Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Olej do manuala


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić olej w skrzyni u siebie (manual). Napisalem do typa na allegro, ktory handluje ori olejami i odpisał, ze olej VW G060726A2 i jego nastepca G06072642 SAE 75W-90 API GL-4 sie nie nadaje. Do mnie tylko cytuje:

" Do Pana skrzyni powinien być wlany olej VW G052911. W serwisie olej taki kosztuje ok 70zł za litr.

Mogę Panu zaproponować olej który spełnia normę oleju VW G050911 i jest rekomendowany przez VW jako zamiennik wspomnianego oleju. To Fuchs Sintufloid 75W80. Mamy go na aukcji:

http://allegro.pl/item1013558156_olej_przekladniowy_fuchs_75w80_75w_80_1_litr.html

w cenie 49,97 za litr. Do Pana skrzyni wchodzi dokładnie 2 litry oleju.

Firma Fuchs (razem z Castrolem ) produkuje oleje na zlecenie Volkswagena do ich aut na pierwsze zalanie w fabrykach VW i Audi dlatego bez obaw może Pan wlać do skrzyni olej o którym wspomniałem.

Pozdrawiam"

czyli 75W-80 API GL-5

czy moge w związku z tym zalać Motula (który mogę mieć w bardzo dobrej cenie od Dzika) Gear 300?

Motul Gear 300

Klasa Lepkości:

SAE 75W/90

Klasa Jakości:

API GL-4/GL-5, MIL-l-2105D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Włocławeczku śmiesznym w serwisie śmiesznym VW taki śmieszny ori chodzi po 110 zł/liter. a 70żł to w Toruniu krzyczeli za 0,5 litra.a co ty masz lać to nie wiem,ale mi jakoś osobiście olejki kamforowe z allegro bardzo h*jem pachną,jak te w sklepach z beczki. :gwizdanie:ten olej to sie raz w życiu praktycznie zmienia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...