Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nieoryginalne radio+cb.. wyłaczanie z kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kłopot. Mam w audicy zamontowane nie orginalne radio. Chciałbym zeby wyłączało sie ono z kluczyka. Tylko jest dziwna sprawa. W kostce sa 2 kable od zasilania, zolty i czerwony. Żółty o ile sie nie myle to zasilanie bezposrednie z akumlatora a czerwony to przez stacyjke. Po zamianie tych kabli w kostce jest dalej to samo. Macie jakis pomysł jak to zrobic zeby działało z kluczyka?. Kolejny moj problem to cb radio. Kupiłem nowe i podłączam na próbe do zasilania z radia i zrobiło mi zwarcie, spaliło bezpiecznik który odpowiada za radio i na moje nieszczescie uszkodziło mi cb(całe szczescie na gwarancji;]). Macie jakis konkretny pomysl jak to zrobic zeby cb i radio wylączało sie z kluczyka?.. Znalazłem podobny temat ale niestety nic sie nie dowiedziałem konkretnego. Dzięki z góry za pomoc. To mój pierwszy temat więc prosze o wyrozumiałość jezeli robie coś nie tak;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że największa satysfakcja z modów w samochodzie jest, gdy zrobimy coś samemu, ale czasami lepiej zapłacić kilka złotych, zlecić robotę fachowcom i cieszyć się z poprawnie grających gratów.

Tym bardziej nie posiadając elementarnej wiedzy z zakresu elektryki samochodowej oraz bezpieczeństwa wykonanej instalacji.

Sorry za OT

Żeby nie było, że tylko się czepiam.

Próbnik w dłoń i szukasz w kostce 15tki (plus po zapłonie), jeśli nie ma - ciągniesz z zapalniczki/stacyjki itd., Na rozpisce po ori radiu sprawdzasz czy pin linii K nie dostanie jakiegoś sygnału po aftermarketowym radiu oraz sprawdzasz reszte przewodów.

ISO to standard, ale jak pokazuje doświadczenie w złączu zasilającym jest Las Vegas w dowolności obsadzenia pinów (poza kilkoma szczegółami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...