Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zarysowania (metalic)


Flinstone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym się Was poradzić w sprawie zarysowań na lakierze metalicznym, mianowicie jest parę miejsc na lakierze, gdzie są zarysowania i chciałbym się ich pozbyć, tylko problem w tym, że niektóre te rysy są szerokie, mają po 1-1.2 mm szerokości i zwykłą pastą nie usunę tak wielkich rys. Zastanawiam się nad pomalowaniem tego dobranym lakierem tylko problem w tym, że nie chcę takiego zwykłego lakieru w spray'u bo po tym to fakt zamaluje się zarysowania ale na lakierze będzie różnica, ponieważ lakier będzie bardziej matowy i tu pytanie jak zrobić aby uzyskać metaliczny połysk w miejscu malowania ? Polerować ? Czy może są jakiekolwiek lakiery metaliczne w spray'u lub coś podobnego ?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysy są szerokie, mają po 1-1.2 mm szerokości

Czym to mierzyłeś ze z taką dokładnościa podałeś :naughty:

Czy może są jakiekolwiek lakiery metaliczne w spray'u lub coś podobnego ?

:doh1: może jeszcze pędzlem to pomalujesz?? :blink:

Zapodaj najlepiej fotki tych rys o ile temat wcześniej nie wyląduje w koszu bo na forum jest tego multum jak sie pozbyć takich rys np. http://www.a4-klub.pl/smf/all_usuwanie_nawet_glebszych_zadrapan-t95633.0.html to jeden z tańszych domowych sposobów tak więc następnym razem użyj opcji :szukaj:

Malowanie spreyem :blink::shocked: nie no jestem w szoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malucha to możesz sprayem malować :decayed: ale a4 :shocked: ale z ciebie "HARDCORE" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. http://www.a4-klub.pl/smf/all_usuwanie_nawet_glebszych_zadrapan-t95633.0.html to jeden z tańszych domowych sposobów tak więc następnym razem użyj opcji :szukaj:

Kolego akurat znam ten temat bo czytałem go. Dlatego założyłem nowy temat bo sam mam takie pasty i nic nie pomagają na takie rysy.

Malowanie spreyem :blink::shocked: nie no jestem w szoku

Chyba mnie źle zrozumiałeś... Wytłumaczę Ci to jaśniej... Miałem kiedyś Opla Astre I i spisałem numer farby z nadwozia i poszedłem do sklepu z lakierami. Sprzedawca zamówił dla mnie tą farbę, był to kod E 279 jeśli się nie mylę a że farba ta była w spray'u to juz nie moja wina... A Ty pewnie myślałeś, że pójdę do bylejakiego sklepu, kupię jakąkolwiek farbę i będe sobie malował ... :laghing2:

Malucha to możesz sprayem malować :decayed: ale a4 :shocked: ale z ciebie "HARDCORE" :rolleyes:

... Kolego ... jakbyś Ty wiedział jak dbam o ten samochód, jakim jestem miłośnikiem Audi to nawet byś nie śmiał tego napisać.

Ludzie... :doh1: nie wiecie, że są farby do samochodów w spray'u ? Jakbym miał inne stosowne wyjście to chętnie bym skorzystał bo nie mam ochoty szpecić mojej A4. A chciałem się dowiedzieć czy są inne sposoby czy tylko pozostaje mi lakiernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem o metodzie polegającej na wypełnieniy rysy lakierem wykałaczką lub cienkim pędzelkiem i spolerowanie oczywiście w dużym skrucie trzeba by dopytać jakiegoś fachowca na temat tej metody proszę o wypowiedz jakiegoś speca bo również jestem zainteresowany tą metodą aby uniknąć malowania całego elemętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O może kredka :mysli: nie używałem ale to też jest jakiś sposób :wink4:

Malucha to możesz sprayem malować :decayed: ale a4 :shocked: ale z ciebie "HARDCORE" :rolleyes:

... Kolego ... jakbyś Ty wiedział jak dbam o ten samochód, jakim jestem miłośnikiem Audi to nawet byś nie śmiał tego napisać.

Jesteś na tym forum kilka dni, jest to Twój pierwszy temat. Nikt tu nie jest duchem świętym, żeby wiedzieć, jak baardzo dbasz o swój samochód. Nawet nikt go nie widział - prawdopodobnie. Ale jak zaczynasz na tym forum temat - pierwszy temat, żeby sprayem zamalowywać rysy na karoserii to wybacz.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie pomogły to ew. dałbym to do lakiernika, ale musiałby to się mocno rzucać w oczy, bo inaczej szkoda malować.. :wink4:

Jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: :polew:

no nie wierze milosnik audi :polew: :polew: :polew: to czemu jeszcez nie pojechales do lakiernika :evil: kolego san tego nie usunisz...

PS Pablo2004 zna sie na rzeczy i stad jego tak duze zdziwnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flinstone nie rzucaj fochem :wink4:

Jak juz napisałem daj fotke a ci powiem czy element nadaje sie do malowania czy da sie go spolerować. Wszystko zależy od tego jak głęboja jest ta rysa bo szeroka może być nawet na 10cm ale jak jest płytka (nie sięgająca bazy czyt. koloru) to wtedy idzie wszystko spolerować. Oczywiście nie za pomocą samej pasty.

Jest do tego potrzebny papier ścierny 2000 lub 2500 a potem spolerowanie maszynowo bo ręcznie raczej smatowiałego lakieru nie dopolerujesz.

Nie używaj zadneg spreyu bo tylko pogorszysz sprawę, zaufaj mi :wink4:

Myśle ze teraz odpowiedziałem na twoje pytanie tak jak tego oczekiwałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...