Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakopane i co dalej ??? :) pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ;)

w tym roku mam zamiar wybrać się na "wakacje" do zakopanego;)

chciałbym tam spędzić około tygodnia;)

co według was miałbym zwiedzić w pierwszej kolejności zeby było wszystko ładnie i po kolei ;)

może jakiś miejscowy kolego by ułożył mi plan wycieczki ;p

z góry dziękuje:)[br]Dopisany: 24 Lipiec 2010, 19:53_________________________________________________może możecie polecić mi jakiś nocleg?

głównie chodzi mi o zakopane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może możecie polecić mi jakiś nocleg?

głównie chodzi mi o zakopane :)

dość przyjemnie, dobre jedzenie i ja przynajmniej miałem tanio :gwizdanie:

http://www.stokrotka.zakopane.com.pl/

Znajomego znajomi itd. ;) Blisko na Krupówki :wink4:

A plan:

dzień 1: picie

dzień 2: picie

dzień 3: picie

dzień 4: picie

dzień 5: picie

dzień 6: picie

dzień 7: mega kac, leczysz, pakujesz się...

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może możecie polecić mi jakiś nocleg?

głównie chodzi mi o zakopane :)

dość przyjemnie, dobre jedzenie i ja przynajmniej miałem tanio :gwizdanie:

http://www.stokrotka.zakopane.com.pl/

Znajomego znajomi itd. ;) Blisko na Krupówki :wink4:

A plan:

dzień 1: picie

dzień 2: picie

dzień 3: picie

dzień 4: picie

dzień 5: picie

dzień 6: picie

dzień 7: mega kac, leczysz, pakujesz się...

:decayed:

a tak poważnie co zwiedzałeś i co byś polecił ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie co zwiedzałeś i co byś polecił ? :decayed:

hmmm, byłem tylko weekend :decayed: Dojechałem w piątek koło 23... Szybciutko na Krupówki i tam picie, szama i jeszcze raz picie, ktore przeniosło się do pensjonatu... :decayed: Sobota wstali rano lekko nie halo... zjedli śniadanie pojechali pod wejście na morskie i z parkingu na dole poszli pieszo, dość długo, to zimą było :decayed: Wrócili koło 16-17, zjedli obiad, zaczęli pić :decayed: potem XYZ... Wstali rano w niedzielę i poszli wytrzeźwieć, gdzies przed siebie, zamkniętym szlakiem na Giewont, yyyy musieli wrócić bo połowa nie dała rady i na serio zrobiło się dziwnie stromo i nie było śladów ludzkich... Ale było spoko hyhy wrócili do pensjonatu spakowali się i do domu... W Krakowie przesiadka z autobusu do pociągu trwała jakieś 1 minutę 50 sekund, bo pociąg odjeżdżał a autobus się spóźnił z dojazdem :decayed: Mega pozytywny weekend w Zakopcu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy lubisz i czy chodziles juz po gorach ?? I jak z twoja kondycja oraz osob z ktorymi bedziesz w zakopanym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy lubisz i czy chodziles juz po gorach ?? I jak z twoja kondycja oraz osob z ktorymi bedziesz w zakopanym ??

po górach chcemy troche pochodzić ;) a kondycja nie jest zła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok trasa na poczatek zeby sie rozgrzac i przy okazji ladne widoki poogladac.

Start! - Kuznice - smigamy przez doline jaworzynki do schroniska murowaniec w na hali gasienicowej, nastepnie kierujemy sie nad czarny staw a stamtąd wchodzimy na przelecz Karb - po wejsciu moza wejsc na koscielec ale jesli nie macie zbyt duzo doswiadczenia to odpuscilbym sobie ten szczyt - z Karbu schodzimy na zielony staw i wracamy do schroniska murowaniec - pozniej dolina suchej wody do psiej trawki i pozniej przez kopieniec wracamy do kuznic. Trasa jest dosc dluga ale latwa, zdecydowanie polecam wyruszyc naprawde wczesnie, jesli ruszycie pozno, bedziecie zmeczeni albo juz wam sie nie bedize chcialo po prostu to po dojsciu do murowanca wracajcie do kuznic przez upiaz.

Na ta chwile tyle, musze nachwile odejsc od kompa jak wroce w pozniejszych godzinach napisze wiecej. [br]Dopisany: 24 Lipiec 2010, 21:43_________________________________________________Ok trasa na kolejne wyjscie nastepnego dnia ale lepiej po jednodniowym wypoczynku poswieconym na hymm biesiadowanie ;) .

