Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Problem z chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Problem tyczy audi a6 c5 1.9 AFN

Problem polega na tym, że na postoju temperatura to prawidłowe 90st według wskaźnika na budzikach :disgust:

Przy spokojnej jeździe auto utrzymuje temperaturę około 95-98st a jeśli wstawi sie jej tak dość dynamicznie do około 150km/h temperatura wskakuje na 120 i wyskakuje "wiadomy" komunikat na fisie mówiący o zbyt wysokiej temperaturze.

jeśli chodzi o węże:\

dolny wąż gorący - tak chyba powinno być

górny wąż - też gorący

:cool1:

Opublikowano

Zacięty termostat obstawiam.

Opublikowano

dodam że auto stało od stycznia nie używane wogóle :gwizdanie:

Opublikowano

Witam.

Mam podobny problem. Silnik osiąga temperatrę ok 92 stopnie, następnie w czasie jazdy temperatura rośnie do 96-98 stopni, potem spadnie 2 stopnie i znowu rośnie.

Płynu chłodzącego mam odpowiedni stan. Czy może to być popsuty termostat?

Czasami temperatura spada do 92 stopnii i sie utrzymuje. Tak jakby zacinał się termostat i nie otwierał.

Czy może być to coś innego?

Nie wiem czy mam w ciemno wymieniać termostat???? :mysli:

Z góry dzięki za info.

Czy taka temperatura pracy (96-98 stopni) może być szkodliwa dla silnika??

Opublikowano

przerabiałem kilka razy taki temat - identyczne problemy. są 2ie opcje

najczęstsza usterka:

1. korek zbiorniczka wyrównawczego-około 20zł

2. winny był termostat.jego praca była normalna z tym ze nie otwierał się do końca co powodowało zbyt mały przepływ chłodziwa na dużym obiegu.- przewody gorące,wentylator się załączał i potrafiło wyrzucić chłodziwo ze zbiorniczka wyrównawczego. termo , zam.-30zł org-ok80zł + oring

3cia opcja (rzadko spotykana) - niewydajność pompy wody.- wirnik tłoczący prześlizgiwał się na ośce pompy. około150zł + koszt naprawy

Co do demontażu termostatu aby go sprawdzić - parę lat temu zrobiłem coś takiego ze wrzuciłem go do wrzacej wody - otworzył się ,ostygł i się zamknął- myślę -jest OK, zamontowałem go z powrotem,po tym mało silnika nie przegrzałem- już się więcej nie otworzył .po kolejnym demontażu i wymianie na nowy postanowiłem go jeszcze raz sprawdzić- już się nie otworzył.umarł całkiem. takie coś nie tylko mi się przydarzyło ale i wielu moim znajomym mechanikom.

To tak moja skromna sugestia a kto jak zrobi to juz... wasz portwel- ja bym sie nie szczypał... z resztą termo to tańsza i szybsza robota niż Demont/Zamont pompy wody i jej kupno.

[br]Dopisany: 17 Sierpień 2010, 08:53_________________________________________________

Czy taka temperatura pracy (96-98 stopni) może być szkodliwa dla silnika??

teoretycznie załączenie biegów wentylatora następuje przy temp

Etap 1- 92-97stp

Etap 2- 99-105stp

Opublikowano

co masz na myśli pisząc że przyczyną może być korek od zbiorniczka wyrównawczego??

bo wydaje mi się że u mnie lekko syczy przy nim (nie wiem czy uszczelka jest szczelna)

Czy to może być przyczyną wysokiej temperatury??? :mysli:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.