Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dodatkowe urządzenie do RNE-E dla poprawy dzwięku ??..


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko , slyszalem gdzieś ze są jakies przedwzmacniacze lub equalizery itp dla poprawy dzwieku do ori radyjek, czy ktos z was ma cos takiego zamontowane pod rns-e? Nie pozbede sie rns-a a szukam czegos co pomoze mi poprawic troche dzwiek i zwiekszy zakres regulacji dzwieku a głupio by było wsadzac drugie radio i przez nie puszczac dzwiek na wzmacniacz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj JL audio cleansweep. Montowaliśmy takiego proca jakiś czas temu w VW T5 pod rns2 i system pod nim zagrał całkiem poprawnie.

Możesz też wyciągnąć sygnał S/PDIF z ori jednostki i wpiąć się do zewnetrznego DAC zrobionego za zamówienie lub też podłączyć np audison'a bit one. Możliwości jest sporo, ale również sporo $$ do zainwestowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ceny wymienionych urzadzeń są dość ładne :embarrassed: a jest jakaś mozliwość ulepszenia dzwieku za pomocą czegoś co nie wciagnie tak dużo $$ a da efekt? :):D wierze w mozliwośći tego sprzetu ale niestety moje mozliwosci nie sa tak wysokie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili jest rns-e rodek r1900N + 2xrainbow amboss 10" i jestem w trakcie montazu kenwooda ps 150+ vibe se-k60 , jak widać sprzet nie jest z najwyższej połki .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry budżetowy zestaw.

Co rozumiesz przez "ulepszenie dźwięku"?

Czego ci brakuje w obecnym systemie?

Zrobiłem już kilka aut na RNS-E czy concercie II i coś tam grało.

Nie napisałeś skąd wziąłeś sygnał do wzmacniaczy. Jak przygotowane są drzwi, jak wygląda instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnał wyprowadzony z radja jest za pomocą dolutowanych czincz do kostki, nie ma zadnych pisków syków ani szumów.

na pocztek chciał bym zrobić coś z "bassem" , mam w rodeku płynną regulacje basu pilotem ale i tak cięzko go dostroić i czasem wydaje się to bardziej jak hałas niz bass oczywiscie zaleznie od utworu i biore tu tez pod uwage to ze nie bedzie idealnie gdy odtwarzam to z karty pamieci , słuchająś czegoś w stylu utworów z energy 2000 bas jest ciekawy, sluchając hiphopu jest juz bardziej pierdzący. Moze jakiś dodatkowy filtr dał by tu jakiś efekt?

Ogólnie jak chyba kazdy kto robi zabudowe, chcial bym zeby był on mocniejszy i glębszy zeby pilot wzmacniacza nie musial być na ogol w pozycji max..

Przydała by się również wieksza mozliwość regulacji jeszcze przed wzmacniaczem stąd mysl o equalizerze

niestety pomysłów jest wiecej niż srodków na realizacje jak to zawsze bywa:D

przodu jak narazie dlugo nie sluchalem bo zostalo mi dokończenie jednych drzwi ( wygluszenie) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne dodatkowe filtry czy EQ ci nie pomogą.

Problemy z subwooferami mogą pochodzić od źle dobranych skrzynek. Tu również przydała by się informacji na temat konstrukcji, pojemności, czy ew. strojenia paczek.

Na początek skończ drzwi, dalej będziesz się mógł bawić z subem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynki robilem sam i byly wyliczane pod glosnik ale oczywiscie moze byc to zle wylliczone, myslalem nad equalizerem bo niektore piosenki mają bass idealny a niektóre tak jak by juz inna czestotliwość ze bas przemienia sie w pierd .. i stad mysl o equalizerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...