Jump to content
33 33
Damian

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie

Recommended Posts

Witam. Myślę, że założenie tego wątku ma jak najbardziej sens ponieważ ostatnio zauważyłem na forum dużo innych topików o podobnej tematyce (w tym dwa moje:decayed:)

Może akurat ktoś komuś pomoże lub podpowie jakies rozwiązania:wink:

Popieram założenie tego wątku oraz służę pomocą w dziedzinie wod-kan i co :hi:

Panowie,

Pytanko troszkę z innej beczki... Czy orientujecie się jaki jest koszt przekształcenia działki rolnej na budowlaną?

Może ktoś z was ogarnia temat.

Z góry dzięki za wszelkie informacje

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

to ja poproszę o podpowiedzi jak wykonać sufit podwieszany

REGULAMIN !

ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.

Ja mialem murarzy/tynkarzy/akrobatow z okolic ale jakbym to robil jeszcze raz to zatrudnil bym firme z materialem i robota pod ktkucz bo tak to jest bieganina w h*j a czasem lepiej dac pare tysiecy wiecej i miec spokoj:wink:

---------- Post dopisany at 06:38 ---------- Poprzedni post napisany at 06:37 ----------

to ja poproszę o podpowiedzi jak wykonać sufit podwieszany

Tadam :decayed:

Robilem tak jak oni:wink:

Ja mialem murarzy/tynkarzy/akrobatow z okolic ale jakbym to robil jeszcze raz to zatrudnil bym firme z materialem i robota pod ktkucz bo tak to jest bieganina w h*j a czasem lepiej dac pare tysiecy wiecej i miec spokoj:wink:

---------- Post dopisany at 06:38 ---------- Poprzedni post napisany at 06:37 ----------

Jak architekt zaczyna pracę i dostosowanie projektu do działki itd to musi mieć już warunki przyłączy. Można to zlecić ale będzie to trwało zdecydowanie dłużej niż jeśli załatwisz to sam.

Istotne jest przede wszystkim to czy w miejscu budowy masz plan zagospodarowania przestrzennego czy warunki zabudowy. Ogólnie załatwienia są drogą przez mękę ale samemu załatwisz to najszybciej. Ja nie zdecydowałbym się na zlecenie budowy pod klucz, chyba że masz jakąś super wiarygodną firmę. To co budowlańcy odstawiają w pracy woła czasem o pomstę do nieba. Kluczem jest nadzorowanie ekipy dzień po dniu, a i to nie wykluczy mniejszych lub większych wpadek. Życzę dużo cierpliwości i stalowych nerwów.

Kolego a CO kumasz. Miał bym kilka pytań. Jak cos to napisze na ogólnym moze komus sie przyda to co ewentualnie przeczyta.

Kolego a CO kumasz. Miał bym kilka pytań. Jak cos to napisze na ogólnym moze komus sie przyda to co ewentualnie przeczyta.

Kumasz :wink: pisaj śmiało

Elektryka automatyka alarmy :hi:

Ja jestem na początku tej drogi, ogólnie budowa ma się rozpocząć w czerwcu. Są architekci co wszystko załatwią za Ciebie, ja zaniosłem gościowi papiery odnośnie działki, powiedziałem jaki ma być mniej więcej dom i czekam. Ogólnie mam dostać projekt plus wszystkie papierki wraz z pozwoleniem na budowę. Kosztować to ma 5 tyś. zł do tego trzeba mieć kierownika budowy ceny tak 1,5 do 2 tyś. zł. Mając to wszystko można zaczynać wbijać tą przysłowiową pierwszą łopatę.

Ja jestem na początku tej drogi, ogólnie budowa ma się rozpocząć w czerwcu. Są architekci co wszystko załatwią za Ciebie, ja zaniosłem gościowi papiery odnośnie działki, powiedziałem jaki ma być mniej więcej dom i czekam. Ogólnie mam dostać projekt plus wszystkie papierki wraz z pozwoleniem na budowę. Kosztować to ma 5 tyś. zł do tego trzeba mieć kierownika budowy ceny tak 1,5 do 2 tyś. zł. Mając to wszystko można zaczynać wbijać tą przysłowiową pierwszą łopatę.

Dokladnie. Juz na samym wstepie sa niezle koszty. Ja postawilem na gotowy projekt domu szkieletowego

Panowie a ktos podpowie cos w temacie KOMINOW.

Musze stary rozebrac 4 kanały w tym 2 srodkowe dymowe były.

Czy zastosowac system Schiedel? a moze cos innego.

Wentylacyjne bym zostawił tylko 1 zrobił nowy dymowy. w drugim dymowym kiedys ewentualnie moge wszadzic kwasowke na potrzeby Gazu.

