Treść opublikowana przez marec-ki
-
B6 DIVISION
Panowie pytanie. Czy uszkodzona pompa vaccum (zauważyłem wyciek) może mieć wpływ na: - większe spalanie ? zdjąłem box z dachu i mimo spokojnej jazdy (100-110km/h) spalanie spadło nieznacznie i średnio wynosi 6.5l/100km. W maju przy prędkości 90-100km/h z boxem i autem napakowanym na full miałem 6.1l/100km - przyspieszenie ? 4 lata temu robiłem chipa na 170KM. We wrześniu przewiozłem kolegę co ma A4 coś ok 130km i mówi że według niego moja A4 nie idzie szybciej niż jego.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Nie wiem jak teraz ale kiedyś jak się chodziło na targi dom/mieszkanie to banki dawały niezłe oprocentowanie. Może warto się przejść.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Panowie jaką tarczę 125 do cięcia betonu zbrojonego polecicie ?
-
Odkurzacz przemysłowy 400-600zł. Jaki ?
Damian skoro ten Karcher daje radę to chyba nie będę więcej szukał. Znalazłem fajny sklep myjki.com i mają niezłe promo do jutra i w przedziale 400-600zł jest kilka propozycji. Dziękować.
-
Odkurzacz przemysłowy 400-600zł. Jaki ?
Daniel za drogo ! Maniek jaki model ? bo patrzę Vipery to od 700zł do kilku tysięcy. Ja potrzebuję odkurzacz nie do celów zarobkowych, a do użytku osobistego.
-
Odkurzacz przemysłowy 400-600zł. Jaki ?
Witajcie. Możecie polecić jakiś odkurzacz przemysłowy który przetrwa zbliżający się remont i wykończeniówkę w domu (pył z gipsu, wióry z drewna itp) i nada się do późniejszego sprzątania "cięższych" brudów garażowych (błoto, woda, piach) ?? Kwota wstępnie 400-600zł. Jak uważacie, że WARTO dołożyć to ok ale max za urządzenie 800zł Wstępnie na oku mam Karcher WD 5 Premium. Z góry dziękować za rady i propozycje.
-
Naprawa przetwornic - ktoś na forum ? ktoś inny z polecenia ?
Mucias Gracias. W weekend wymontuję i wysyłam.
-
Naprawa przetwornic - ktoś na forum ? ktoś inny z polecenia ?
Czy ktoś na forum zajmuje się naprawą przetwornic ? Ewentualnie możecie polecić kogoś u kogo to robiliście ? Mam problem z przetwornicami które montował Qwerty a on sam nie poczuwa się do odpowiedzialności.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Mi zrobili wycenę dachówki cementowej vs blacha płaska Rukki z jakąś tam powłoką na P, trwałość 100 lat. Dachówka wyszła tylko 1000zł drożej ale ... o ile blacha płaska mi również podoba się mega bo dom nie wygląda na "przyciśnięty" jak przy dachówkach to chyba przekona mnie argument wytrzymałości na wiatr. W przypadku dachówki jeżeli coś zerwie to parę sztuk. W przypadku blachy jak już znajdzie słaby punkt to może cały dach polecieć, a pogoda w Polsce robi się niespodziewana i mocne wichury są co raz częstsze.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Yhym czyli tam gdzie słupki to głębiej. A same słupki jak głęboko w betonie były ? W necie wyczytałem że 25cm wystarczy.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Panowie pytanie o ogrodzenie klasyczne z siatki. Będę miał do zrobienia 40m. Czytam, że fundament powinno się robić do głębokości przemarzania, czyli w mazowieckim ok 100cm. Trochę mnie przeraża ilość betonu potrzebna do tego. Czy mogę zrobić np. tak. że w punktach gdzie będą słupki to tam dać głębiej powiedzmy 80cm a na odcinku między słupkami 30cm w głąb ? Ma to sens ? Może macie własne pomysły i propozycje ?
-
Piłka nożna
W idealnym momencie :)
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Jak ja Wam zazdroszczę Panowie czy taczka z blachy 1mm nada się na drobne prace budowlano/ogrodnicze ? czy też szukać grubszej ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
I właśnie dlatego nie zdecyduję się na jego usługi Nie no bez mojego zatwierdzenia zasadności przyjazdu miałby się nie pokazywać.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
A Dziennik wymaga wpisu kierownika przy jakich etapach ? Hydrualika, elektryka, dach, tynki ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
OK. Ja się zdecydowałem na Silkę. Panowie pytanie. Czy według Was koszt 300zł za każdą wizytę kierownika na budowie to dużo ? Wstępnie do stanu zero policzyliśmy z nim że będzie 4-5 razy. Potem wiadomo ściany parteru to liczę jeden raz. potem strop to liczę max 2, ściany poddasza raz i więźba raz. Czyli łącznie stan surowy otwarty zamknąłby się w max 10 wizytach. Potem przy następnych etapach pracy kiedy warto wołać kierownika budowy ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Tomek, z czego będziesz wznosił ściany ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Nie polegaj na wykonawcy tylko na kierowniku budowy (o ile jest porządny i nie powiązany z ekipą) bo to on odpowiada za to w największym stopniu. Wykonawca to wiadomo że raz dwa będzie chciał zrobić, zgarnąć kasę i fajrant.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Nie za szybko to murowanie ? Z tego co się dowiedziałem tydzień to bezpieczne minimum przed murowaniem ścian fundamentowych.
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Tomek, zazdraszczam ja dopiero w przyszłym tygodniu dostanę odpowiedź od ekipy czy podejmą się w tym roku zrobienia stanu zero. Byłoby mi na rękę to zrobić bo wtedy podziałam coś w drugiej części działki a pro po przygotowania terenu pod ogród. W tym gorszym przypadku dopiero wiosną ruszą :/
-
Prostownik z rozruchem - jaki wybrać ?
Temat prostowników był już wałkowany, wystarczy poszukać. Ale od siebie polecę CTEKa. Trochę kosztuje ale uratował mi kiedyś tyłek. Zostawiłem na kilka dni włączone światła i napięcie spadło do 6V !! dla akumulatora to już stan agonalny. Podpiąłem CTEKa w tryb "odratowania". Aku ładowało się grubo ponad 30h i już prawie dwa lata jeżdżę z tym samym akumulatorem. Prostownik wart swoich pieniędzy !!
-
Tematyka rolno/ogrodnicza - pytanie
Słynny roundup no nic trzeba będzie spryskać i mieć spokój Dzięki
-
Tematyka rolno/ogrodnicza - pytanie
Witajcie. Przejrzałem kilka dyskusji na forach ale polecane tam środki zostały wycofane. Szukam środka chemicznego w formie granulatu do posypywania (żadne zawiesiny do oprysków), który skutecznie zahamuje a najlepiej wypali i zniszczy chwasty na działce. Macie coś godnego do polecenia ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Panowie. Ile czasu według Was powinno/musi minąć od momentu wylania ław fundamentowych do rozpoczęcia stawiania ścian fundamentowych ?
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Panowie czy w szlifierce kątowej regulacja obrotów jest przydatna przy amatorskiej pracy remontowo-budowlanej w domu ?