Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Pada aku?


ch4zzy

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

nie znalazłem ostatecznej odpowiedzi na pytania, dotyczące mojego problemu, po przeszukaniu forum, zatem:

Od dłuższego czasu miałem problem z zapłonem, które wcześniej opisywałem na forum. Mianowicie musiałem przekręcić kilka razy kluczyk pomiędzy pozycjami wyłączone/zapłon/wyłączone/zapłon i tak w kółko, aż w końcu kontrolki zapaliły się na stałe, zamiast pulsować i mogłem odpalić silnik. Dodatkowo w czasie jazdy ostatnio zapalały się kontrolki układu hamulcowego, czasem odłączało klimę. Jakieś 4-5 dni temu przesmarowałem klemy smarem miedziowym i było super...do dzisiaj :( W trasie standardowo zapiszczał układ hamulcowy i zapaliły się jego kontrolki, na zegarach i na FISie, odłączyła się też klima, sygnały dźwiękowe stawały się coraz dłuższe, aż w końcu po jakichś 50 sekundach piszczało już stale, odłączyło się wspomaganie kierownicy, hamulców chyba też (było to pod koniec fazy hamowania, więc nie jestem pewny), do tego pojawiła się kontrolka oleju na FISie. Restart silnika pomógł i jakoś dojechałem do domu, już bez problemów. Chyba pada aku. Z tym że rozrusznik kręci idealnie i silnik odpala za pierwszym razem, także nie wiem czy to akumulator :(

Mam uszczuplony budżet i zastanawiam się, czy wydawać kasę na diagnostykę VAG - która przed zabiegiem przy klimach nic nie wykazywała nigdy z układem ładowania, oprócz minimalnie mniejszego ładowania alternatora - czy też od razu podjechać na test aku i ewentualnie kupić nowy? Jak myślicie, mogła paść bateria? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podbne problemy moze nie az tak drastyczne jak u Ciebie, ze w czasie jazdy cos sie działo, ale tez musiałem nie raz powahlowacz kluczem az zaskoczyło. Wymiana kostki stacyjki załatwiła sprawe na dobre, tobie tez to proponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i kostka stacyjki - ale prędzej już chyba aku, ponieważ po przesmarowaniu klem problem zniknął - no chyba, że to zbieg okoliczności akurat :decayed: Dzięki za podpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...