Skocz do zawartości

Wojto

Pasjonat
  • Postów

    45
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O Wojto

Informacje

  • Imię
    Wojtek
  • Miasto
    Kraków

Auto

  • Model
    Honda
  • Nadwozie
    Kombi
  • Rok produkcji
    2011
  • Silnik
    Inny
  • Kod silnika
    1B
  • Napęd
    FWD
  • Skrzynia
    Manual
  • Paliwo
    ON

Ostatnie wizyty

761 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Wojto

2

Reputacja

  1. Coś dużo płacicie za ten gaz. Mieszkam piąty rok. Dom o powierzchni 200 metrów + nieogrzewana piwnica (cała w ziemi). Temperatura zimą 23 - 24 stopnie... wymagania żony ?. Koszt gazu za cały rok z kuchenką i ciepłą wodą średnio za pięć lat - 3000 zł. W tym roku wyjdzie poniżej 3 tyś. Najwięcej pierwszy sezon - 3600. Parter cały w podłogówce + kilka grzejników, góra grzejniki. Dwa obiegi i piec15 kw. Grzejniki przydają się zanim włączę podlogowkę, czasami we wrześniu zrobi się kilka dni chłodu. Podłogówkę włączam najczęściej około połowy października. Rozgrzewanie trwa kilka godzin, ale mam tradycyjną, dość grubą wylewkę i płytki gresowe.
  2. Z tym ciepłem od razu przy podłogówce to zależy... Jeśli dom jest wychłodzony to zanim podłogówka się rozgrzeje to trochę czasu minie. Polecam założenie kilku grzeników oprócz podłogówki. Można je uruchomić szybko bez konieczności rozgrzewania podłogi w awaryjnych sytuacjach.
  3. Wyciąg kołki i wywierć głębiej, Jak wkręty krótsze niż kołki to utnij kołki
  4. Pisali niektórzy koledzy o tym wcześniej... Poza tym bez dokładnej informacji o tym jaką masz instalację i jak sterowaną trudno odpowiedzieć co się w niej dzieje. A rodzajów i możliwości jest masa. W każdym razie musisz spędzić trochę czasu żeby to poustawiać, nie ma lekko... Ja w pierwszą zimę spędziłem trochę godzin na odpowiednim ustawieniu. Teraz po kilku latach zapomniałem, że mam CO.
  5. Ogrzewanie podłogowe jest do ogrzewania pomieszczenia, a nie do tego żeby podłoga była cały czas ciepła. Ma być ciepło w domu i jak masz odpowiednio sterowanie zrobione to podłogówka ograniczy z automatu grzanie jak w pomieszczeniu jest ciepło. Jeśli chcesz mieć ciepłą podłogę to jeśli jest taka możliwość to rozgranicz grzanie noc/dzień z dużo niższą temperaturą na noc. Wtedy rano podłogówka trochę się rozgrzeje ale to też zależne jak jest na zewnątrz, czy masz czujnik temp do regulacji podłogówki w pomieszczeniu, jego wpływu na regulację temperatury, krzywej grzewczej dla obiegu podłogówki (jeśli układ dwu obiegowy) itd itp.
  6. Ten trening na stacjonarnym trochę ułatwi Ci start w sezonie. Ja dzisiaj nie mogłem przepuścić tak ładnej pogody, tym bardziej że nowy rower trzeba było przetestować. Zrobiliśmy z kumplem ponad 60 km, z czego połowa w drodze powrotnej pod górkę i z wiatrem w twarz. Teraz siedzę i ciężko mi się podnieść. Jednak 3 miesiące przerwy i kondycji brak. Trzeba się będzie wybrać pojeździć na podjazdy budować formę...
  7. Zacząłem sezon dwa tygodnie temu, a później dopadła mnie grypa. Teraz muszę zaczekać
  8. Rower jak nowy ze sklepu, rama aluminiowa, pełna grupa shimano 105, koła mavic aksium. Powinno być ok, po pierwszej dłuższej wyprawie będzie można ocenić czy był to dobry zakup.
  9. Rower kupiony, teraz nie mogę się doczekać pierwszego wyjazdu...
  10. Przymierzyłem się do rozmiaru M Canyona 6,0 al, w wersji wmn. Wydaje się, że ten rozmiar będzie jednak ok.
  11. Wielku dzięki stanley, nie pozostaje mi nic innego jak się przymierzyć. A z tymi ramami alu czy carbon to co osoba to inna opinia, jedni że carbon dużo lepszy drudzy że lepsze dobre al niż kiepski węgiel, itd itp
  12. Interesuje mnie np. konkretnie ten rower: https://www.olx.pl/oferta/canyon-endurace-al-7-0-2018-CID767-IDx2EXK.html Budżet to do około 4000 zł, chciałbym geometrie endurance, nie zamierzam się ścigać, chce jeździć rekreacyjnie, do 100 km na dzień. Mam 180 cm wzrostu i ważę 82 kg. Ten z linka teoretycznie byłby ok, ale gość jest tylko o 2cm wyższy i pisze że jest za mały...wg canyona rozmiar m byłby idealny ale trudno zdecydować bez przymierzenia i porady eksperta...
  13. Witajcie rowerzyści. Jesienią po wieloletnich przygodach z rowerami górskimi i crossowymi "zachorowałem" na szosę... I stoję teraz przed dylematem, chce kupić szosę i nie wiem na co się zdecydować. Nowy rower z gorszym osprzętem czy używany z lepszym... Jako nowy myślę o ramie alu i osprzęcie tiagra, w grę wchodzą rowery typu endurance np. Merida Scultura 300, Giant contend, Canyon Al 6,0 Endurace. W cenie tych nowych rowerów mógłbym kupić używany na ramie karbonowej tylko zawsze kupując używane jest jakieś ryzyko. Doradźcie czy macie jakieś doświadczenia z tymi szosówkami co wymieniłem, a może ktoś ma coś fajnego, pewnego do sprzedania. Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego roweru z ramą karbonową? dzięki z góry za pomoc.
  14. Nawet jak wilgoć wejdzie to jak jest prawidłowa wentylacja wełny to wyschnie...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...