Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Zmiana glośnikow z oryginalnych na...


TAY29

Rekomendowane odpowiedzi

witam postanowilem wymienic glosniki w drzwiach przednich poniewaz stare juz pierdza;) i na nich sluchac juz sie nie da.

zdjalem wewnetrzna czesc drzwi i ujrzalem ze glosnik jest przymocowany nie do drzwi lecz do wewnetrzej obitki czyli tego calego plastiku. uchwyty tych glosnikow nie leza w jednej lini 2 sa wygiete do przodu 1 do tylu(bodz na odwrot).

I w tej wlasnie sprawie mam taka mala zapytajke;) jakie glosniki mi proponujecie (do 300zl) aby poziom basu i sama muzyka byly na tym samym poziome (ew bass moze byc z lekka lepszy). i jak te glosniki tam upakowac czy pomoga zwykle dystanse z mdf z allegro?

prosilbym o linki z glosnikami na allegro.

z gory dzieki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 i 16. Z 13 szału z basem nie ma. Przy głośniejszej muzyce dawają o sobie znać. Natomiast 16 grają bardzo fajnie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z zamontowaniem tych 16 nie bedzie problemu za pomoca dystansow?

zdjalem wewnetrzna czesc drzwi i ujrzalem ze glosnik jest przymocowany nie do drzwi lecz do wewnetrzej obitki czyli tego calego plastiku. uchwyty tych glosnikow nie leza w jednej lini 2 sa wygiete do przodu 1 do tylu(bodz na odwrot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komplecik polecam

http://allegro.pl/powerbass-s-6c-wyjatkowe-granie-kurier-gratis-i1200589918.html

Znajdziesz na forum jak to zamontować. Najlepiej samemu z panela wyciać dystans i po problemie.

Będziesz na 100% zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audii A4 nie ma możliwości zamontowania głosników 165 mm przy uwzglednieniu dystansów. Trzeba mocno ingerować w tapicerkę drzwi wtedy to wszystko ma sens :)

Tylko na chwilę obecną 130 mm bez większych przeróbek tam wejdzie i wtedy dystanse do głośników GRATIS

tak mi napisal koles z allegro i czy to moze byc prawda ze tylko 130mm moge wlozyc?co bede musial przerabiac jesli kupie 165mm zostane jednak przy hertz'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audii A4 nie ma możliwości zamontowania głosników 165 mm przy uwzglednieniu dystansów. Trzeba mocno ingerować w tapicerkę drzwi wtedy to wszystko ma sens :)

Tylko na chwilę obecną 130 mm bez większych przeróbek tam wejdzie i wtedy dystanse do głośników GRATIS

tak mi napisal koles z allegro i czy to moze byc prawda ze tylko 130mm moge wlozyc?co bede musial przerabiac jesli kupie 165mm zostane jednak przy hertz'ach

Dokładnie kolego jak kupic 16 takie jak Ci podałem to będziesz musiał poswięcić ze 3-4 godziny na montaż, ale będzie warto.

Musisz dorobić formatki z panela lub sklejki i przykręcić do nich głośnik. Poszukaj na forum a znajdziesz. Jak masz wyżynarkę to przebrniesz przez temat błyskawicznie a jak nie to brzeszczot lub piłka i też da radę.

Wypadało by przy demontażu wygłuszyć boczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie otwierac nowego watku napisze tutaj,;)

otoz kupilem glosniki hertza www.allegro.pl/hertz-dsk-165-dystanse-szybka-wysylka-gratis-i1203162641.html

i tak sobie mysle ze moje radyjko www.allegro.pl/item1155209658_pioneer_deh_2200ub_deh_2220ub_usb_mp3_bilgoraj.html ich nie uciagnie dodatkowo na tylniej pulce sa jeszcze seryjne glosniki.

czy powinienem kupic jakiegos wzmaka czy obedzie sie narazie bez niego. jezeli trzeba bedzie kupic to o jakich parametrach?

glosniki maja moc 80W przy 4ohm'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie zdążyłem wcześniej ale jeżeli chodzi o systemik na przod pod samo radio to najlepiej wypadają helixy 62.1 i nie sa takie dragie a pod radiem graja bardzo ładnie, natomias hetrza systemik troszeczke wiecej mocy potrzebuje zeby je bujnąć i nadaja sie pod wzmacniaczyk prędzej i nie maja normalnych zwrotnic tylko wzykłe filtry :tongue4: ale widze że już zakupiłeś to tródno sie mówi ważne żebyś Ty był zadowolony ;)

Co do radia to pewnie pociagnie tylko glosniki wykorzystaja moze z 1/4 swojej mocy :D

A co do wzmacniacza to zalezy czy bedziesz chcial z niego napedzic sam przód czy też i tył, jak sam przód to jakos 2 - kanałówka po 80-100wrms ( ja uznaje ze zapas nie zaszkodzi gdyz firmowe glosniki zanizaja moc żeby ludzie nie popalili :P , za to made in china zawyżaja moc :D ).

Jak coś wal na gg to cos doradze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...