Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z odpalaniem po 3 dniach


miras777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od roku jestem posiadaczem A4 1,9 TDI i niepokoi mnie pewien objaw. Może ktoś z Was miał podobny problem. Gdy zostawię furkę na weekend, tzn kończę jazdę w południe w piątek i chcę odpalić w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano to jest duuuuuży problem z odpaleniem. Rozrusznik kręci ok, odpala dopiero za trzecim czy czwartym razem ale po dłuższym kręceniu (kilkanaście sekund). Nie ma problemu z odpaleniem na drugi dzień, nawet jak jest solidny mróz ale jak dłużej postoi to kaplica!! Objaw taki jakby był układ zapowietrzony ????????? Sam nie wiem. może ktoś miał coś podobnego i mi coś podpowie. Będę bardzo wdzięczny... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy paździoch powinien palić od strzału.

Tanim kosztem możesz:

- podładować akumulator,

- Może pogrzej dłużej świece żarowe? Kiedyś w starym VW T2 jak nie chciał palić na mrozie przekręcałem kluczyk, czekałem aż gasła kontrolka od świec i potem jeszcze raz, dwa razy tak samo. To znacząco pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę że problem nie leży w akumulatorze bo kręci bez problemu. Dłuższe podgrzewanie świec też nic nie daje :no: . Zwykle pali od strzału. Problem pojawia się przy pozostawieniu go na przynajmniej dwa dni. Wtedy trzeba się namęczyć żeby odpalił... no i puszcza chmurkę czarnego dymu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...