Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki...

Większość gotowych projektów jest bez podpiwniczenia. Mam upatrzony jeden z takich projektów ale mocno się zastanawiam czy jednak nie zrobić z podpiwniczeniem. Czy takie zmiany robi się na etapie adaptacji gotowego projektu? jest to możliwe dołożyć podpiwniczenie? Czy lepiej szukać gotowego projektu z piwnicą albo robić projekt indywidualny.

Druga sprawa - domek ok 100-110 metrów z poddaszem użytkowym trzeba jakoś ogrzać a póki co na gaz nie mogę liczyć. Jakaś sensowna opcja? dzięki z góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki...

Większość gotowych projektów jest bez podpiwniczenia. Mam upatrzony jeden z takich projektów ale mocno się zastanawiam czy jednak nie zrobić z podpiwniczeniem. Czy takie zmiany robi się na etapie adaptacji gotowego projektu? jest to możliwe dołożyć podpiwniczenie? Czy lepiej szukać gotowego projektu z piwnicą albo robić projekt indywidualny.

Druga sprawa - domek ok 100-110 metrów z poddaszem użytkowym trzeba jakoś ogrzać a póki co na gaz nie mogę liczyć. Jakaś sensowna opcja? dzięki z góry...

Jestem zwolennikiem projektu indywidualnego. W gotowym projekcie masz zawsze jakieś ograniczenia. nie wszystko można zmienić. Z podpiwniczeniem nie byłoby pewnie problemu tylko taka zmiana tania nie będzie. Chcesz mały domek, znajdź jakiegoś niedrogiego architekta i rób od podstaw bo cenowo wyjdzie Cię niewiele drożej niż kupno i zmiany. Weź do takiego architekta zdjęcia, jakieś projekty które Ci mniej więcej odpowiadają. Na tej podstawie zrobi Ci to co dokładnie chcesz, uwzględniając podpiwniczenie, usytuowanie działki drogi mediów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nie w temacie ale mam pytanie. Będę robił wiatę wolno stojącą(50cm od budynku), skos na jedną stronę 2m i 2,4m. Długość 6m na 3m szerokości, kryta blachą. Mam problem z doborem słupów, czy 6 sztuk wystarczy (co 3m) i jaką grubość dobrać?

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na forum mamy jakiegoś architekta??

Może jakiś temat by podwiesić kto czym się zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki...

Większość gotowych projektów jest bez podpiwniczenia. Mam upatrzony jeden z takich projektów ale mocno się zastanawiam czy jednak nie zrobić z podpiwniczeniem. Czy takie zmiany robi się na etapie adaptacji gotowego projektu? jest to możliwe dołożyć podpiwniczenie? Czy lepiej szukać gotowego projektu z piwnicą albo robić projekt indywidualny.

Druga sprawa - domek ok 100-110 metrów z poddaszem użytkowym trzeba jakoś ogrzać a póki co na gaz nie mogę liczyć. Jakaś sensowna opcja? dzięki z góry...

Takie zmiany jak najbardziej robi się na etapie adaptacji gotowego projektu. Rzadko się zdarza, by inwestor w pełni akceptował zakupiony projekt i nie stosował w nim jakichkolwiek zmian. Poza tym, biura projektowe - autorzy projektów do każdego projektu dołączają zgodę na pewien zakres zmian w projekcie. Nawet gdyby taka zmiana nie była wyszczególniona, napiszesz do biura projektowego i zawsze taką zgodę Ci dostarczą. Różnica w cenie gotowego projektu + adaptacji a zamówienia projektu u architekta nie będzie niewiele mała. Gotowe projekty kosztują zazwyczaj od 2 do 2,5 tys zł, adaptacja razem z doprojektowaniem piwnic ok 3-3,5 tys zł, czyli max 6 tys zł. Architekt za zaprojektowanie domku od podstaw zaśpiewa ok. 10 tys zł.

Co do ogrzewania, to jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się ogrzewanie na paliwo stałe, węgiel lub ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawa opcja, w jaki sposob mocuje sie te płyty do ściany?

---------- Post dopisany at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany at 07:03 ----------

Płyta obornicka nie jest do stawiania budynków, tzn nie buduje sie z niej a nie ociepla?

