Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Moduł do airbagów


shadow--18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) wszechwiedzaca wyszukiwarka nic nie znalazła wiec założyłem nowy temacik:)

taki cos mi pokazuje airbag: 01794 control module incorrect chassiss(vin) number :( czy jest przy tym szansa ze autko nie było bite??

no i przy okazji mam jeszcze takie coś:

17994 engine mount solenoid valves(n144 n145) short to plus: p1586 poducha pod silnikiem

i 00474 control module for immobilizer-autko odpala bez problemu-> ale jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem co kolega czyli:

airbag: 01794 control module incorrect chassiss(vin) number sad

i 00474 control module for immobilizer-autko odpala bez problemu->

Prosze o jakies informacje czy jest szansa, ze auto nie bylo bite i jak sie pozbyc tego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, koledzy czy udało się problem rozwiązać ??

pewnie zapalała się kontrolka air bag po 10-15min ??

proszę o reanimację tematu

A jakie bledy masz....od czego dokladnie ? Tam koledzy nie maja przuczonego VINU sterownika AIR BAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo szukacie ;) na Forum jest gdzieś rozwiązanie problemu. Tak jak pisze kolega WRCLAGUNA - należy przyuczyć sterownik VINu. Miałem to samo - po 10 minutach zapalała się kontrolka Air Bag. Jedną z przyczyn jest zdjęcie klem z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawia sie: 00474 - Moduł sterowania Immobilizer

004 - No Signal / Komunikacja - Przerywany

01794 - Shareware Version. Odtwarzać wszystkie DTC

000 - Proszę zarejestrować / aktywacji – Przerywany

pytanie czy moduł świateł może być przyczyną , zauważyłem że jest inny vin w tym sterowniku..

w zegarach jest wszystko okkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pojawia sie: 00474 - Moduł sterowania Immobilizer

004 - No Signal / Komunikacja - Przerywany

01794 - Shareware Version. Odtwarzać wszystkie DTC

000 - Proszę zarejestrować / aktywacji – Przerywany

pytanie czy moduł świateł może być przyczyną , zauważyłem że jest inny vin w tym sterowniku..

w zegarach jest wszystko okkk

Nie przuczony VIN sterownika ( wpisz gdzie masz te bledy ? )

Chyba cos twoj kabelek szwankuje :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AIR BAG po 10-15min włącza kontrolka air bag i wyskakuja te błędu, wchodząc w kanal 81 pokazuje poprawny vin.

aczkolwiek tak jak pisalem zauważyłem inny vin w module elektroniki 09, i nie wiem jak go tam przyuczyć ????? :wallbash:

W MCE 09 wejdz w Adaptacje kanal 81 ( powinna wyskoczyc ci wartosc jaka masz wpisac ) i przuczasz VIN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 81 w adaptacjach i trzeba wpisać pin 2905. Męczyłem się dość długo z tym bo wyskakiwał błąd. pomogło przeinstalowanie programu vag-com i odpięcie na chwile sterownika. Można próbować ze zmianą kodowania z 10206 na 11206 (nie jestem pewien końcówki) i wklepać kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie jezeli chodzi o przuczenie VINU :wink4:

Wchodzac w AIR BAG 15 trzeba dostosowac co sie ma w aucie :) i odpowiednio zakodowac

* Standard (Reszta Świata): przednie poduszki powietrzne / przednie boczne poduszki powietrzne / Front napinacze pasów bezpieczeństwa / Head Poduszki powietrzne

0010602 = Standard

0010702 = Standard + boczne poduszki powietrzne

0011602 = Standard + Key Switch dla dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera

0011702 = Standard + tylne boczne poduszki powietrzne + Key Switch dla dezaktywacji poduszki powietrznej pasażera

* Standard (Ameryka Północna): przednie poduszki powietrzne / przednie boczne poduszki powietrzne / Front napinacze pasów bezpieczeństwa / Head Poduszki powietrzne

0010605 - Standard + 2 napinacze pasów bezpieczeństwa tylne

0010705 - Standard + 2 napinacze pasów bezpieczeństwa tył + boczne poduszki powietrzne

0010607 - Standard Napinacze pasów bezpieczeństwa + 3 tylne

0010707 - Standard + 3 napinacze pasów bezpieczeństwa tył + boczne poduszki powietrzne

Cos tam pomyliles u siebie bo nie ma kodowania 10206 albo 11206 :gwizdanie:

no własnie nie pokazuje mi nic, chyba że mówimy o info na dole ekranu która wskazuje 46992, ale jakoś nie chce mi przyjąć tej wartości... jest jakis sposob ? czy tylko wpisuje wartosc i powinno zapisac ??

Temat jest o AIR BAGu a nie o Module Centralnej Elektryki :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o 10602 :) po prostu zapomniałem. Ale to można spróbować zmieniać kodowanie jak nie będzie szła nauka Vinu. I ten błąd wyskakuje najczęściej wtedy gdy mamy długo odpięty akumulator, a nie że były wywalone poduszki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00474 - Moduł sterowania Immobilizer

004 - No Signal / Komunikacja - Przerywany

01794 - Shareware Version. Odtwarzać wszystkie DTC

000 - Proszę zarejestrować / aktywacji – Przerywany

po skasowaniu powyższych błedów mija 10/15 min i pojawia się błąd

01794 - nieprawidłowy vin - kasuje błąd

mija 10/15min pojawia sie po raz kolejny

01794 - nieprawidłowy vin

wyłączam zapłon i włączam raz jeszcze

i pojawiaja sie znowu dwa pierwsze błędy, po ich wykasowaniu błąd drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wejściu w kanał 81 w pierwszym okienku powinno być PIN? jak przyuczysz wyskakuje komunikat informujący że operacja powiodła się. Miałeś tak? Mi wywalało okienko z errorem, a w w okienku było bus not ok, i nie szło przyuczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vin napewno sie przyuczyl bo sprawdzam go w module air bag i pokazuje poprawny[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2011, 08:14_________________________________________________witam wszystkich,

nie uwierzycie gdzie tkwił problem, a więc kontrolka air bag zapalała się, gdyż miałem przełożone radio z modelu B7 (radio zapewne miało przypisany inny vin, vagiem nie można było się z nim połączyć więc omijałem ten blok pomiarowy)

wystarczyło wypiąć kostki z radia i kontrolka się nie zapala, teraz czeka mnie przekodowanie radia i bedzie cacy !!

temat można zamykać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...