaka to trzeba ściągnąć zderzaki, innej opcji nie ma :no: od wewnętrznej strony będziesz widział zatrzaski które musisz powypinać tak żeby dokładka zeszła.

Listwy drzwiowe

Są przykręcone na 2 maleńkie śrubeczki po obu końcach listwy od wewnętrznej strony drzwi, po odkręceniu ich wysuwasz listwę w strone tyłu auta i po wszystkim.

Progi

Są poprzykręcane od spodu, jak podlewarujesz auto to będziesz widział śrubki. Potem musisz ściągnąć tą listwę którą widać po otwarciu drzwi (z nia ostrożnie) pod nią są też śrubki, no i jeszcze po jednej albo dwóch śrubkach przy nadkolu z przodu i z tyłu, jak wszystkie poodkręcasz to próg sam spadnie :wink4:

Ściągnięcie zderzaka przedniego

Zderzak trzyma się na dwóch większych śrubach które odkręcasz od dołu, są ukryte pod kratkami od halogenów (widać je z kanału czy też po położeniu sie pod auto :wink4: nie odkręca się ich do końca tylko poluzowuje), odkręcasz kilka śrubek którymi jest przymocowana przednia część osłony silnika do zderzaka, do tego demontujesz lampy (4 śrubeczki) po ich odkręceniu widać śrubki po bokach którymi jest połączony zderzak z błotnikami (3 śrubeczki z każdej ze stron) lub dostajesz sie do tych śrub od strony nadkola, jak kto woli :wink4: no i jeszcze po jednej śrubce przy nadkolu, po odkręceniu ich odczepiamy dokładkę od błotnika jednym energicznym pociągnięciem do siebie.

Po ściągnieciu odpinasz kostki od halogenów oraz węże od spryskiwaczy lamp (wszystko jest bezproblemowe) i tym samym masz zderzak ściągnięty gotowy do demontarzu dokładki :wink4:

Ściąganie zderzaka tylnego

Tylny trzyma się na kilku śrubkach, ale zeby je odkręcić musisz zdemontować tapicerkę w bagażniku jak to zrobisz to na styku błotnika i zderzaka będziesz widział 3 śrubki po każdej ze stron a do tego 2 pod lampą również w bagażniku, odkręcasz je i po wszystkim. Pamiętaj o śrubeczkach przy nadkolu (po jednej na stronie) a potem o wyczepieniu dokładki która jest przymocowana do błotnika, robisz to tak samo jak z przednią. Jeśli zderzak posiada parktronik jest kostka którą musisz odpiąć lub wyciągnąć czujniki co kto woli :wink4:

Mam nadzieję, ze się przyda :)

_________________________________________________

Dzięki yyk za przeniesienie tematu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noooo widzicie ... profeska jest jak trzeba;) tylko jeszcze jak te zderzaki ściągnąć? :mysli: dobrze by było pod to jakoś podejść bo i spryski mam nie na chodzie a wtedy miałbym wszystko na wierzchu...

delikatnie z progami - tzn gdzie te śrubki??

dobry wątek zapodałem pytając o to;) co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubki masz ukryte pod listą którą widać po otwarciu drzwi, Z nia trzeba sie ostrożnie obchodzić przy ściaganiu zeby jej nie połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co tu chodzi:

Po odkręceniu ich odczepiamy dokładkę od błotnikaodzi o dokladke pd zderzakiem??? tak? czyli zderzak se schodzi sam bo jest na śrobacha dokładka jest na spinkach?? dobrze to rozumie??? :embarrassed: - tutaj ch[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2010, 23:46_________________________________________________i czy nie wystraczy nadkola odkręcic żeby te 3 śruby wykręcić nie chcę lamp demontować[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2010, 23:47_________________________________________________temat przypomniał yyk??? myślalem że ja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkręceniu śrubek przy nadkolu odczepiasz dokładkę od błotnika jednym energicznym pociągnięciem tak zebyś mógł ściągnąć cały zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma spinek, są tam zatrzaski i nic sie nie połamie, zaufaj mi :wink4: ściagałem zderzak już z 3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...