Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :hi:

Mam pytanie związane z oświetleniem.... czy istnieje jakieś urządzenie do włączania oświetlenia, które będzie można ustawić czasowo tj. że np. światło włącza się od 7-19, i gaśnie na noc i tak w kółko ?

Jeżeli jest to poproszę ewentualnie o jakiś link. nie ukrywam że najlepiej byłoby gdyby "coś" wpinało się do gniazdka/kontaktu bez ingerencji w instalację.

Dzięki z góry za odpowiedź.

cos takiego http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-16a-gb105-i5085328350.html

To jest dobre jak podłączasz jakąś lampkę np. jeśli koledze chodzi o czasowe podłączenie oświetlenia np. sufitowego to to coś się nie nada

kolega wyraźnie pisze że "coś" wpinanego do gniazdka, ewentualnie masz na listwę

http://allegro.pl/programator-czasowy-na-szyne-din-cyfrowy-wlacznik-i5156237102.html

tyko wątpię że masz zasilanie poprowadzone z rozdzielni ( skrzynki) do jednego punktu świetlnego

wszystko zależy jak masz instalacje

najprościej wstawić ten programator co ryba wstawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem dobry ten co ryba dał ale przekaźnik to w nim strasznie cienki.Sklei się momentalnie pod danymi katalogowymi [emoji12]

Ale gdyby nim wysterowac stycznik to na wieki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Chodziło mi o programator do oświetlenia sufitowego, potrzebuję uruchamiać i gasić o określonych godzinach.

Prawdopodobnie to http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-16a-gb105-i5085328350.htmlspełni swoją rolę. Mam tylko nadzieję że podziała to trochę a nie po tygodniu zdechnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pierwszym przekazniku u mnie na wsi w kościele są podłączone dzwony przez dodatkowy przekaznik i działa to już dobre 7-8 lat i nic się nie dzieje . Ja wolałbym zasadzić tego na listwę a nie w do kontaktu - raz ze profesjonalniej to wygląda a dwa nie lubię chińskopodobnych rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję uruchomić czasowo oświetlenie w garażu, nie chce mi się przerabiać instalacji zn. nie jestem elektrykiem i szukam najprostszych rozwiązań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciliście za instalacje elektryczną mi powiedzieli 73 zł za punkt z materiałem to dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi strop robic lany monolit czy wrzucac Terive ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi strop robic lany monolit czy wrzucac Terive ?

zrób lany strop.najpewniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej z akermana jest ciepły ( ;

wyslane z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej z akermana jest ciepły ( ;

wyslane z LG F60

ale jego tez pozniej ocieplic papa,stryopian itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajesz styropian cieńszy, i jest dużo lżejszy strop,i dużo mniej drutu idzie.

wyslane z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo patrzylem to tak samo sie kladzie jak terive a cenowo jak to wychodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie po ile teraz jest akerman ale liczmy ze w miejsce drutu 10 masz akermany ,i przesklepiasz co którąś tam warstwę

wyslane z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej z akermana jest ciepły ( ;

wyslane z LG F60

Sorry ale co to za argument że strop jest ciepły? Przecież to płyta wewnątrz budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej z akermana jest ciepły ( ;

wyslane z LG F60

Sorry ale co to za argument że strop jest ciepły? Przecież to płyta wewnątrz budynku
Jest dużo lżejszy i bardziej wycisza podłoże i za razem izoluje przepływ ciepła z dołu pomieszczeń.

wyslane z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że jest lżejszy, ok zgoda. Ale z tym wyciszeniem i izolacją to już nie przesadzajmy, styropian pod wylewką też wyciszy.

Jakoś nie jestem fanem tych systemów stropowych, za delikatnie to wygląda - robiłem lany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...