Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów :hi:

Takie pytanie mam, do garażu mam przystawiony schowek na graty z desek. Dach zrobiony jest z belek na tym leży folia membrana i na tym leży blacha trapez. Mój problem polega na tym ze przychodzi mróz potem odwilż i mam w schowku jak na podwórku zalane wszystko ;/ poradzicie coś na skraplanie wody ?

:) Róznica temperatur :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie żeby był przeciąg ,ale wentylacja to podstawa zamontuj kratke :) Powinno być inaczej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale deski same z siebie nie sa wentylacja ? szpary jakies tam sa wiec nie powinno byc takiego lodu ;/ na tej foli robi sie lod ze masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale deski same z siebie nie sa wentylacja ? szpary jakies tam sa wiec nie powinno byc takiego lodu ;/ na tej foli robi sie lod ze masakra

A to co szopy nie masz strzelnej? tylko szparki,jak tak to co innego ,jaka ta folia pod blachom? Może membrama ,ale ta z tworzywa?Albo tereny bardzo podmokłe to też cuda wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magazynek z desek bity bez dziur większych, ale wiadomo jak to deska trochę krzywa itp . membrana taka z polipropylenu, a teren praktycznie przy jeziorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie te jezioro daje po d*pie :wink: Mgły,wilgoć....itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie ogrzewania domu. O ile wiem to na doprowadzenie gazu do mojej działki póki co nie ma szans (chyba) więc kombinuję nad alternatywą. Biorąc pod uwagę wygodę eksploatacji zainteresował mnie propan ze zbiornika montowanego na zewnątrz. Czy ktoś z forumowiczów ma z tym rozwiązaniem doczynienia? Wychodzi to drożej niż gaz ziemny?

A może pellet?

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EndriuGiz, dnia 06 Sty 2015 - 21:14, napisał: snapback.png

Witam Kolegów :hi:

Takie pytanie mam, do garażu mam przystawiony schowek na graty z desek. Dach zrobiony jest z belek na tym leży folia membrana i na tym leży blacha trapez. Mój problem polega na tym ze przychodzi mróz potem odwilż i mam w schowku jak na podwórku zalane wszystko ;/ poradzicie coś na skraplanie wody ?

Jeżeli podasz więcej informacji na temat tego schowka to pewnie da się coś poradzić. Jaka jest posadzka no skoro schowek to ogrzewania pewnie brak) nie rób żadnych kratek ani dziur bo to nic nie da wydaje mi się że Twój problem to przemarzanie a nie wentylacja. Wentylacja a raczej jej zanik to syndrom skroplin w domu np szyby w oknach (mowa o budynku ogrzewanym). Zawsze się będą skraplać bo jest "różnica temperatur" ale przez to że budynek jest ogrzewany i nie występuje przemarzanie ścian to nie ma lodowiska.

Więc albo ciągnie z gruntu albo przemarza lub gdy przychodzi odwilż przecieka do schowka przez np; źle zrobiony dach.

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie ogrzewania domu. O ile wiem to na doprowadzenie gazu do mojej działki póki co nie ma szans (chyba) więc kombinuję nad alternatywą. Biorąc pod uwagę wygodę eksploatacji zainteresował mnie propan ze zbiornika montowanego na zewnątrz. Czy ktoś z forumowiczów ma z tym rozwiązaniem doczynienia? Wychodzi to drożej niż gaz ziemny?

A może pellet?

A ten dom już stoi, czy dopiero planujesz ?

Gaz z butli wychodzi drogo, bo jak chcesz sam ją kupić to musisz wypakować sporo na początek, a jak decydujesz się na dzierżawę, to znowu późniejszą ceną gazu Cie uwalą.

Pellet nie jest bezobsługowy i wychodzi drożej od ekogroszku, który to z kolei jest dużo bardziej problematyczny i brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest na etapie planowania. Na ten moment jedyne rozsądne rozwiązanie jakie widzę to pellet. Ekogroszek ma tę wadę, że jaki by nie był trzeba go składować w większych ilościach, brudzi i zostawia popiół z którymś coś trzeba robić. Piece pod ekogroszek można mieć z podajnikiem tak, że nie trzeba latać kilka razy dziennie do pieca, wystarczy raz na 2-3 dni. Z pelletem też się ponoć to udaje. Co oznacza, że wybór sprowdza się do kwesti nieco taniej czy może znacznie czyściej i wygodniej.

Gaz z butli przestałem brać pod uwagę w momencie dopisania pytania o pellet bo wpadłem na informacje, że to wychodzi drozej niż gaz ziemny jeszcze. Podziękował więc...

Nie wiem co jeszcze wchodzi w grę tak na prawdę bo pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne czy podobne klimaty to dla mnie jakiś sci-fi i kojarzy mi się to ze sporymi kosztami na starcie i komplikacją instalacji co przy eksploatacji i serwisie ma znaczenie. Ale może jestem w błędzie.

