Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] HISTORIA PO ZIMIE - turbo i olej


pasek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , opisze Wam moja historię z turbinką.

Mianowicie w luty strzeliło turbo, siwy dym i auto stoi. Przyczyną mógł być uszkodzony katalizator który był pokruszony i blokował wydech (naprawione - bebechy wywalone). Jak się okazało z silnika wyciągnęło ponad 1,5 litra oleju do intercoolera i wydechu. Mechanik wyjął turbinkę i kupiłem regenerowaną z gwarancją. Po zamontowaniu turbiny czyszczenie dolotu, nowy olej, wszystkie filtry itd. Pierwsze jazdy - auto działa jako tako - raz normalnie a raz muli i wygania olej z wydechu - siwy dym (przez 500 km to musiałem podkładkę pod wydech kłaść bo kapało ) . Jazda 90 % miasto krótkie odcinki. Komp podłączony - walnięty czujnik temp i ciśnienia doładowania . Po wymianie czujnika smiga jak ta lala. Po 3tys. km ubyło 0,5 litra oleju. Sprawdzona odma, intercooler , turbinka - wszystko wygląda na sprawne. Ponieważ zalany był Castrol - tylko taki miał mechanik zacząłem od wymiany oleju. Wymieniłem na taki jaki miałem przed usterką czyli Mobil. Po przejechaniu 1,5tys km. Stan oleju bez zmian.

Problemem po naprawie cały czas było dymienie z rury ale tylko na ciepłym silniku, od początku bardzo dużo , teraz prawie nic, ale to wypala resztki oleju co poszły w wydech. Od naprawy przejechałem 4,5 tys. km i dopiero teraz wszystko wraca do normy (najdłużej był problem z dymieniem ).

Reasumując , podejrzewałem że silnik do wymiany , że turbo do bani itp. Na szczęście po czasie wszystko się unormowało.

Może ktoś ma podobny problem i ta historia go uspokoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zrobilem okolo 8 tys na nowej turbinie i przy palowaniu jak sie wydech mocniej nagrzal to jeszcze potrafil kopcic. W wydechu jest tyle zakamarkow gdzie na ogol panuje nizsza temp,ze jeszcze dlugo sie bedzie wypalal olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...