Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Demontarz zderzaka przedniego


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie biore się za demontaz przedniego zderzaka w B7 i potrzebuje opisu co i jak zrobić zeby czegoś nie zepsuć lub połamać ,kiedyś czytałem z opisem jak to zrobić a jak dziś potrzebowałem opisu to lipa.Panowie szukam od 1,5h opisu jak zdemontować przedni zderza bo wiem jakie są zasady forum ale jestem już bezsilny i prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecasz sruby od plyty pod silnikiem.

Odkrecasz nadkola.Nie trzeba calych.Tylko tyle,zeby odchylic i odkrecic 2 sruby po kazdej stronie,tutaj jest przykrecony zderzak do blotnika.Jak dobrze pamietam jest jeszcze 1 lub 2 srubki na grillu,zaraz przy zamku maski.Najlepiej sciagnij sobie kolo,to wtedy dostep elegancki,ale nie trzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zderzak od s-line to

tak jak poprzednik pisał :

od góry pod maską 3 śruby na grillu

od dołu kilka śrub przykręconych do osłony silnika (chyba 3 lub 4)

od przodu ( wyjmujesz zaślepki z halogenów-zderzak s-line ) i w otworach na górze po jednej dużej śrubie

od tyłu - odkręcasz nadkola (dobrze zdjąć koła) i odchylasz i masz tuż przy samej krawędzi po 2 śrubki na stronę

i są jeszcze po 2 nakrętki na stronę bardzo głęboko patrząc przez odchylone nadkole (tak jakby na przedniej ścianie zderzaka tylko od środka)

i z tego co pamiętam to już tyle.

Zderzak po odkręceniu zejdzie do przodu bez większego problemu.

Pamiętaj jeszcze, że jak odkręcisz wszystkie śruby, to boki zderzaka trzeba odczepić z zatrzasków w błotnikach odciągając je na zewnątrz.

jeżeli nie masz zderzaka s line to myślę, że standardowy zderzak będzie miał mocowania w tych samych miejscach

mam nadzieje, że w miarę jasno to opisałem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno,jasno i jasniej niz ja. :polew: :polew: :polew:

Wlasnie zapomnialem o tych srubkach przy halogenach.Przy zderzaku non sline procedura jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...