Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Szarpie i nierówno pracuje


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Moja A4 ma problem z nierówną pracą motoru i szarpnięciami przy dodawaniu/puszczeniu gazu. Dokładnie objawy są następujące :

- na biegu jałowym obroty faluja 840-870 rpm

- na biegu jałowym silnikiem leciutko poszarpuje raz na kilka sekund - na VAGu widac wtedy wyraźnie np. wahnięcia kąta wyprzedzenia zapłonu ( chyba ) . ( 6.5 -> 8.5 st )

- podczas jazdy w okolicach 2300 RPM silnik troszkę drży, nie przyspiesza płynnie. To ustaje po przekroczeniu 2500 RPM.

- każde gwałtowne wciśniecie / puszczenie gazu powoduje lekkie szarpnięcie. Nie ma znaczenia głębokośc wciśnięcia/puszczenia gazu - ważne jak szybko.

- samochód stracił na żwawości - bywa, że po właczeniu klimy ledwo rusza.

- bywa że gwałtowne wciśnięcie gazu gazu najpierw lekko przymula (na 0,5 sekundy )

- adaptacja przepustnicy pomaga na 2-3 dni pozbyć się szarpnięć i poprawić reakcje na gaz - poźniej wszystko wraca - czyli szarpie itp.

Uff, to już chyba wszystko. Przeczyściłem przepustnicę z nagaru, ale tylko od strony wlotu - nie wyjąłem jej. To pomogło na jakieś parę dni pozbyć się efektu żółwia i szarpania przy wciskaniu i puszczaniu gazu. Jednak poszarpywania na biegu jałowym nie zniknęły. To moim zdaniem oznacza że problem dotyczy więcej niż jednej rzeczy. Macie pomysł jak to ugryźć ? Które logi z VAGa powinienem zrobić ?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

masz jakieś błędy?

Masz LPG?

Przepustnicę demontuje się i czyści na błysk całą bo takie częściowe pucowanie nic nie daje.

Jedź do jakiegoś speca i zrób porządek z tą przepustnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny błąd jaki sie wyświetlił to coś z immobilizerem. Skasowałem i już nie pojawił się. LPG nie mam. Możesz polecić do tego czyszczenia jakiegoś magika w Wawie ? Przepustnicę wymontowałbym sam ale w 1.8 bez turbo to kupa roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...