Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFY] Automatyczna skrzynia biegów - Awaria jakiegoś czujnika.


nestoR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Tak jak w temacie mam problem z moja A4 a dokładniej z jej automatem. Autko ma problemy z startowaniem (strasznie zamula tak jakby nie ruszała z pierwszego biegu..) do tego dochodzi jeszcze, ze wrzuca tylko do 3 biegu. Na VAG'u pokazało mi takie błędy:

Błąd zaworu magnetycznego 1-N88

Błąd czujnika prędkości pojazdu G68

Błąd przełącznik wielofunkcyjny F125

Czy któryś z tych czujników może być odpowiedzialny za mój problem? Może miał już ktoś takie problem ? I ewentualnie gdzie można dostać w miarę tanio takie czujniki?

Z Góry bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestor podjedź do jakiegoś zakładu zajmującego się ASB zanim skrzynia się na dobre rozsypie, bo później tanio nie będzie. Sam tu raczej nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzona skrzynia lub/badz sterownik skrzyni, skrzynia pracuje teraz w trybie awaryjnym, serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie za wiele sie znam na automatach ale dlaczego twierdzicie ze skrzynia pracuje w trybie awaryjnym skoro skrzynia działa tylko w sposób jakby zablokowała się na 3 biegu morze wymiana czujnika prędkości pojazdu spowoduje ze będzie dostawać odpowiedni impuls i skrzynia będzie działać poprawnie ? A i dlaczego odsyłacie go na zakład do obsługi ABS skoro problem jest w skrzyni biegów.Ja bym zaczął od czujnika który pokazał wag potem bym sprawdził co jeszcze raz pokarze wag a dopiero później się martwił, albo tez cieszył poprawnym działaniem jej :D Jest jeszcze pytanie czy ten typ ma 2 czujniki? bo jeśli 1 jest odpowiedzialny za pokazywanie prędkości z jaka jedziemy i wydaje się ze jest ona w miarę wiarygodna co do prędkości z którą jedziemy to ok , a drugi czujnik na skrzynie gdzie elektronika pobiera sygnał do zmiany biegów to ok ale jeśli zegary i skrzynia biorą z jednego czujnika impuls dlaczego wag pokazuje jego uszkodzenie ? skoro prędkość pojazdu pokazuje dobrze Hmm... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie za wiele sie znam na automatach ale dlaczego twierdzicie ze skrzynia pracuje w trybie awaryjnym skoro skrzynia działa tylko w sposób jakby zablokowała się na 3 biegu morze wymiana czujnika prędkości pojazdu spowoduje ze będzie dostawać odpowiedni impuls i skrzynia będzie działać poprawnie ? A i dlaczego odsyłacie go na zakład do obsługi ABS skoro problem jest w skrzyni biegów.Ja bym zaczął od czujnika który pokazał wag potem bym sprawdził co jeszcze raz pokarze wag a dopiero później się martwił, albo tez cieszył poprawnym działaniem jej :D Jest jeszcze pytanie czy ten typ ma 2 czujniki? bo jeśli 1 jest odpowiedzialny za pokazywanie prędkości z jaka jedziemy i wydaje się ze jest ona w miarę wiarygodna co do prędkości z którą jedziemy to ok , a drugi czujnik na skrzynie gdzie elektronika pobiera sygnał do zmiany biegów to ok ale jeśli zegary i skrzynia biorą z jednego czujnika impuls dlaczego wag pokazuje jego uszkodzenie ? skoro prędkość pojazdu pokazuje dobrze Hmm... ?

Mało sie znasz kolego na skrzyniach nie ABS tylko ASB a po 2 gdy skrzynia ma tryb awaryjny to wrzuca tylko do 3 biegu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestor podjedź do jakiegoś zakładu zajmującego się ASB zanim skrzynia się na dobre rozsypie, bo później tanio nie będzie. Sam tu raczej nic nie zdziałasz.

Szczerze gdybym chciał wydać nie wiadomo ile $$$ to bym tam podjechał od razu to raz. Po drugie tak jak napisał czaki22 może to być tylko czujnik który będę w stanie sam wymienić i nie płacić za to bagatelnych cen w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było o tym wiele razy na foum jak jest uwalonyn czujnik predkosci skrzynia rusza basardzo mozolnie na 3 biegu i wogole biegow nie przełącza. do wymiany czujnik(Błąd czujnika prędkości pojazdu G68

),kasuj błąd i proboj. w okolicy 300zł powinna Cie usterka wynieść..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...