Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Musiał bym dołożyć do wszystkiego około 400-500 zł czyli nie aż tak strasznie dużo. Ma ktoś 3 szyby? Jak to się sprawuje?

Ja teraz buduje dom i tez wziąłem 3 szybowe nie wiem jak ma sie to do bloków ale w domu ponoć sie sprawdza jeśli chodzi i uciekanie ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniają mnie że będzie trochę ciszej, nie będzie problemu ze skraplaniem wody no i niby mają być mniejsze straty ciepła. Ciekawe czy chcą zarobić czy faktycznie tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadają się 3szybowe ale w prywatnym domugdzie jest kocioł grzewczy czyli piec i reguluje sie ciepło ta,a czy w bloku?

Wysłany LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niema znaczenia blok czy dom. Jak by dzięki trzem szybom były mniejsze straty ciepła to wtedy przykręcasz grzejnik i jakaś oszczędność jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że nie kazdy blok nie jest ocieplony i wtedy straty ciepła są ogromne, kumasz?

Wysłany LG F60

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz trzy szyby, za 80 zł/m, to praktycznie koszt samej szyby.

Ostatnio wymieniałem w swoich oknach dachowych pakiety dwuszybowe na trzyszybowe, różnica jest i to duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych okien oczywiście rolety zew. załóż.

Jak by co to służę pomocą .

Różnica między oknem a roletą to ok 3-4 st.C

Rolety%20zewnetrzne%201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta na parter to może i dobre ale na czwartym piętrze jakoś tego nie widzę. Sector może ty mi powiesz czy warto brać trzy szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje okna od15-lat i z tego co widzę to co jakiś czas pojawiająsię różne nowości,ale jak dla mnie są to głównie chwyty reklamowe.
2 szyby(4-16-14) + ciepła ramka i wystarczy + rolety zew.
Musicie zdać sobie sprawę z faktu ,że ten gaz z szyb i tak się zgubi po latach.
Przy pakiecie 3-szybowym ,okucia muszą być wzmocnione a i tak cierpią na eksploatacji.
Klienci zamawiają pakiet 3szyb ,a nie chcą ciepłego montażu.
90% okien jakie wysyłam do niemcowni ma 2szyby (rolety to standard na wypasie)

Wyślij mi wymiary okien ,spróbuje ci coś doradzić i przy okazji kosztorys ci zrobię.

Odnośnie 4piętra i rolet ,

zobacz ten nasz montaż ( 10 piętro Giszowiec) jest to najwyżej położony budynek w Katowicach.

Poniżej korony drzew kasztanowców.

IMAG1512_zpsopr2psxn.jpg

Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już poruszyłeś temat ciepłego montażu, jakie to są koszta dodatkowe na gotowo do zwykłego ? Ciepły montaż w warstwie ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już poruszyłeś temat ciepłego montażu, jakie to są koszta dodatkowe na gotowo do zwykłego ? Ciepły montaż w warstwie ocieplenia.

80zł/mb/netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sector mółbyś polecić BDB okna oraz drzwi jeszcze nie jestem na etapie kupna ale już niedługo wcześniej chcę trochę zgłębić info.

Domek buduje dość ciepły tzn szukam naprawdę dobrych okien (okucia pewnie Roto) podobno wink haus traci na jakośći (zasłyszane informacje. Interesuje mnie sposób montażu (czy na lico ze ścianą zewnętrzną, ciepły montaż itp. Może masz jakieś zdjęcia opisy itp na temat dobrych okien. Ewentualnie co byś polecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lico sie daje okna jak bedzie dom docieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne docieplał i tak będę pomimo ściany jednowarstwowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To montujesz równo z sciana zew, a nawet 1cm na zewnątrz wypuszczam, przynajmniej ja tak robie aby nie wypelniac dziure miedzy oknem a styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety jak najbardziej mają sens na 4 piętrze jeżeli blok 4 piętrowy i w domu nie masz klimy a okna od południa. Wtedy jest w gorące dni jest jak w saunie a jednak roleta działa w obie strony jeżeli chodzi o zatrzymywanie i pochłanianie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kam2

