Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Stukanie na nierównościach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Problem polega na stukaniu na nierównościach w lewej tylnej części.

Stuka nawet przy delikatnym naciskaniu na tył samochodu lub gdy jest samochód na lewarku i rusza się kołem w dół i górę.

Ze wstępnych oględzin wyszło, że coś na górze amortyzatora.

Możliwe żeby było poluzowane górne mocowanie?

Jak się dostać do tego mocowania?

Ma ktoś może schemat tylnego zawieszenia?

I jeszcze jedno może banalne pytanie.

Jak zdjąć koło? Śruby odkręcone a ono nawet nie drgnie. Czyżby się aż tak zapiekło czy jest jakiś myk :mysli:.

Proszę o pomoc bo to stukanie pukanie doprowadza mnie już do szału. :kox:

Opublikowano

Jak zdjąć koło? Śruby odkręcone a ono nawet nie drgnie. Czyżby się aż tak zapiekło czy jest jakiś myk :mysli:.

Po prostu się przypiekło tak jak piszesz. Musisz uderzyć dość mocno w opone raz na górze raz na dole i powinno puścić.

Co do stukania to może łożysko ma luz bo raczej mocowanie amora samo się nie odkręci albo sam amorek może już sobie popukiwać też :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Jak zdjąć koło? Śruby odkręcone a ono nawet nie drgnie. Czyżby się aż tak zapiekło czy jest jakiś myk :mysli:.

Po prostu się przypiekło tak jak piszesz. Musisz uderzyć dość mocno w opone raz na górze raz na dole i powinno puścić.

Co do stukania to może łożysko ma luz bo raczej mocowanie amora samo się nie odkręci albo sam amorek może już sobie popukiwać też :gwizdanie:

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

Opublikowano

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

No łożysko możesz w łatwy sposób sprawdzić bez wykręcania. Na założonym kole chwyć je na górze i dole i szarp. Ja wyczujesz luz to masz odpowiedz że łożysko.

Amortyzator jest mocowany na od środka kabiny (od góry) i na dole do jakiegoś wahacza.

Opublikowano
  • Autor

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

No łożysko możesz w łatwy sposób sprawdzić bez wykręcania. Na założonym kole chwyć je na górze i dole i szarp. Ja wyczujesz luz to masz odpowiedz że łożysko.

Amortyzator jest mocowany na od środka kabiny (od góry) i na dole do jakiegoś wahacza.

Czyli łożysko ok.

A amortyzator? Od środka, a nie orientujesz się w którym miejscu konkretnie tego szukać?

Wczoraj zdjąłem boczek w bagażniku i nic tam nie widziałem, albo ślepy jestem. Wyczytałem gdzieś tutaj, że w B5 mocowanie znajduje się za tym boczkiem w kabinie obok kanapy,

ten gdzie pasy wychodzą z niego. W B6 jest tak samo?[br]Dopisany: 28 Lipiec 2010, 09:56_________________________________________________

Ok. A jak się tam do tego łożyska dostać.

Amortyzator jest mocowany od środka kabiny/bagażnika czy z zewnątrz?

No łożysko możesz w łatwy sposób sprawdzić bez wykręcania. Na założonym kole chwyć je na górze i dole i szarp. Ja wyczujesz luz to masz odpowiedz że łożysko.

Amortyzator jest mocowany na od środka kabiny (od góry) i na dole do jakiegoś wahacza.

Już się pozbyłem stukania.

Stukał niedokręcony amortyzator od gory( poprzedni właściciel wymieniał)

Co do mocowanie (przykręcania) amortyzatora to jest on przykręcany od zewnątrz samochodu nie od wewnątrz jak w B5.

Nie trzeba wybebeszać bagażnika ani tego boczku obok kanapy.

Dzięki za porady :notworthy:

Opublikowano

Co do mocowanie (przykręcania) amortyzatora to jest on przykręcany od zewnątrz samochodu nie od wewnątrz jak w B5.

o to super a co do tego mocowania dobrze wiedzieć bo na forum też znajdowałem tylko opisy do b5.

bezstukowej jazdy życzę.

pzdr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.