Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Audi 1.6 spalanie 12,2l / 100km


kozi291

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy takie spalanie 12,2l/100km jest w normie dla silnika 1.6 (101PS) ?

Wydaje mi się że powinien mniej palić w zimie spalanie miałem na poziomie 10-11l / 100km w lecie powinien chyba mniej palić.

Dodam że jest to jazda tylko po mieście Wrocław - bez stania w korkach ponieważ teraz są wakacje a trasę którą pokonuję jest bez korków.

Filter powietrza wymieniany był jakies 8 miesięcy temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprawdź:

- dziury w dolocie

- lambdę

- czujnik temp. cieczy

- odmę

- przepływomierz

- kolektor wydechowy czy nie ma pęknięć

- wyczyść przepustnicę

lub kiepskie paliwko ;-)

Tak czy siak zacznij od VAGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest kolego normalne, ja jezdzę do pracy do warszawy, kawalek trasy pozniej korki, na trasie stawiam go na 140, tankuje pod korek i 5ty raz z rzędu spalanie wyszło mi 8.4l takze masz cos nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis tydzień temu podpiołem VAGa i pokazywał mi tylko błąd 17831 skasowałem ten błąd i teraz podpinałem VAGa wczoraj i nie ma zadnych błędów.

Natomiast wydaje mi się ze jak na 100 PSów to to autko jest trochę słabe. Czy u Was też jest odczówalna różnica w mocy przy włączonej klimatyzacji tzn. moc spada odczówalnie ?[br]Dopisany: 30 Lipiec 2010, 11:44_________________________________________________Witam ponownie,

Przejrzałem wszystkie węże od powietrza i znalazłem pęknięcie na odmie - czy ktoś zna numer audi tej odmy, silnik 1.6/ ANA / z 11.1999r

[br]Dopisany: 03 Sierpień 2010, 10:41_________________________________________________Witam ponownie,

Przejrzałem wszystkie przewody powietrza i znalazłem dziure w odmie - ktoś wie jaki ma nr audi ta odma w aucie 1.6/ANA/11.1999r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klimy. Dynamika auta spada wyraznie jak jest ostro goraco i wlaczy sie ja. Ogolnie klima mu nie sluzy :(

Te auta pala duzo. W zime w cyklu mieszanym palil ponad 10lPb/100.

Teraz zalozylem sekwencje i w mieszanym pali 12 Lpg/100.

Ja walczylem ze spalaniem. Wydalem sporo kasy. Auto bylo w niby dobrym warsztacie i d*pa. Skonczylo sie ze wydalem 1tysia

na sonde, przewody, swiece i diagnostyke i spalanie nie spadlo agnawet o gram.

Mam kabel, ale bledow nie widze i podstawowe parametry sa ok (czujnik temp, sonda).

A reszty czyli korekt, przeplywki sprawdzic nie umiem....

A moze ktos podpowie jak to posprawdzac vagiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura odpowietrzająca 06B 103 217 AB zam. 1.05.2008r. na 06B 103 209 N - cena w ASO ~ 170 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu lepiej kupic 2.6 lub 2.8 nizeli 1.6/1.8 bo palą podobnie, moje 2.6 w cyklu miejskim, wlasciwie zawsze zimy silnik bo po nocnym przestoju jade 9km do pracy, stoi auto 4-6 godzi i znowu jade 9km i spalanie wychodzi mi w okolicach 13l i nie jade wolno bo o 3 rano nie ma nikogo na miesice a pozniej koło 8-9 godziny to juz ludzie w pracy i tez luzik jest na miescie takze po korkoch nie stoje a klimy to nie pamietam kiedy miałem wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...