okna pcv dla :

ekonomicznych - aluplast Ideal 400,

lepsza półka - veka

wyższa półka- schuco

najwyższa -salamander 3D - lata wstecz tylko to sprzedawałem -" zero reklamacji i biel na lata"

dla zdecydowanych :

drewniane - mahoń

Pamietaj że najlepsze okna mogą przysporzyć dużo kłopotu jeśli trafisz na złą firmę monterską ,

w Polsce wszyscy potrafią montować okna i na wszystkim się znają -

ale jak przyjdzie co do czego to okazuję się że mają problem z prostym osadzeniem okien w ościeżnicy!

Właśnie mam taka budowę - firma podwykonawcza chce mi zlecić montaż rolet integro na zamontowanych oknach .

Okna są osadzone niesymetrycznie co do nadproży -ciąg problemów jaki z tego powodu się pojawił jest jak lawina .

Firma monterska wydzwania do mnie z pretensjami ,że niepotrzebnie klientowi mówiłem ,mówie im że Ja się kóźwa nie podpisze pod tym

i nie zamontuje moich rolet na krzywych oknach , szkoda gadac z nimi!

Ludzie myśla -jakoś to będzie - ale u mnie takie numery nieprzejdą , klient teraz widzi w czym problem .

Parapety żle bedą osadzone wew i zew. nierówności 2-3cm sa praktycznie nie do zamaskowania i wiele inych problemów po montażu rolet,ale już niebędę się rozpisywal.

wrzucam jedną z fotek z partackiej roboty

IMAG2211_zps1eew5lpg.jpg

Tutaj fotka jak powinno być przygotowane nadproże pod Integro ( jest to tylko jedna z możliwości)

nadproe%20integro_zpsiqiy3gen.jpg

Okno -aluplast

4000round%20line_zpspfdyqopp.jpg

Okno salamander 3D - ( teraz się sprzedaje inną wersję , odchudzoną ale również dobrą)

3D%20przekroacutej_zpsgs5xxpjt.jpg

Nasze realizacje

Okna drewno -mahoń / suwanka pow 5mb + roleta integro -napęd silniki .

IMAG1243_zpsnvid612w.jpg

Bramy przemysłowe - rolowana na konsoli ruchomej

Bełchatów ( 4 x 4,5)światło

IMAG0907_zpsgdoljfyq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sector

Wielkie Dzięki za pomoc rozjaśnienie tematu no i znakomite zobrazowanie !

Pozdrawiam

PS: Jeszcze tylko powiedz mi gdzie zlokalizowana jest Twoja działalność :)

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z rej. Śl. - Katowice ,

ale jeździmy wszędzie .

Nadproże pod rolety integro (pod styropian) tak jak na zdjęciu wyżej ,należy oczywiście wcześniej docieplić styrodurem.

Jeśli nadproże będzie zlicowane z murem , można wypuścić okna przed mur np.3cm i docieplić np tak.

IMAG1236_zpsvuqokwym.jpg

Jeśli skrzynka z rolet będzie miała 16cm , a ty docieplasz 15cm styropian , to wtedy możesz wykonac tzw boniowanie.

poniżej zdjęcia przed i po

IMAG0021_zps9hkgejx9.jpg

Integro%20po%20boniowaniu%202_zpsrfyplrj

lub tak - tutaj malowaliśmy klapę rewizyjną i prowadnice pod kolor farb CNS / tynków( nie mylić z RAL),

takie szczegóły muszą być ustalone dużo wcześniej ,

IMAG1244_zpsoo2oewnh.jpg

Praktycznie przed rozpoczeciem budowy musisz wiedzieć co chcesz , wtedy mogę ci coś doradzić jak się do tego przygotować .

Sterowanie rolet oczywiście to już inny temat :)

Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...