Bo tak mysle czy jest sens robic dwa nowe a bede kozystał z jednego tylko. Bo czy gaz kiedys zastosuje tego nie wiem. A slyszalem ze na gazowy to i tak musi byc stal nierdzewna czyli wkład z rury nierdzewnej.

jak zle piszę to mnie wyprostujcie

dzieki

Jeśli będziesz kiedyś zakładał piec gazowy to będzie pewnie kondensat. Do takiego pieca zostaw sobie wolną kształtkę wentylacyjną, do której później włożysz komin z nierdzewki. Jeśli jest to problem to komin do kondensata może wychodzić przez ścianę. Jeśli musisz rozbierać i budować nowy to najlepiej jeden z systemów. Schiedel jest bardzo dobry jakościowo ale stosunkowo drogi, można kupić coś tańszego np Laier, Kominus. Zrób sobie komin dymowy ocieplany (nadaje się do wszystkich pieców) plus do kotłowni dwie kształtki wentylacyjne: jedna do wentylacji, druga na przyszłość do gazu.

czy ktos moze wie ile kosztuje malowanie elewacji domu?

budynek pietrowy z uzytkowym poddaszem

jaki moze byc orientacyjny koszt?

mu.jpg

Naturalny stan kibica to gorzkie rozczarowanie - Nick Hornby

czy ktos moze wie ile kosztuje malowanie elewacji domu?

budynek pietrowy z uzytkowym poddaszem

jaki moze byc orientacyjny koszt?

ok 20zl za metr bez materialu

Jeśli będziesz kiedyś zakładał piec gazowy to będzie pewnie kondensat. Do takiego pieca zostaw sobie wolną kształtkę wentylacyjną, do której później włożysz komin z nierdzewki. Jeśli jest to problem to komin do kondensata może wychodzić przez ścianę. Jeśli musisz rozbierać i budować nowy to najlepiej jeden z systemów. Schiedel jest bardzo dobry jakościowo ale stosunkowo drogi, można kupić coś tańszego np Laier, Kominus. Zrób sobie komin dymowy ocieplany (nadaje się do wszystkich pieców) plus do kotłowni dwie kształtki wentylacyjne: jedna do wentylacji, druga na przyszłość do gazu.

Przez sciane tylko do 21kW.

Tanszym kominem,a bardzo dobrym jest spiroflex.

Jakby ktos szukal porządnego kotła kondensacyjnego to zapraszam.:wink:

Zarówno co do montazu jak i naprawy:wink:

a3owox.jpg

No własnie dlatego 1 ciąg ( 1 z 2-ch ktore mam oprocz wentylacji) zrobie porządny z tych systemow jak piszesz a ten drugi co ? zostawic taki jaki jest i wsadzic do niego z czasem nierdzewke o ile bedzie taka potrzeba?

Teraz inne pytanie.

Wyjade takim systemem ponad płyte i dojade pod dach, koncowke chce z klinkieru czy na tym moge połozyc klinkier czy muszę to dodatkowo jeszcze objechac cegłą od płyty na całej wysokosci az do klinkieru.

Dzieki

zamierzam zrobić sobie na podwórku odwodnienie terenu i odprowadzenie wody z rynien dachowych.

najprostszym rozwiazaniem byłoby podłączyć całą tą instalacje do przydrożnego rowu ktory biegnie między moją posesją a drogą gminną.

orientuje sie ktos jak to wygąda od strony prawnej?? czy potrzebuje jakieś zezwolenie??

d29f1391c587f41c.jpg
ABSOLUTNIE UWIEDZIONY DOSKONAŁOŚCIĄ IDEAŁU

Ja bede mial z max miesiąc notariusza przy kupnie działki niecałe 30 ar. Przekształcenie dzialki z rolnej na budowlaną kosztowalo mnie 1500 zł - tyle wzięli geodeci za wydzielenie dzialki budowlanej z działki rolnej wraz z mapkami . W gminie ( urzędzie ) przekształcenie nie kosztowalo mnie nic - tylko musialem czekać na decyzje ok 5 miesięcy - a to wydzielenie drogi dojazdowej , a to ochrona przyrody ,wyciągi z ksiąg wieczystych , uprawomocnienia itp itd . Zresztą czekam teraz na uprawomocnienie się czegoś tam od ochrony przyrody . Dodatkowo 450 zł za mapkę pod budowę domu , 1050 ma kosztować notariusz , 2700 projekt , 1600 kierownik budowy :)

Kris

Edyta , Amelka = TCMK

Jeśli elektronika to tylko w chińskim zegarku ...

zamierzam zrobić sobie na podwórku odwodnienie terenu i odprowadzenie wody z rynien dachowych.

najprostszym rozwiazaniem byłoby podłączyć całą tą instalacje do przydrożnego rowu ktory biegnie między moją posesją a drogą gminną.

orientuje sie ktos jak to wygąda od strony prawnej?? czy potrzebuje jakieś zezwolenie??

