Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Szarpanie przy hamowaniu silnikiem


brrunon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio niepokoi mnie objaw szarpania przy hamowaniu silnikiem. Wygląda to tak: Jadąc na 4-5 biegu około 50-80 km/h w momencie puszczenia pedału gazu autem zaczyna delikatnie szarpać. Gdy wcisnę sprzęgło to przestaje szarpać, a gdy dodam gazu to szarpanie zanika i auto normalnie przyspiesza. Dodam, że jeżeli nie jest to zbieg okoliczności, te szarpanie wystąpiło u mnie jak samochód wrócił od mechanika, wymieniany był przegub i czyszczony EGR. Może mi ktoś poradzić co to może być ?

Pozdrawiam

[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 13:11_________________________________________________Czy to może być coś z czujnikiem od abs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu mam to samo.

Gdy odpuszczam pedał gazu, auto potrafi "szarpnąć" dwa-trzy razy jednak dalej jedzie normalnie, obrotów - nie zaobserwowałem skoków. Po podłączeniu pod KTS'a najprawdopodobniejsza przyczyna - EDU (Eloctronic Diesel Control) odpowiedzialny za rozpoznawanie dawek wtrysku.

Myśle, że moduł po prostu źle odczytuje to że hamujemy silnikiem i po prostu daje dodatkową dawke paliwa. Taka jest moja teza i nie mówie że to jest popsute, może być inna przyczyna jednak to wskazał mi KTS. Ja w swoim przypadku wykasowałem błąd (jednak to nic nie dało) i po prostu jeżdże z tym gdyż to nie jest aż tak dokuczliwe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...