Jump to content
IGNORED

[B5 AFN] Pytanie dot. rolki napinającej


danisz_
 Share

Recommended Posts

Ostatnimi czasy pękł mi pasek alternatora. Zaglądam pod maskę a tam pasek pocięty na wstążki. Okazało się, że padła rolka-sprzęgło alternatora (kto by przypuszczał, że takie coś jest?), natomiast wydawało mi się, że winna jest rolka napinająca, gdyż patrząc na pasek z góry nie przechodzi on prostoliniowo tylko jest odchylony do przodu z rolką. I tu moje pytanie do władców AFNów, AVG, 1Zetów ITP - jak to wygląda u Was? Czy rolka napinająca patrząc na nią z góry jest odchylona w stronę zderzaka? Mechanik mnie zapewniał, że tak ma być i że to zwykła sprawa, gdyż ta rolka odchyla się na sprężynie. A może przez to, rolka napinająca spowodowała padnięcie tej drugiej? Jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

No pewnie!!!!!!!!!!!!!! Mechanikowi nie chce się rozbierać całego przodu. Nie powinna być przechylona do przodu. Powinna pracować równiutko z pozostałymi rolkami. Dopiero co to przerabiałem u mojej AHU 1.9 TDI i przypuszczam że to lenistwo mechaniika. mnie to kosztowało 320 zeta za rolke plus koszta roboty. Dużo przygotowań, a mało roboty. Pozdrawiam i polecam wymienić napinacz, bo pasek po jakiś 2 tyś. lub mniej może pęknąć. :> :> :>

Link to comment
Share on other sites

no i jestem po wymianie napinacza. Wszystko kręci się równo jak przy linijce. Wszystko ok, tylko jestem sumując chudszy o siedem stówek. Ot taka usterka przy niedzieli.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...