Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Metaliczny świst przy przyspieszaniu


Pioterek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poradzcie, proszę. Silnik AFN 99r. 110KM TDI. Turbina po regeneracji od 3 miesięcy. Ostatnio zacząłem słyszeć dziwny , jakby metaliczny świst od strony pasażera pod maską, jakby z okolic turbiny. Świst ten pojawia sie tylko podczas przyspieszania, na każdym biegu. Najczęsciej przy mocniejszym wduszeniu na pedał gazu. na biegu jałowym nic nie słychać, mimo zwiększania obrotów. Przy łagodnym przyspieszaniu, stropniowym wzroście obrotów - nie ma tego dżwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam tylko że w golfie, wg znawców tematu, ten świst pochodzi z nieszczelności w układzie dolotowym (od intercoolera). Na biegu jałowym tego świstu nie ma, bo turbo nie jest obciążone i nie pompuje takiego ciśnienia. Dopiero podczas jazdy zaczyna świszczeć. Właście każda ostra zmiana biegu do góry powoduje u mnie ten świst, nie muszę nawet przeciągać wysoko obrotów. Wystarczy depnąć ostro i jak poczuje że turbo już efektywnie kręci około 2kobrotów, wówczas zarzucam wyższy bieg i słyszę ten świst. Nigdzie niestety nieszczelności u siebie nie znalazłem, ale od jej poszukania możesz zacząć u siebie. Zwóć uwagę na opaski, czy przewody siedzą ciasno i czy nie są gdzieś przetarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...