Skocz do zawartości

marec-ki

Pasjonat
  • Postów

    310
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marec-ki

  1. Witajcie. Po długich poszukiwaniach auta i coraz większej chęci nap...ania kolejnych oszustów (czy to handlarz czy też prywaciarz) w końcu znalazłem auto najpewniejsze z tych wszystkich co widziałem. Mianowicie żonie zafundowałem Mazde 3 z 2008r. Mazda = RUDA no i to największy mankament tego egzemplarza. Progi pod spodem są już zaatakowane. Nie ma tragedii i doradzono mi zająć się tym przed zimą. W związku z tym poszukuję w Warszawie i okolicy sprawdzonego warsztatu/zakładu/człowieka, który zajmuje się zabezpieczaniem antykorozyjnym aut. Ktoś coś ? :) Z góry podziękował
  2. marec-ki

    B6 DIVISION

    Panowie ile może kosztować wymiana uszczelniaczy pompek w AWX ?
  3. Ja po ostatnich dwóch wizytach u Karola nie jestem zadowolony. Z bardziej szczegółowym opisem wstrzymam się do momentu wymiany uszczelniaczy wtrysków (ale to nie u niego). Jeżeli się okaże, że po tej operacji przestanie trząść autem to ...
  4. O panie możesz mieć przechlapane z usunięciem. Mi pomogła terpentyna ale jak się spojrzy pod odpowiednim kątem to widać ślad po tych zaciekach. Z bramy garażowej natomiast nic nie jest w stanie usunąć tego zacieku. Jakaś masakra.
  5. Jedyne co mi przychodzi do głowy to stary smartphone z kartą SIM i zainstalowaną aplikacją TeamViewer.
  6. Z tego co piszecie można wywnioskować że jednak nie tylko same ulepy odpicowane do sprzedaży trafiają na nasz rynek. Po prostu można ładnie się z nimi potargować.
  7. Nic w tym nadzwyczajnego, że mokre drewno po wyschnięciu się kurczy. Widziałem schody robione na niesezonowanym drewnie, które się zeszły i porobiły się szpary. A żaden tartak do którego dzwoniłem nie miał na stanie sezonowanego drewna na więźbę. Duży popyt na rynku na drewno, ciągłość produkcji bez szans na czekanie aż przeschnie na składzie.
  8. Panowie chyba mam fuszerkę w konstrukcji dachu. Przy ostatnich mocnych wiatrach to po pierwsze w pomieszczeniach gdzie już płyty GK są poszpachlowane słuchać trzeszczenie. Dodatkowo przy każdym mocnym podmuchu wiatru słychać pojedynczy stuk. Wlazłem na strych ale tam cichutko, żadnych stuków. Dach dwuspadowy, pełne deskowanie, dachówka cementowa. Ściany szczytowe w kierunku południe-północ. Więźba zrobiona w maju. Dach położony w lipcu. nakrętki na mocowaniu murłaty z wieńcem dokręciłem jesienią bo drewno przeschło i luzy zrobiły się takie że palcami szło kręcić nakrętkami. Nie wiem czy to dobry objaw czy też mam się martwić tymi stukami i trzeszczeniem ?
  9. Panowie, Od czasu do czasu na krajowym podwórku jak i niemieckim poszukuję auta. Auto głównie dla żony więc automat i mój wymóg 4x4. Ponieważ czasami jadę na ryby w ciut trudniejszy teren to wyszukiwanie zawęziłem do aut podwyższonych i szukam głównie: Outlander, Forester, CR-V. Roczniki 2006-2008. I tu pojawia się problem. Weźmy np. Forester 2006 2.0l benzyna. Na niemieckich serwisach te auta chodzą po 26-32tyś zł. Owszem są i tańsze ale po zdjęciach od razu widać że zaniedbane. W Polsce te auta chodza po 20-24tyś. Na zdjęciach picuś glancuś i są to auta importowane z DE. O co kaman ? Przy w/w modelach różnice w cenie też mocno zauważalne. Czyżby te w PL to ulepy odpicowane ?
  10. marec-ki

    Myjka Ciśnieniowa

    A który model Parkside miałeś ? bo było kilka o różnych mocach. Ta co będzie od 23ego ma mieć 150bar to sporo. Nawet niech ma i 130 to będzie w sam raz do auta i bieżącego przemywania odjazdu i tarasu. Budżet w sumie to mam zerowy bo nie planowałem zakupu myjki
  11. marec-ki

