Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wspomaganie - awaria


Wachstiel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem bardzo dziwny problem. :slina:

Jechałem samochodem a bardzo waliło deszczem i byłem zmuszony zaparkować samochód na chwilę (ale bez gaszenia silnika)

Gdy chciałem ruszyć ponownie samochodem samochodem usłyszałem przy skręceniu kierownica hałas (taki dźwięk jakby coś tarło) i przestało pracować wspomaganie ;(

Po chwili (ok 5 min) hałas ustał ale bardzo ciężko działa wspomaganie.

Płyn w zbiorniczku jest w stanie idealnym i nic nie ubyło.

Co to może być.

PS

Doczytałem się że w Audi tak się zdarza i samo się naprawia. Czy ktoś takie coś miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjechałem do znajomego mechanika i co się okazało zaczynał wyciekać już olej. Prawdopodobnie coś gdzieś pękło. Na razie samochód stoi u znajomego jak coś będzie wiadomo napisze.

Na pewno na chwile obecną są dwa wyjścia albo długo jeździłem bez oleju i zatarłem pompę albo tylko będzie trzeba załatać przeciek i dolać oleju bo w pompie coś jeszcze było oleju i się nie zatarła. Poczekamy zobaczymy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim oczekiwaniu autko odebrane. Co sie okazało wyciek był z Przekładni a że autko jechało bez oleju we wspomaganiu i pompa się popsuła. mechanik pompę mi naprawił ale przekładnie dał do regeneracji

cała impreza kosztowała 1000 zł (regeneracja przekładni, naprawa pompy, nowy olej i uszczelnienia)

Taki miły koniec wakacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na taka naprawe te 1000 zl to bardzo malo :good:

mam nadzieje ze drazki kier., koncowki drazkow i reszte rzeczy z przekladni zostaly rowniez wymienione na nowe, a nie zalozono stare :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...