Start - Polana Polanica - spacerkiem do morskiego oka - pozniej ceprostrada zasowamy do gory na szpiglasowa przelecz - z przeleczy jesli sa chetni ;) wchodzimy na szpiglasowy wierch - ze szpiglasowej przleczy schodzimy na dol ( zejscie przy asekuracji lancuchami - dreszczyk emocji hehe uwaga zeby miec dobrze wszytskie plecaki i aparaty poprzyczepiane :) ) przez szpiglasowe perci do niznie solnisko - stamtad lecimy do schroniska w dolinie 5 stawow - nastepnie ze schroniska schodzimy na dol zejsciem zaraz obok ( nie pamietam nazwy chyba na Rzezuchy ? w kazdym badz razie kolor szlaku czarny ) - pozniej do wodogrzmotow Mickiewicza i asfaltem z powrotem do samochodu na Polanie Polanica.[br]Dopisany: 24 Lipiec 2010, 22:09_________________________________________________Lecimy z nastepna:

Start - jakis tam parking pod Dolina Koscieliska :) - idziemy kawalek dolina Koscieliska do polany ktorej nazwy nie pamietam Cudalowa ?? cudaliowa ?? w kazdym badz razie na niej bedzie odbicie na Ciemniak gdzie tez sie kierujemy :) - po dosc dlugiej wedrowce zdobywamy Ciemniak - hip hip hurrrraa ;) - idziemy dalej przez Krzesanice i Litworowa Przelecz do Malolaczniaka,. schodzimy przez Kobylarzowy Zleb do Mietusiego nie pamietam czego ;) - tam sciezka nad reglami wracamy do doliny Koscieliskiej i nastepnie na parking.[br]Dopisany: 24 Lipiec 2010, 22:46_________________________________________________I Ostatnia trasa ( sadze ze na tydzien to spokojnie starczy a i tak moze sie okazac ze z ktorejs zrezygnujecie ) :

Start! - Ponownie Kuznice tylko tym razem ruszamy na Kasprowy Wierch ( jesli bedziecie juz czuli 3 poprzednie wyprawy to mozna wjechac tfu tfu kolejka no ale to jakies takie za latwe nie ;) ? ) - Docieramy na Kasprowy przebijamy sie przez zalegajace tam tlumy cwaniakow z kolejki :) i uderzamy na Kondracka Kope przez Gorczykowe xxxxx ( tu wstawic przelecz, wierch czy co tam jeszcze po drodze tak nazwali :) ) i Suchy Wierch - Z K. Kopy uderzemy do Kondrackiej Przeleczy i dalej po mozliwym oczekiwaniu w kolejce wchodzimy na Giewont wyzsza Kondracka Przelecza - Schodzimy z Giewontu na Kondracka Przelecz i na dol Dolina Malego Szerokiego idalej ta sama trasa az do Kuznic i samochodu. Generlanie najbardziej oklepana trasa na ktorej mozna spotkac naprawde cale tabuny ludzi, no ale ze wzgledu na to ze pierwszy raz w Tatry uderzasz to az glupio pozniej nie moc powiedziec ze sie na Kasprowym czy Giewoncie nie bylo ;) . Wiec ten jeden raz sie trzeba przemeczyc.

I to tyle z mojej strony mam nadzieje ze pomoglem i ze jesli sie zdecydujecie to trasy sie beda podobac. Zadna nie jest trudna ( moze wejscie na ciemniak jest momentami nuzace ) i spokojnie do przejsca dla ludzi bez zadnego specjalnego przygotowania ( no chyba ze ktos jest naprawde zapuszczony ). Oczywiscie, dobre wygodne i najlepiej usztywniajace kostke buty, termos ze slodka herbata, ciuchy na rozna pogode, czekolada i mapy obowiazkowe. Ze swojej strony moge polecic tez zaopatrzenie sie w bezszwowe majtki ktore jakis czas temu w intersporcie widzialem po 25zl, nie bedzie obtartych jajek i chodzenia jak by sie w texasie urodzilo :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam podjechać pod dolinę Kościeliską i spacerkiem w stronę jaskini Mylnej.... dobre latarki i rewelacja, jest później co wspominać :), na dokładkę tego samego dnia można zahaczyć o Wąwóz Kraków, lub jaskinię Mroźną, trasa stosunkowo łatwa, czasami w jaskini Mylnej może się robić ciasno i nisko.... ale po za tym ok :)

Jeśli chodzi o inną łatwiejszą trasę, to można wpaść do TPN w Dolinie Białego, podejść na Sarnią Skałę (piękny widok na Giewont), i zejść Doliną Strążyską

Miłego pobytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...