Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marec-ki

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marec-ki

  1. No i pięknie, domek już nabiera kształtów. U mnie jutro przywożą materiał na więźbę i pewnie do końca przyszłego tygodnia będzie już odeskowany dach i położona papa. Ja zdecydowałem się na dachówkę cementową Euronit Kapstadt (płaska). W weekend jadę szukać dobrej oferty na okna. Ten rok chcę zamknąć stanem deweloperskim tak żeby od 2019 zacząć już wykańczać do zamieszkania.
  2. Elo elo. U mnie już strop od piątku schnie. Niestety B25 (tak jak w projekcie) mimo częstego podlewania w paru miejscach dostał skurczy i są pęknięcia. Jak tylko znajdę chwilę to wyrzeźbię w paincie małe co nieco i będę Was prosił o porady jak zabezpieczyć przed wodą wystający garaż poza bryłę domu. A teraz się Was podpytam. Mieliście do czynienia z oknami dachowymi DAKEA ? jakieś opinie ?
  3. Był już kiedyś taki temat i z tego co pamiętam to najskuteczniejszą radą był strzał w tyłek z wiatrówki a może jednak nie...
  4. Koledzy .... WIECHA ! Jak to u Was było ? Moja ekipa idzie jak burza i na początku maja spodziewam się, że zrobią deskowanie, na to papa i do widzenia. Będzie stała baza dla reszty fachowców. A skoro odeskują i położą papę to zapewne zawiśnie WIECHA. W jaki sposób Wy "świętowaliście" ten etap ? Flaszki, piwo i jedzenie dla ekipy i kierownika budowy ? czy również sąsiedzi ?
  5. Piana ma bez wątpienia przewagę nad wełną, że puchnąc wejdzie w każdą szczelinę i lepiej zaizoluje ewentualnie mostki.
  6. A porównywaliście koszta ocieplania pianą i wełną ? Ja chcę również polecieć klasycznie ale teściu namawia na pianę. Tylko obawiam się o koszta bo już się rozjeżdżam z planem a tu jeszcze stan zero nie zamknięty.
  7. Stoją u sąsiada w ogrzewanym garażu. Co do przepustów to hydraulik się upiera, że woli to robić po zawibrowaniu i że ma odpowiedni sprzęt do kucia. Także nie chciałem się mu wymądrzać. Jedynie poprosił majsterka o zostawienie dziury na główną rurę wylotową do szamba i tak ma. A jeżeli mam być szczery to nie mam jeszcze pomysłu gdzie będzie skrzynka z bezpiecznikami i być może kabel wpuścimy już przez ścianę.
  8. Taki właśnie jest plan. Dysperbit (w hurtowni mieli Baumaster), XPS 12cm i folia kubełkowa.
  9. Poprosiłem kierownika budowy aby podszedł na działkę. A że jest to sąsiadka i mieszka 100m dalej to raz dwa i się zjawiła. Powiedziała, że nie jest fanką folii, że woli papę ale żebym nie panikował ponieważ nasze podłoże nie jest złe tzn, piaski/żwiry i że woda bardzo szybko wsiąka i przechodzi w niższe partie. Jedynie co to teraz przypilnować aby dobrze zrobili izolację pionową, dobrym piaskiem zasypali fundamenty i lecieć dalej z koksem. Tanio nie miało być bo robię dla siebie ale widzę, że majsterek poszedł po najprostszej linii i zrobił to na folii bo szybko i wygodnie ale i w hurtowni się nie popisali bo prosiłem o grubą folię na fundament, więc liczyłem że wiedzą co robią. Ehhh .... chyba teraz pojadę dopiero jak zrobią SSO żeby nie tracić nerwów.
  10. No to mnie zmartwiłeś. Ż tego co sprawdziłem to u mnie dali 0.85mm :/
  11. A czy ktoś z Was jako izolacja pozioma na ławy dawał folię zamiast papy ?
  12. Udało się podejść kluczem jak na filmiku Grega i poszło
  13. A ta metoda ma zastosowanie również do wkładek dwuzapadkowych ? No i tutaj sytuacja jest prosta bo mamy prawidłową pozycję wejściową pod klucz No nic, nie będę więcej kombinował. W czwartek lub piątek wiertara w rękę i ognia Dzięki
