Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Regeneracja turbiny


egonms

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się ostatnio za moją turbinę ponieważ wyłączyła mi się dwa razy przy wysokich obrotach i dochodził z niej odgłos ocierania, były to zastane łopatki. Wyciągnąłem ją bo miałem zamiar sam z nią robić, ale nie jest to takie łatwe bez odpowiedniego sprzętu i turbina musi być porządnie zrobiona bo nie jest łatwe jej wymontowanie i samochód musi posiadać maksymalną moc. Po wymontowaniu było widać, że zawór sterujący turbiną się przycina co powodowało u mnie po naciśnięciu pedału gazu opóźnienie w załączaniu turbiny. Po regeneracji mam płynne ruszanie i płynniejszą pracę turbiny od najmniejszych obrotów.

Znalazłem w Krakowie ludzi, którzy naprawdę porządnie zregenerowali turbinkę (trudno było znaleźć kogoś kto robi profesjonalną regenerację). Cała regeneracja waha się cenowo 700-1200 zł. w zależności od stopnia regeneracji co można stwierdzić po rozebraniu turbosprężarki. Ja zapłaciłem 700zł., wymieniono mi cały środek, wypiaskowano, pomalowano, nałożyli w środku jakąś powłokę szklaną (nie znam się na tym), wyważono wirnik i uszczelniono.

Warto było w to zainwestować bo myślę że będzie z tym spokój na zawsze, a uważam, że goście robią to naprawdę dobrze i efekt u mnie jest zadowalający. Jeśli ktoś potrzebuje dobrej regeneracji z okolic Krakowa to polecam, piszcie na emaila to mogę umówić z tymi ludźmi, może ktoś nawet podjechać i odebrać turbinę. U mnie odebrali i po regeneracji przywieźli mi do domu. Umieszczam parę zdjęć mojej turbiny po regeneracji.

u610.jpg

8Qd70.jpg

u8w9.jpg

y5tMA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...