do rowu czy studzienki

ja moge pomóc w sprawach związanych z drewnem: schody, drzwi zew. wew. oraz meble ogółem wszystko co z drewna oprócz trumien

drzwi_bewele.jpg

P4040269.jpg

a tu kuchnia u mnie w domu, oczywiście własnej roboty

---------- Post dopisany at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany at 21:24 ----------

P2145139.jpg

co do kominów to shiedla , spotkałem sie z sytuacja że kominiarz napalił w kominku i poprosił o mokrą szmatę, pomoczył komin wodą i pojawiła sie pajeńczyna

miejsca gdzie komin popękał szybciej wyschły- komin podobny do shiedla oczywiście tańszy pare groszy

skończyło sie na wstawianiu kwasówki

Ja mam odprowadzona wode z rynien do rowu i nie ma problemu. :wink:

no w miejscowosci gdzie mieszkam też z każdego podwórka widać jakies druciarsko wypuszczone rury do rowu,

a ja mam zamiar zrobic to dość profesjonalnie i z dosyc dużym rozmachem jak na taką małą miejscowość,

dlatego pytam czy jak zaczne grzebać koparką przy rowie to czy ktoś sie zaraz nie doczepi??:whistling:

d29f1391c587f41c.jpg
ABSOLUTNIE UWIEDZIONY DOSKONAŁOŚCIĄ IDEAŁU

no w miejscowosci gdzie mieszkam też z każdego podwórka widać jakies druciarsko wypuszczone rury do rowu,

a ja mam zamiar zrobic to dość profesjonalnie i z dosyc dużym rozmachem jak na taką małą miejscowość,

dlatego pytam czy jak zaczne grzebać koparką przy rowie to czy ktoś sie zaraz nie doczepi??:whistling:

zależy od sąsiada, jak kopałem na prąd to zdążył koparkę odpalić a już była kontrola z gminy i kara za zajęcie pasa drogowego

była to mini koparka i w połowie stała na mojej posesji, wykop również był na mojej posesji

za zajęcie pasa drogowego płaci się grosze, jeśli to droga gminna

Mariusz musisz mieć zgodę (co nie będzie proste bo z reguły nie zezwalają a ci którzy mają już podłączone to mieli po prostu farta albo nikt nie widział albo nie pod***olił) zarządcy drogi na ewentualne podłączenie do rowu to raz, dwa że potrzebna zgoda na zajęcie pasa drogowego. Pamiętaj ze mogą naliczyć Tobie opłaty za umieszczenie urządzenia obcego w pasie, a jeżeli ktoś kto ma objazd zobaczy że podłączasz tzn. kopiesz albo podłączyłeś to mogą ci policzyć za każdy dzień x krotność kary. Dla własnego dobra lepiej udaj się do zarządcy drogi i porozmawiaj:wink:

To samo tyczy się budowy lub wymiany ogrodzeń w sąsiedztwie pasów drogowych:hi:

witam

Panowie podpowiedzcie jaki może byc przypuszczalny koszt wywalenia dwóch "dziur" w ścianach o grubosci ok 30cm aby zrobic przejscie bez drzwi

wymiar 220x100 cm, nadproza itd itp

oraz dwóch o wymiarach 220x135 pod okna, sa juz okna o wymiarze 150x50 a chce wieksze

musze to zrobic w warsztacie a nie chce sie uzerac z budowlańcami o cene bo nie znam reali tego tematu

czekam na info

pozdrawiam

T

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Ja mam pytanko odnośnie przyłącza elektrycznego.

Muszę położyć kabel w ziemi na odcinku ok 60 m (od skrzynki która postawi ZE do domku). W warunkach przyłączenia mam napisane cos takiego: "odcinek przyłącza kablowego niskiego napięcia YAKY 4x o przekroju wg obliczeń (min. 35mm2). Jaki kabel będzie dobry?, patrzyłem w necie to rozpietość cenowa jest dośc spora od 7 zł do 66 zł za metr bieżący. Czym te tańsze kable różnią się od droższych?

Si vis pacem, para bellum

J.S.W. !!! :kox: :kox: :kox:

Ja wam mogę pomóc w temacie :

Rolet zewnętrznych (tzw.antywłamaniowych)

Bram garażowyh i przemysłowych

Okien pcv i drewnianych.

bez podziałów - wszyscy razem

Potrzebuję pokryć dach papą termozgrzewalną nawierzchniową. Macie jakieś doświadczenie ? Nie chodzi mi o robocizną tylko jaką papę zakupić aby za 2-3 lata nie trzeba było poprawiać. W cenie od 12zł - 15zł /m2 jaką byście polecili ?

W Castoramie jest teraz promocja , dość dobra cena na polską papę Matizol PYE PV250 S52 Papa asfaltowa zgrzewalna Matizol PYE PV25 S52 5 m2 - Pokrycia dachowe - Materiały budowlane - Katalog produktów

Ma dość dobre parametry: asfalt modyfikowany elastomerem SBS, grubość 5,2mm, gramatura 250 g/m2

Co sądzicie warto ?

YATES