  14. Z drugiej strony klucz idzie włożyć ale nie można przekręcić. A jeżeli mam wiercić od strony co klucz jest złamany to w którym miejscu celować wiertłem ?
  15. Panowie, potrzebuję rady. Wczoraj otwierając drzwi zrobiłem o pół obrotu za dużo (w sumie to nic nadzwyczajnego) i tak jakby "zasymulował" się ruch naciskanej klamki. Drzwi się otworzyły ale klucz został w tej pozycji. Kombinowałem ale nie wyjąłem. Klucz ostatecznie ułamał się w tej zblokowanej pozycji. Co zrobić żeby wyjąć wkładkę ? Znaczy wiem, że wystarczy odpowiednio przekręcić klucz aby blokada ustawiła się w linii z korpusem i wtedy odkręcając śrubę zamek wyjdzie. No ale nie mogę przekręcić bo się zblokowało. Przewiercić wkładkę ? Jeżeli tak to z której strony i w którym miejscu ?
  16. Dzięki. No dobra to niech se dolewa i mój majsterek ten specyfik. W piątek lali mi fundamenty. Pomimo mrozów wszystko jest OK. Kierownik budowy był i wyraził pozytywną opinię. Jedynie w dwóch miejscach pojawiły się pęknięcia wzdłuż zbrojenia. Podobno skurcz betonu, głównie z powodu zbyt wysokiego położenia zbrojenia. Ponoć nic groźnego i nie mające nic wspólnego z mrozami, że latem też się robi. Za dzień, dwa ruszają ze ścianami fundamentów.
  17. Panowie, czy Wasze ekipy budowlane stosowały do zapraw murarskich dodatek np. Cemaplast lub podobny ? Bo mój majsterek zażyczył sobie to i tak czytam w necie i opinie się mocno skrajne.
  18. Angielski jest językiem uniwersalnym. Co innego imigrant który zarabia na siebie, a co innego imigrant co dostaje za friko i się panoszy i robi co chce i nikt nic mu nie robi.
  19. Szwagierka z rodziną mieszka już z 5 lat w Bawarii i sobie chwali. Nie będę się rozpisywał bo może on by sobie tego nie życzył ale zarobków i poziomu życia nawet nie ma co porównywać z tymi w Polsce. Rozważają powrót ale tylko i wyłączenie ze względu na panoszących się imigrantów. PS. Podobno tak mocno brakuje tam rąk do pracy, że niemiecki nie jest wymagany. Wystarczy dobry angielski bo często zespół stanowią ludzie z całego świata ale najwięcej hindusów.
  20. W środę będę się widział z kierownikiem budowy i majstrem i podejmiemy decyzję. Dzwoniłem do betoniarni. Oni dają dodatki zimowe, które pozwalają lać do max -7 C.
  21. No tak tylko tych +5 stabilnych nie widać. Ja wiem, że nie ma co patrzeć na długoterminowe ale pamiętam tamten rok. Stabilne +5 pojawiło się w kwietniu chyba. A tu terminy gonią i mnie i majstra.
  22. Panowie mam dylemat. W piątek mam mieć lane fundamenty ale od soboty zapowiadają powrót zimy. W weekend ma pomrozić nocą nawet -10C, potem od poniedziałku w ciągu dnia takie wahania od 0 do +4, ale nocą spadki do -5C. Jak myślicie. Lać czy czekać na lepsze warunki ?
  23. Cześć. Koledzy, już niedługo i mnie czeka ten fantastyczny okres bycia dumnym tatą Dlatego mam do Was pytanie. Co powinienem kupić dla małego dla komfortowego i bezpiecznego podróżowania. Jakiś komplet 3w1 5w1 czy ile tam w jednym ? czy to jeszcze jakoś inaczej wygląda ? No i brać ISO FIX czy też klasyka ? Poradźcie proszę i dziękuję.
  24. No to mały ZONK w sumie gdybym robił jednak 125 to bym musiał dopłacić do metra i wyjdzie tyle co kupić jakąś "poważniejszą" głebinówkę
  25. Ooo elegancko mi pomogłeś Odwiert 110 w osłonie. Po skończeniu budowy zamierzam tam umieścić pompę z prawdziwego zdarzenia. Będą 3 kręgi 150x50cm. Wydajność nie musi być duża przy pracach budowlanych. Dopiero potem jak ruszy ogrzewanie, podlewanie itp. Dzięki

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.