Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z klimą


Sykul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowy więc jeśli coś źle opisze bądź wymienie to mnie poprawcie.

No to zaczynam.

Mam Audi A4 Avant 1.9 TDI AVF. Byłem ostatnio na odgrzybianiu klimy i wszystko było ok i chyba jest ok. Problem sie pojawia w momencie gdy wyłączam klime wciskając [ECON] wtedy zaczyna śmierdzieć tak jakby stęchlizną. Odrazu nadmieniam że filtr przecipyłkowy został wymieniony. Proszę o podpowiedzi co robić.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nie filtr przeciw pyłkowy. kumpel ktory tez jest na tym forum i znamy sie z tej samej miejsowosci powiedzial mi dzisiaj ze moze to byc osuszacz. tylko nie wiem gdzie to i jak to sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osuszacz jest schowany pod przednim zderzakiem od strony pasażera, wymienia się go przy serwisie klimy, co dwa lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie jaka jest jego cena?? i czy przypuszczasz ze to moze byc jednak osuszacz?? bo istnieje jeszcze opcja parownika ale parownik przeciezchyba nie dziala podczas gdy klima jest wylaczona prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhehe :polew: dzieki wielkie tylko nie mam zamiaru wszystkiego zmieniac zeby zniwelowac smrod bo pewnie bym muysial nowa klime zainstalowac :P.

Własnie co najsmieszniejsze to jak wylacze klime to wali ale tez jak wlacze klime i ustawie np. 23 stopnie to wtedy tez zaczyna walic. Osuszacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale jak go nie wymieniałeś przez 2 lata, to już by wypadało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mnie oswieci jak osuszacz moze wplywac na zapach w aucie??

przeciez to elelemnt wpinany w uklad osuszajacy czynnik a nie powietrze. gwarantuje ze nic z niego nie moze sie wydobywac a jego zly stan moze co najwyzej wplywac na slabe dzialanie klimy lub nawet jej uszkodzenie a na pewno nie ma zwiazku z problemem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa trochę zboczyła w kierunku co to jest osuszacz i jak go serwisować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie troszke zboczyła. Ale to tez słuszna uwaga. Najpierw postaram sie dobrać do parownika. Ztego co czytałem na forum to trzeba odkręcic schowek i tam gdzies go znajde prawda?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos mnie oswieci jak osuszacz moze wplywac na zapach w aucie??

przeciez to elelemnt wpinany w uklad osuszajacy czynnik a nie powietrze. gwarantuje ze nic z niego nie moze sie wydobywac a jego zly stan moze co najwyzej wplywac na slabe dzialanie klimy lub nawet jej uszkodzenie a na pewno nie ma zwiazku z problemem... kolega dobrze mówi jak układ był szczelny cały czas to osuszacza nie trzeba wymieniać,a nawet nie da się tego zrobić, a klimę masz po prostu źle odgrzybioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja została odgrzybiona dwa razy i nic to nie dało. Wiec bankowo jest problem związany albo z osuszaczem albo z parownikiem ale raczej parownik. Musze sie tylko do niego dostac. Nie wiem jeszcze jak do konca ale chyba sobie jakos poradze. Poza tym jest dzisiaj jakis spot w Krakowie o 19.00 wiec postaram sie przyjechac moze chłopaki coś pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy_sky siejesz zamęt z tą wymianą osuszacza!!

ostatnio byłem wymienić jest problem z odkręceniem,audi nie przewiduje wymiany i zakleiło wszystkie przewody,trzeba je ciąć i gwintować,a to duży koszt,osuszacz nie ma nic wspólnego ze smrodem :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez mi sie tak wydawało ale pewien nie jestem do konca. Zreszta nie znam sie na tym wiec nie bede polemizowal. Mam nadzieje ze uda mi sie dojechac na 19 do Galerii w Krk to chłopaki zapewne powiedza gdzie jest ten parownik i jak sie do niego dostac. Najlepiej chyba bedzie jak zaczne wlasnie od oczyszczenia nieszczęsnego parownika pewnie wtedy problem zniknie cos mam takie przeczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...