Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Parujące szyby i biały dym z nawiewów - rozwiązane


Gość fudi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie wiedziałem gdzie to umieścić to zamieszam w tym wątku, klimatyzacji niestety nie posiadam ale sądzę że z problemem może ktoś się zetknął. Otóż kilka miesięcy temu wymieniłem filtr powietrza kabinowy i wszystko było ok do czasu deszczu, wracając ostatnio auto zaczęło mi nie miłosiernie parować od wewnątrz i przy skręcaniu kierownicą z kratek wydobywał się biały nalot, dym (nie wiem jak to nazwać). Podejrzewam filtr powietrza ale nie jestem stuprocentowo pewny, przy wymianie założyłem rynienkę ale zauważyłem że mimo tego filtr jest mokry gdy teraz sprawdziłem, rynienka jest na pewno założona dobrze. Podszybie trochę mi odstaje i zastanawiam się też czy to nie jest przez to wcieka woda do środka. Dodatkowym efektem tego parowania i dymu była powódź pod dywanikiem pasażera i woda sącząca się czy może nawet lejąca ciurkiem spod schowka.. Czy to jednoznacznie wskazuje na wadliwy filtr i jego przeciekanie? Czy ewentualna wymiana filtra + podszybia + (zastanawiam się nad rynienką) załatwiła by sprawę? Nie jestem też pewny czy mam u siebie tą blokadę która zamyka nawiew ale nie wiem czy to ma wpływ na mój problem.

Wszystkim wytrwałym dziękuję za przeczytanie tego wątku i będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi :notworthy: :notworthy:

[br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 10:56_________________________________________________

Poglądowe zdjęcia obudowy filtra i rynienki

http://www.aukcjoner.pl/gallery/003146009-Aukcje-internetowe%3A-darmowa-galeria-zdjec.html#I1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że wydobył się biały dymek co miałeś na myśli ? Dym może coś się spaliło jakiś przewód i wiatraki nie chodzą albo coś ... [br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 11:26_________________________________________________ps. Ja też mam problem z parowaniem szyb i próbowałem wszystkiego :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Chyba piszesz o filtrze kabinowym a nie o filtrze powietrza?Sprawdż czy masz drożne odpływy z podszybia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Chyba piszesz o filtrze kabinowym a nie o filtrze powietrza?Sprawdż czy masz drożne odpływy z podszybia.

Masz rację, chodzi o kabinowy :good:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=7839.30 - ostatni post w tym temacie. Tylko u mnie ta para śmierdzi tak jakby stęchlizną. Odpływy z podszybia czyli to co znajduje się pod szybą taka minimalna rynienka przez całą długość szyby?

http://img1.aukcjoner.pl/gallery/003146009/4_f.jpg - o tej widocznej na tym zdjęciu mówię, to jest to?

[br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 11:45_________________________________________________http://audi.pacula.eu/wp-content/gallery/2009-04-07-audi-a4-b5-wymiana-filtra-kabinowego-foto-story/audi_a4_b5_wymiana_filtra_kabinowego_05.jpg

Tutaj jest fotostory z wymiany z polifta, ta rynienka odstaje bardziej niż u mnie i jest chyba prosta a ja mam wyprofilowaną w łuk, może przez to przecieka i dostaje się woda do filtra i stąd to wszystko? Tylko co tłumaczyłoby tą parę która się wydobywa tylko przy skręcaniu kierownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod akumulatorem jest taka dziurka może być zapchana liśćmi i wtedy może sie tak dziać sprawdź sobie to ... Jak śmierci stęchlizną to jakby od klimy ale ty nie masz więc coś jedynie może być zapchane i pleśnieje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, sprawdzę na pewno całe podszybie, muszę w takim razie odkręcić wycieraczki i zdemontować akumulator? A powiedzcie mi jeszcze co to jest po prawej stronie pod oknem taka skrzyneczka czarna od strony kierowcy? Bo obok niej stała mi woda a nie wiem czy ją mogę zdemontować i co w niej jest, pamiętam chyba że jak odkręciłem to chyba jakiś moduł Bosha był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest komputer :naughty: Tam powinieneś miec sucho.Sprawdż dokładnie podszybie i wszystko w jego obrębie,może woda dostaje sie na filtr pyłkowy(kabinowy) i dlatego Ci szyby parują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest komputer :naughty: Tam powinieneś miec sucho.Sprawdż dokładnie podszybie i wszystko w jego obrębie,może woda dostaje sie na filtr pyłkowy(kabinowy) i dlatego Ci szyby parują.

Ok to będę sprawdzać to podszybie, myślisz że to że ono odstaje może mieć wpływ na wlewanie się wody do środka? Chciałbym to zrobić żeby nie wymieniać filtra na darmo co by go znów zalało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz (nie wiem jak fachowo nazywa sie) drozne spusty,jeden masz koło akumulatora a drugi po przeciwnej stronie,często są zapchane liśćmi .Musisz je przepchać nawet drutem.Jeżeli sa zapchane to woda stoi i wszystko tam butwieje,a póżniej smierdzi.Zobacz dokładnie gdzie masz wodę lub wilgoć.Wszystko wyczyść lub przedmuchaj,następnie wymień lub wysusz filtr pyłkowy.Zanim zmienisz filtr musisz mieć pewność że go ponownie nic nie zaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz (nie wiem jak fachowo nazywa sie) drozne spusty,jeden masz koło akumulatora a drugi po przeciwnej stronie,często są zapchane liśćmi .Musisz je przepchać nawet drutem.Jeżeli sa zapchane to woda stoi i wszystko tam butwieje,a póżniej smierdzi.Zobacz dokładnie gdzie masz wodę lub wilgoć.Wszystko wyczyść lub przedmuchaj,następnie wymień lub wysusz filtr pyłkowy.Zanim zmienisz filtr musisz mieć pewność że go ponownie nic nie zaleje.

No właśnie o tym mówię, dlatego nie wiem czy widziałeś porównanie mojej rynienki i rynienki ze zdjęcia które dałem wyżej, moja jest wygięta w łuk, a poliftowa jest prosta i wygląda mi na skuteczniejszą, zastanawiam się nad ogólną wymianą podszybia na polifta ale nie wiem czy podejdzie i czy jest sens, może po prostu kupię inne podszybie które lepiej dolega do szyby od mojego, pozatym wymieniłbym rynienkę i może to by coś dało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kod do radia?Bo ja wyjmiesz aku to musisz kod ponownie wpisać :naughty:

Mam, mam ale dzięki za przypomnienie :>[br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 14:08_________________________________________________No i problem mam nadzieję rozwiązany, czeski błąd, na odwrót rynienkę włożyłem :D

http://www.voila.pl/357/lld44/index.php?get=1&f=1 - tak teraz siedzi :>

Widać to było na zdjęciach które zamieściłem ale nikt nie zauważył :D Więc jak ktoś ma takie objawy jak ja to niech sobie odwróci rynienkę :D

No i podziękowania dla gurban6 za to że rzeczywiście odpływy były nie drożne ale tylko trochę liści było, mimo to gdyby nie Twoja rada to bym to pewnie za kilka dni zauważył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...