    Myjka Ciśnieniowa

    Halo halo. Używa ktoś myjki Parkside ? Od 23ego lutego będzie PHD 150G4 czy jakoś tak. Stosunek jakości do ceny jest niezły tylko czy aby na pewno ta myjka trzyma parametry jakie podaje producent ?
  12. Panowie niby rozmiar nie ma znaczenia Jakiej długości wkręty do KG będą najlepsze do montażu płyt na profilach: 25mm czy 35mm ? Płyta KG grubość 12,5mm. Ja się skłaniam ku 35mm. Kolego Kazik, zamierzam sam z pomocą kumpla, który odkrył w sobie "żyłkę" stolarską, ułożyć własnie stopnie na betonie. Jakieś porady byś miał ?
  13. Rekuperatory mają tzw. bypasy zapobiegające zasysaniu zbyt gorącego powietrza. Inna sprawa, że otwór do zasysania powietrza powinien być od strony północnej. Ja w tym roku będę testował rekuperację to dam znać jak się sprawuje.
  14. Wełna zamiast styropianu odpada bo to dodatkowy koszt, a chcę wykorzystać to co mi zostało. Dzięki za podpowiedzi. Mam już mniej więcej nakreślony plan działania
  15. Z zewnątrz chcę dać deski ze względu na estetykę. Płyta OSB będzie mnie kuła w oczy Na jakimś forum przeczytałem że ktoś zostawił blachę i wilgoć skraplająca się na niej doprowadziła do jej korozji i że lepiej jest się tego pozbyć.
  16. Czołem. Słuchajcie mam na czas budowy zakupiony najtańszy blaszak 3x5m. Pomyślałem sobie, że przerobię go na składzik (kosiarka, mały warsztat, narzędzia ogrodnicze itp). Zostało mi sporo ścinek wełny z ocieplania poddasza oraz ze 3 paczki styropianu 5cm (dach/podłoga). No i sporo desek. Powiedzcie mi proszę czy to ma sens: 1. Wywalić blachę 2. Zabezpieczyć antykorozyjnie ramę garażu 3. Na ramę od zewnątrz dać deski (wcześniej je ohebluję i pomaluję jakimś drewnochronem) 4. Od środka na deski dać styropian 5. Następnie od środka na styropian płyty OSB 6. Dach byłaby to konstrukcja typu (idąc od spodu): płyta OSB, folia paroprzepuszczalna, wełna 10cm, płyta OSB, papa Tylko mam wątpliwości co do odprowadzania wilgoci. Czy na dach zastosować gdzieś folię/membranę paroprzepuszczalną ? Aczkolwiek będzie papa więc zamknie to wszystko i nie bedzie gdzie odprowadzić wilgoci. Może pod górną płytą zstawić szczelinę wentylacyjną. Czy przypadkiem skraplająca się woda nie będzie też spływać po ściankach i negatywnie wpływać na płyty OSB i deski ? Styropian i wełna ma spełniać głównie rolę izolatora przed nadmiernym nagrzewaniem się garażu latem (od strony południowej jest). Czy to ma sens ?
  17. W weekend jadę i mam nadzieję, że już położę folię po całości.
  18. Panowie pytanie mam. Zobaczyłem jak fachowcy zaczęli ocieplać mi poddasze i pogoniłem ich i sam sie za to wziąłem. Z pomocą szwagra położyliśmy 2 tygodnie temu wełnę. Teraz na bieżącą układam folię paroizolacyjną. Niestety cienko z czasem u mnie. Dom nieogrzewany jeszcze także wewnątrz panuje ziąb 3-4 stopnie na plusie. Tynki zrobione we wrześniu. Wylewki w październiku i to wszystko już poschło. Czy mam się obawiać że w wełnę wejdzie jakaś wilgoć i powinienem jak najszybciej tą folię zamontować ? Czy też w takich warunkach raczej nie obawiać się wilgoci, która mogłaby wejść w wełnę i jeszcze z tydzień dwa może być wełna odkryta ?
  19. Koledzy. Tematów o EGR na forum cała masa. W jednym z nich, forumowicz Musashi napisał tak: Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie napisać gdzie to trzeba "zamknąć" ? Wystarczy tylko dać zaślepki na tą rurkę ? ROzumiem, że zdjęcie i zatkanie wężyka jakąś śrubą to jest właśnie pozbywanie się klapy gaszącej ?
  20. A no własnie, też tak wyczytałem na necie. Ale kierownik budowy odradza. Twierdzi, że przez to, że sztywne to płyty GK będą pracować razem z dachem i bardziej pękać. Waham się czy na krokwie nie dać grzybki a na jętki ES.
  21. Panowie a jakie uchwyty polecacie do podwieszenia sufitu na poddaszu. Grzybkowe czy ES ?
  22. Dzięki Panowie. W takim razie za tydzień kładę płytki.
  23. No i kolejny etap za mną. Wylewki już schną 2 tygodnie. Po jakim czasie mogę w kotłowni połozyć płytki na podłodze ? Wylewkarz kazał obserwować kolor wylewki. Że jak się zrobi jasniejsze to śmiało kłaść. Tylko że jestem tam systematycznie i ciężko mi powiedzieć o ile to zjaśniało a fotki nie zrobiłem od razu po wylewkach.
  24. U mnie będzie albo 10 albo 12cm styropianu. Dam grafitowy. Do paneli u mnie jeszcze daleko. Ledwie tydzień temu wylewki skończyli. Co do tarasu to ja będę robił z płyt brukowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...