Na ten moment to ten pellet z dedykowanym kotłem, możliwie zautomatyzowany i sprzęgnięty z ogrzewaniem wody no i solarami. Do tego kominek z płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ogrzewaniem. grzejniki aluminiowe pali sie w kominku z plaszczem wodnym. Problem polega na tym ze na piecu 90stopni a grzejniki sa 2/3 zimne a u góry gorące. odpowietrzone są itp na rozne sposoby ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowana jest pompa,jeżeli nie tak będziesz mial,a jak jest to wlacz trzeci bieg :wink: bedzie git.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest na etapie planowania. Na ten moment jedyne rozsądne rozwiązanie jakie widzę to pellet. Ekogroszek ma tę wadę, że jaki by nie był trzeba go składować w większych ilościach, brudzi i zostawia popiół z którymś coś trzeba robić. Piece pod ekogroszek można mieć z podajnikiem tak, że nie trzeba latać kilka razy dziennie do pieca, wystarczy raz na 2-3 dni. Z pelletem też się ponoć to udaje. Co oznacza, że wybór sprowdza się do kwesti nieco taniej czy może znacznie czyściej i wygodniej.

Gaz z butli przestałem brać pod uwagę w momencie dopisania pytania o pellet bo wpadłem na informacje, że to wychodzi drozej niż gaz ziemny jeszcze. Podziękował więc...

Nie wiem co jeszcze wchodzi w grę tak na prawdę bo pompy ciepła, ogrzewanie elektryczne czy podobne klimaty to dla mnie jakiś sci-fi i kojarzy mi się to ze sporymi kosztami na starcie i komplikacją instalacji co przy eksploatacji i serwisie ma znaczenie. Ale może jestem w błędzie.

Na ten moment to ten pellet z dedykowanym kotłem, możliwie zautomatyzowany i sprzęgnięty z ogrzewaniem wody no i solarami. Do tego kominek z płaszczem.

Skoro dopiero planujesz budowę to jest najlepszy moment żeby przeanalizować wszystkie "za" i "przeciw". Żeby dobrać odpowiednie źródło ciepła dla swojego domu, podstawą jest OZC.

Jeśli masz już upatrzony jakiś projekt, to bez ponoszenia żadnych kosztów, można sobie szacunkowo wyliczyć zapotrzebowanie tutaj: http://cieplowlasciwie.pl/

tam masz taki uproszczony kalkulator. Za profesjonalne OZC u specjalisty trzeba wybulić około 500 zł, a to z linka sprawdza się w 75% jak się poda wszystkie dane prawidłowo.

Nie odrzucaj od razu pomp ciepła (to też grzanie prądem, tylko z tzw. COP, tzn. że z 1kWh pobranego prądu, możemy uzyskać do 2-4 kWh energii, zależy od rodzaju pompy i warunków atmosferycznych), teoretycznie większa inwestycja na początku, ale nie potrzebujesz komina, kotłowni i metrów kwadratowych na składowanie opału.

Pellet też trzeba gdzieś składować, a jest mniej kaloryczny od groszku, więc potrzeba go więcej,

Ja osobiście posiadam kocioł na ekogroszek można podejrzeć go tutaj: https://device.esterownik.pl/device/2539/jakbym się teraz budował, głęboko bym się zastanowił, gdzie dołożyć izolacji żeby zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na ciepło...

Solary, kominek z płaszczem, tylko po co ? Solary nigdy się nie zwrócą nawet z dofinansowaniem, wcześniej wysiądą, przelicz ile za te kilka ładnych tysięcy miałbyś opału lub czystych kWh z prądu. Jeśli kominek, to tylko i wyłącznie bez płaszcza, rekreacyjny, nie warto robić kotłowni w salonie i komplikować instalacji.

Wpadnij też tutaj: http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanieznajdziesz kilka tematów, które warto poczytać już teraz, przed budową/

Panowie mam problem z ogrzewaniem. grzejniki aluminiowe pali sie w kominku z plaszczem wodnym. Problem polega na tym ze na piecu 90stopni a grzejniki sa 2/3 zimne a u góry gorące. odpowietrzone są itp na rozne sposoby ;/

A posiadasz termostaty na tych grzejnikach ? W pomieszczeniu z grzejnikami odczuwasz chłód ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co da mu termostat jak koleś mówi że ma dołem grzejniki chłodne..

Tak wygląda jak by były zapowietrzone ,lub coś jest zapchane

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co da mu termostat jak koleś mówi że ma dołem grzejniki chłodne..

Tak wygląda jak by były zapowietrzone ,lub coś jest zapchane

Jakby były zapowietrzone, to byłyby chłodne z jednej strony np. prawej lub lewej, a to że są chłodne od spodu oznacza, że pomieszczenie jest dogrzane i termostat odcina przepływ albo grzejniki są mocno przewymiarowane.

Może też pompka nie wyrabiać albo filtr za nią jest zapchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...