Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Stukanie na nierównościach


tomek533

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na stukaniu na nierównościach w lewej tylnej części.

Stuka nawet przy delikatnym naciskaniu na tył samochodu lub gdy jest samochód na lewarku i rusza się kołem w dół i górę.

Ze wstępnych oględzin wyszło, że coś na górze amortyzatora.

Możliwe żeby było poluzowane górne mocowanie?

Jak się dostać do tego mocowania?

Ma ktoś może schemat tylnego zawieszenia?

I jeszcze jedno może banalne pytanie.

Jak zdjąć koło? Śruby odkręcone a ono nawet nie drgnie. Czyżby się aż tak zapiekło czy jest jakiś myk :mysli:.

Proszę o pomoc bo to stukanie pukanie doprowadza mnie już do szału. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć koło? Śruby odkręcone a ono nawet nie drgnie. Czyżby się aż tak zapiekło czy jest jakiś myk :mysli:.

Po prostu się przypiekło tak jak piszesz. Musisz uderzyć dość mocno w opone raz na górze raz na dole i powinno puścić.

Co do stukania to może łożysko ma luz bo raczej mocowanie amora samo się nie odkręci albo sam amorek może już sobie popukiwać też :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć koło? Śruby odkręcone a ono nawet nie drgnie. Czyżby się aż tak zapiekło czy jest jakiś myk :mysli:.

Po prostu się przypiekło tak jak piszesz. Musisz uderzyć dość mocno w opone raz na górze raz na dole i powinno puścić.

Co do stukania to może łożysko ma luz bo raczej mocowanie amora samo się nie odkręci albo sam amorek może już sobie popukiwać też :gwizdanie:

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

No łożysko możesz w łatwy sposób sprawdzić bez wykręcania. Na założonym kole chwyć je na górze i dole i szarp. Ja wyczujesz luz to masz odpowiedz że łożysko.

Amortyzator jest mocowany na od środka kabiny (od góry) i na dole do jakiegoś wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

No łożysko możesz w łatwy sposób sprawdzić bez wykręcania. Na założonym kole chwyć je na górze i dole i szarp. Ja wyczujesz luz to masz odpowiedz że łożysko.

Amortyzator jest mocowany na od środka kabiny (od góry) i na dole do jakiegoś wahacza.

Czyli łożysko ok.

A amortyzator? Od środka, a nie orientujesz się w którym miejscu konkretnie tego szukać?

Wczoraj zdjąłem boczek w bagażniku i nic tam nie widziałem, albo ślepy jestem. Wyczytałem gdzieś tutaj, że w B5 mocowanie znajduje się za tym boczkiem w kabinie obok kanapy,

ten gdzie pasy wychodzą z niego. W B6 jest tak samo?[br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 09:56_________________________________________________

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

No łożysko możesz w łatwy sposób sprawdzić bez wykręcania. Na założonym kole chwyć je na górze i dole i szarp. Ja wyczujesz luz to masz odpowiedz że łożysko.

Amortyzator jest mocowany na od środka kabiny (od góry) i na dole do jakiegoś wahacza.

Już się pozbyłem stukania.

Stukał niedokręcony amortyzator od gory( poprzedni właściciel wymieniał)

Co do mocowanie (przykręcania) amortyzatora to jest on przykręcany od zewnątrz samochodu nie od wewnątrz jak w B5.

Nie trzeba wybebeszać bagażnika ani tego boczku obok kanapy.

Dzięki za porady :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocowanie (przykręcania) amortyzatora to jest on przykręcany od zewnątrz samochodu nie od wewnątrz jak w B5.

o to super a co do tego mocowania dobrze wiedzieć bo na forum też znajdowałem tylko opisy do b5.

bezstukowej jazdy życzę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...