Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przestawiony rozrząd- objawy


Macio1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, borykam się z problemem takiego cykania, pukania w silniku jakby szklanka, samoregulator... Zaraz po zakupie auta wstawiłem do kumpla na wymianę pasków, płynów etc. Po wymienie wszystkich niezbędnych elementów cykanie nie ustało, pomyślałem, że trzeba sprawdzić to w najbliższym czasie. Dzisiaj pojechałem do gościa którego polecili mi znajomi (facet to spec od diesli przyjeżdżają do niego ludzie którzy już nie dają sobie rady - diagnoza na ucho). Wszedłem do warsztatu zamykając za sobą drzwi, moje auto zostawiłem zaraz przy nich odpalone i gadam z gościem na ten temat, a on po kilku sekundach mówi, że to nic innego jak przestawiony pasek rozrządu :) a cena za ustawienie w granicach 100-120zł :) Ucieszyłem się, że to nic poważniejszego. Umówiłe się z nim na poczatek miesiąca. Czy do takiego ustawienia potrzebny jest jakiś specjalistyczny przyrząd, wiedza etc, czy to tylko czysty prosty zabieg. Czytałem o jakiś nabitych punktach które muszą się zgrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przestawiony bedzie rozrząd to bedzie bardzo ciezko silnik odpalic wystarczy ze pompa bedzie przestawiona lub bedzie o 2 zeby przestawiona synchronizacja miedzy wałem korbowym a wałkiem rozrządu. dobre 30s kręcenia aby motor odpalił a jak w koncu zalapie to puscie siwego baka z wydechu ze zbyt duzej ilosci niespalonego paliwa zgromadzonego w cylindrach w czasie krecenia silnikiem. wiec wątpie aby to była wina przetawionego rozrzadu... owszem klepac moga hydrosztosy,wtryki czy tez pompa. moze kwestia ustawienia kata wtrysku. gdy kąt wtrysku jest wystrzelony w kosmos to silnik bedzie bardzo głosno klepał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...