Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Automat 4-ro biegowy Problemy ze mniana biegow - Zajrzyjcie ?!


Konrad_o

Rekomendowane odpowiedzi

:wallbash:

Posiadam A4 1.8 125 PS silnik ADR, skrzynia automat 4 biegi DFG. Od samego poczatku mialem problem ze zmiana biegow. Jak zmienia z 1 na 2 to w 50 % zmian jest silne uderzenie, jak jest np. po deszczu to az kola sie poslizgna na asfalcie a znowu jak znienia z 2 na 3 to zawsze jest najpierw takie spowolnienie jakby mnie ktos na lince z tylu ciagnal po chwili wchodzi 3 i dopiero ciagnie. Na dodatek czasami przy redukcji z 3 na 2 tez jest uderzenie, mocne.

miesiac temu wyremontowalem skrzynie biegow w czestochowie jak bylem na wczasach, chlopaki wymienili bebechy w skrzyni , zregenerowali sprzeglo wymienili jakies tarcze kosze itp. nie pamietam wszystkiego. Zlozyli wszystko razem i dalej szarpie jest dokladnie tak jak bylo przed remontem :polew::audi::bicz2:

Mechanicy rozkladaja rece, bylem juz u kilku w krakowie w czestochowie i katowicach, mechanicy twierdza ze to elektronika, elektronicy twierdza ze to mechanika, tez bylem u dwoch a gadalem w sumie z 15 roznymi warsztatami. Juz nie mam wiecej koncepcji i mozliwosci, co robic z tym problemem.

Czytalem cale forum o skrzyniach nic konkretnego nie bylo, jedynie Mihau2071 w jednym z czatow napisal:

'Po roku tej gehenny okazało się (przez przypadek) że należało wymienic magnetyczny czujnik prędkości (obrotów w skrzyni). cały był zapaskudzony opiłkami itp. wymiana około 400zł (sam czujnik 80 zł...) i jak ręką odjął....'

Sprawdze ten czujnik predkosci, moze to to.

Jezeli ktos z WAS przeszedl przez takie bagno i wie co robic, albo zna sie na tym proosze o rady. To wszytko ciagnie sie juz od lutego, mam dosyc sam i rodzina moja.

Licze na Wasza fachowosc

Pozdrawiam i Witam :hi: :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie masz powazny problem i szczerze ci wspolczuje tego wszystkiego. Skoro przeczytales cale forum to z pewnoscia czytales moje posty odnosnie tiptronika, z tym ze ja az takich problemow nie mialem. Ja bynajmniej nie popuscilbym mechanikom tym co naprawiali ci skrzynke. Skoro zabierali sie za robote znajac problem powinni oni sie tym martwic a nie ty. Warto tez sie zastanowic nad kupnem drugiej po regeneracji z gwarancja od porzadnego warsztatu, niz caly czas ladowac w te ktora masz. Niech ci sprawdza ten czujnik o ktorym pisal kolega Michau2071 i jak to nie pomorze to chyba bedzie najlepsze wyjscie, przy czym dodam ze staralbym sie o zwrot przynajmniej czesci kasy od tego warsztatu ktory ci naprawial.

Zazwyczaj jest tak ze mechanicy nie radzac sobie z problemem denerwuja sie i obarczaja klienta wina tego co sie dzieje i oczywiscie kosztami. Gosc ktory mi naprawial tez chcial mnie naciagnac, uzgodnione bylo na 3 tys a po naprawie chcial 4, gdyz tez mial problem z naprawa i auto stalo kilka pewnie wkladal ja i wyciagal ze 3 razy. Ale udalo mi sie utargowac na 3400 inaczej kazlbym mu przywrocic stan pierwotny. Zycze pozytywnego rozwiazania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kolega ma racje jak mechanicy wzieli kase a jest jak było to nie zrobili nic!!! a to że on coś tam wymieniał wyjmował skrzynie czy nie czy cos tam jeszcze robił nie jest ważne bo przyjechałeś do niego naprawić konkretna rzecz a zapłaciłeś i masz dalej tak jak miałeś!! Ja mam audi od jakiegos miesiąca i jak kupiłem to stukało mi coś w przednim zawieszeniu pojechałem do warsztatu (podobno dobry) wymienił mi jeden wachacz dolny i dalej stukało i powiedział że podejrzewa że może to byc inny wachacz więc zapaciłem mu za wachacz a za robocizne nie bo przyjechałem do niego żeby mi zlikwidował luzy w zawieszeniu a nie wymienił mi jeden wachacz i powiedziec że podejrzewa że to może inny bo ja wiedziałem że wachacz któryś jest do wymiany a przyjechałem do niego żeby mi powiedział który jest do wymiany i go wymienił a nie gdybał! :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...