Witam. Jest to plyta warstwowa taka jak sklepy i hale obkładają. Ale idzie kupić takie płyty z jednej strony z blachą. Polecam plyte z rdzeniem piankowym cieplejsze. Montuje sie je na wkręty do stali lub betonu. A gdzie jest ta hala do obłożenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktoś w przepisach

chcę postawić wiatę z płyt betonowych około 70m2

muszę mieć jakieś pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiata będzie na stałe związana z gruntem to musisz mieć pozwolenia (nie wiem czy pozwolenie na budowę czy tylko zgłoszenie, ale tego się dowiesz w odpowiednim urzędzie), kolejną sprawą będą media - pewnie będziesz chciał tam mieć choćby prąd, to też trzeba ustalić z odpowiednimi służbami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś tu na forum zajmujący się stolarką budowlaną ??:whistling: Potrzebuje postawić domek letniskowy 25m2 całoroczny na działce.Domek z drewna parterowy z użytkowym poddaszem i szukam wykonawcy, ewentualnie kogoś kto posiada dojście do dobrego materiału na budowę takiego domku. Może ma ktoś doświadczenie z jakąś firmom istniejącą już na rynku bo jest tego trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce pomalować w garażu jedno pomieszczenie.Mam tylko otynkowane sciany nic wiecej..Ściana jest chropowata.Moje pytania:

- przed malowaniem przetrzeć ściny papierem ściernym zeby było gładka?

- czy przed 1 malowaniem muszę zagruntować ściany?

- jakiej farby użyc? zaznaczę ze chce to zrobić jak najtaniej.

- chce też na nie dłużej wysokości miec taką śliską powłoke na ścianie.nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Jaką farbe do tego użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostają jeszcze pomiary elektryczne.

TymonA4, na myśli masz uziemienie do jakiegoś otoku, bednarki?

Powiedzcie chłopaki jak jest z wycięciem drzewa na własnej posesji?

Powiedzcie chłopaki jak jest z wycięciem drzewa na własnej posesji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie chłopaki jak jest z wycięciem drzewa na własnej posesji?

zapytaj Adriana, on jest od tego typu tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany

ile kosztuje ogrzewanie podlogowe - raz jako instalacja, a dwa w utrzymaniu i uzytkowaniu

no i od strony praktycznej: fajna sprawa, czy do doopy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany

ile kosztuje ogrzewanie podlogowe - raz jako instalacja, a dwa w utrzymaniu i uzytkowaniu

no i od strony praktycznej: fajna sprawa, czy do doopy ?

Podlogowka super do lazienki,kuchni.

Ogolnie wszedzie sie nadaje.

Chociaz do sypialni bym nie polecal.

Koszty obnizy przez prace na nizszym parametrze. Idealna do kondensacyjnych kotlow.Ogolnie wiecej plusow z uzytkowania podlogowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ile to kosztuje, okolo

mowimy o koszcie rurek i ewentualnych polaczen, czy jest jeszcze cos?

z tego co widze, to rurki kosztuja kolo 5 stow za 200 mb

co doliczyc?

klasc tylko i wylacznie pod plytki? z tego co czytam to pod deska lub panelem, kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosował ktoś w budownictwie mieszkaniowym tak zwane posadzki żywiczne, jak to wychodzi cenowo, chciałbym poznać opinię użytkownika.

Kolega zrobił w dużym domu takie podłogi.Nie słuchaj ,że są to posadzki przemysłowe i się nie rysują.Po dwóch latach zmienił na kafelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chce pomalować w garażu jedno pomieszczenie.Mam tylko otynkowane sciany nic wiecej..Ściana jest chropowata.Moje pytania:

- przed malowaniem przetrzeć ściny papierem ściernym zeby było gładka?

- czy przed 1 malowaniem muszę zagruntować ściany?

- jakiej farby użyc? zaznaczę ze chce to zrobić jak najtaniej.

- chce też na nie dłużej wysokości miec taką śliską powłoke na ścianie.nie wiem jak to sie fachowo nazywa.Jaką farbe do tego użyć?

1. Jak zaczniesz trzeć papierem ściernym to prawdopodobnie narobisz małych dziur (kamienie z tynku będą wylatywać)

2. Zawsze przed malowaniem powinno się gruntować ściany

3. Farby nie polecę żadnej bo ja zawsze farby wożę z Austrii.

4. Tak zwana "lamperia" możesz ją wymalować lakierem, ale lepiej by było jakby ściana była gładka a nie chropowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...