Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chce pomalować w garażu jedno pomieszczenie.Mam tylko otynkowane sciany nic wiecej..Ściana jest chropowata.Moje pytania:

- przed malowaniem przetrzeć ściny papierem ściernym zeby było gładka?

- czy przed 1 malowaniem muszę zagruntować ściany?

- jakiej farby użyc? zaznaczę ze chce to zrobić jak najtaniej.

- chce też na nie dłużej wysokości miec taką śliską powłoke na ścianie.nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Jaką farbe do tego użyć?

1. Jak zaczniesz trzeć papierem ściernym to prawdopodobnie narobisz małych dziur (kamienie z tynku będą wylatywać)

2. Zawsze przed malowaniem powinno się gruntować ściany

3. Farby nie polecę żadnej bo ja zawsze farby wożę z Austrii.

4. Tak zwana "lamperia" możesz ją wymalować lakierem, ale lepiej by było jakby ściana była gładka a nie chropowata.

ok dzieki za pomoc...farbe chyba kupie najtańszą jaka bedzie w sklepie..a jaki grunt użyć? spróbuje lekko papierem ściernym przetrzeć ścianę i zobaczę co sie będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce pomalować w garażu jedno pomieszczenie.Mam tylko otynkowane sciany nic wiecej..Ściana jest chropowata.Moje pytania:

- przed malowaniem przetrzeć ściny papierem ściernym zeby było gładka?

- czy przed 1 malowaniem muszę zagruntować ściany?

- jakiej farby użyc? zaznaczę ze chce to zrobić jak najtaniej.

- chce też na nie dłużej wysokości miec taką śliską powłoke na ścianie.nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Jaką farbe do tego użyć?

1. Jak zaczniesz trzeć papierem ściernym to prawdopodobnie narobisz małych dziur (kamienie z tynku będą wylatywać)

2. Zawsze przed malowaniem powinno się gruntować ściany

3. Farby nie polecę żadnej bo ja zawsze farby wożę z Austrii.

4. Tak zwana "lamperia" możesz ją wymalować lakierem, ale lepiej by było jakby ściana była gładka a nie chropowata.

ok dzieki za pomoc...farbe chyba kupie najtańszą jaka bedzie w sklepie..a jaki grunt użyć? spróbuje lekko papierem ściernym przetrzeć ścianę i zobaczę co sie będzie działo.
Mozesz spróbować papierem przeszlifowac ale drobnym. Grunt kupisz w każdym sklepie z farbami, jak powiesz co chcesz gruntowac to Ci coś dadzą to nie jest drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ścianach mam normalny tynk cementowo-wpamieny.. wiem ze to jest nie drogie... o jakiej grubości papieru użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ścianach mam normalny tynk cementowo-wpamieny.. wiem ze to jest nie drogie... o jakiej grubości papieru użyć?

miedzy 100 a 180 musisz popróbować, ale wydaje mi sie ze może nie udać sie zrobić tej ściany na gładko bez szpachlowania.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam byc tylko tym czasowo pomalowane..bo już nie moge patrzeć na ten tynk..a na szpachlowanie brak kasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił ktoś z was przejścia kolorów na ścianie ? muszę wyremontować jeden z pokoi i chciałbym zrobić przejście z brązowego przez kremowy w biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce zamalowac brązowej farby tylko chce zrobić przejście koloru

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejścia kolorów to tylko maszyna i pistolet i dużo zabawy ;) wałkiem tego nie ogarniesz żeby wyszło ładnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

architekt wnetrz, ktos z wizja, pomyslami i doswiadczeniem

najlepiej warszawa

ktos cos pomoze?

wiem ze w necie sporo, ale tez kosztuja jakies krocie

jakby ktos kogos mial, prosze o PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie... zamierzam odświeżyć sypialnie...

Jakie fabry polecacie ? Dulux, Śnieżka, Dekoral ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiły mi się takie plamy na ścianie. Malowałem rok temu, farbami nie najtańszymi.
80d73892a99af.jpg

1757616f7ca6c.jpg

Mieszkanie codziennie wietrzone. Okna w każdym pokoju pouchylane, nie powinno się kisić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie bede zakładał tematu, zapytam tu- fachowców

Z racji tego, ze moje ściany sa z żelbetonu musze kupic wiertarkę, ale taka zeby dała rade

Znalazłem cos takiego:

http://www.elektroserw.pl/product-pl-75-MLOTOWIERTARKA-MAKITA-HR2450-WIERTARKA-HR-2450.html

Da rade? Zawsze musze gdzies pożyczać. Nakupilem teraz pier**l i karniszy a juz pożyczać mam dosyć.

Jak byście mogli pomoc, bede wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...