Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Po wymianie pompy wody brak mocy!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!!!

Po wymianie pompy wody auto nie jedzie... Ma założoną RUVILL`a. Przyspiesza jak w trybie awaryjnym, ale osiąga ponad 110 km/h. Przy odpalaniu i gaszeniu silnika trzęsie się cała buda wcześniej tego nie było. Co może być przyczyną? Podzrawiam

Opublikowano

pompa wody nie ma raczej nic do tego.Pewnie jakis węzyk lub przewód mechanik podczas prac mógł zdjąć i nie załozył z powrotem ....co pokazuje vag?

Opublikowano
  • Autor

jeszcze go nie podpinałem, ale szczerze mówiąc to jest możliwe tylko czemu wtedy go tak trzęsie przy odpalaniu i gaszeniu.

Opublikowano

Pompa jest na tym samym pasku co rozrząd więc może mechanik przestawił Ci rozrząd o np. jeden ząb...

Opublikowano

w silniku AFN 110km pompa jest na wielo-rowkowym pasku - nie na rozrządzie...

Pewnie robił ci to znajomek... sadze ze jakbyś to robił w warsztacie to warsztat nie oddał by ci auta w takim stanie.

jedź z powrotem do tego gostka i niech szuka o co chodzi co rozpiął i się zesrało...

a jak wymieniał pompę - mordę zdejmował czy wykręcał oprzyrządowanie silnika...??

bo teraz tak - jeśli zdejmował lub odsuwał przód- to tam nie ma nic co by wpływało na brak mocy....

jeśli wymiana pompy polegała na rozbieraniu oprzyrządowania silnika no to mógł coś popieprzyć...

Opublikowano

Ma AFNa,więc w Vagu będzie widać co jest spartolone.

Opublikowano

Jedynie jakaś podciśnieniówka lub jeśli jak kolega sugeruje odjeżdżano przodem do wymiany mógł węża od intercolera nie podłączyć...Nie możliwe żeby coć poważnego spier...lił...musisz posprawdzać wszystko.... Mi raz spadł podczas jazdy ten gruby wąż właśnie co jest wpięty do rury która idzie przez szerokość auta do chłodnicy i też stracił moc całkowicie...

Opublikowano
  • Autor

Dziś były sprawdzane wszystkie węże są ok. Przy wymianie pompy odsuwany był przód. Błąd jaki wykazuje mały VAG to 00550 "ustawienie rozpoczęcia momentu wtrysku - odstąpienie od reguły". Niestety na chwilę obecną nie mam dostępu do innego sprzętu filtr paliwa wymieniłem jakieś 10 tyś temu, a paliwo kupuje na tej samej stacji od lat więc nie wiem. Czekam na podpowiedzi. Pozdro[br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 15:21_________________________________________________objawy są u mnie takie że na pierwszych trzech biegach nieco słabiej odchodzi, a 4 i 5 to bardzo powoli już idzie, ale nie jest to notlauf bo przekraczam 110 km/h.

Opublikowano

kolego a czasem ten mechanior nie rozpinał rozrządu do pompy wody?? bo wychodzi na to ze problem tkwi w kącie wtrysku...sprawdź kąt wtrysku...bo moim zdaniem jest on wywalony w kosmos...i czujnik wariuje.

Opublikowano
  • Autor

nie wiem czy rozrząd wypinał, ale myślałem o tym żeby rozrząd wypiąć i ustawić oryginalnymi blokadami na zero. ponoć jest jeszcze przy jednym wtrysku kabel i spróbuje go rozpiąć i zobaczyć co wtedy. to o tym myśłałeś pisząc czujnik?? pozdro

Opublikowano

nie -o czujniku kąta wtrysku w pompie wtryskowej... synchronizacja miedzy wałem korbowym a wałkiem rozrządu może się zgadzać ale kąt przestawiony jest na pompie wtryskowej- w rozrządzie koło napędu pompy wtryskowej jest przestawione w osi względem pompy...może np o 1 ząbek jest przestawione koło i w tym momencie kat wtrysku jest wywalony w kosmos...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.