Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Duże spalanie i nierówna praca silnika


Samuray-X

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwaczny problem, z którym po lekturze postów na tym forum nie wiem czy sobie można poradzić.

Otóż mam A4 silnik 2.6 ABC AUTOMAT, przerobiłem go ponad rok temu na gaz (KTM).

Od początku (sprowadzony z Niemiec w 2008 sierpień) sprawiał problemy, zaczęło się od tego że brał płyn chłodniczy.

Brat go rozkręcił, powymieniał rozrząd, wszystkie uszczelki i i płynu już nie brał.

Niestety silnik pracuje średnio. Obroty falują w zakresie +/- 5%.

Pali jak na moje oko dużo, zwłaszcza w mieście, bo o ile na trasie potrafi zmieścić się nawet w 11 litrach gazu to w mieście czasem i 20 to za mało (co prawda jeżdżę głównie w korkach w centrum Łodzi ).

Najbardziej jednak to falowanie obrotów mnie wpienia, Od razu po uruchomieniu to ma się wrażenie, że ten silnik ma tendencję do zamiany w diesla :wallbash:

Czy to benzyna czy gaz, pracuje tak samo.

Aha i po odpaleniu na benzynie wydaje mi się że czuć zapach parafiny w spalinach...

Ostatnio podpiąłem go pod VAG-a, oczywiście ZERO błędów :blink:

Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie.[br]Dopisany: 16 Maj 2010, 21:40_________________________________________________Halo!!!

Chłopaki, nikt nie ma żadnego pomysłu?

Zapomniałem dodać, że czuć zapach parafiny po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czujesz parafinę to ktoś kiedyś zatankował Ci ropy :myśli: nie wiem ale może dla świętego spokoju będziesz musiał zrobić płukankę zbiornika paliwa, przewodów, wtrysków itp. (są specjalne preparaty do tego chyba) a jak z tym falowaniem? i u mnie też troszkę faluje, ale widze to tylko na wskazówce obrotka (+-50obr), na słuch silnik chodzi bardzo równo, wiele osób ma te dziwne falowanie w ABC, było trochę o tym na forum poszukaj, skoro Ci tak drży to posprawdzaj wszystkie poduszki silnika i skrzyni no i czy wydech prawidłowo wisi na wszystkich wieszakach. Dobrze sprawdź plecionkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...