Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Blaupunkt RCC 45 a Concert I.Problemy.


Rekomendowane odpowiedzi

Przy zakupie Audi A4 Avant 97' bylo radio Blaupunkt RCC 45.Mialem z nim male problemy gdyz gubil fale fm(mimo zamontowanego separatora) i czesto po kilku sekundach wylaczal sie wiec kupilem Concert I,a z nim znowu problem z glosnikami w tylnich dzwiach.Nadmienie,ze w tym blaupunkcie jak juz zalapal to graly wszystkie glosniki.Jaki moze byc problem w tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarze to jak podlaczysz concerta 1 to bez wzmacniacza nie podlaczysz wiecej glosników niz przód z koncówki mocy radia i aktywny tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz jest przy jednym z dwuch głosników w tylnej pólce( sedan) lub tylne dzwi (avant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albatros111 czy przy włączaniu tego Concerta pokazuje ci się napis BOSE?

Jeśli tak to przekoduj radio VAG-iem na zwykły system z aktywnym tyłem i o ile nie miałeś przerabianej instalacji pod nieoryginalne radio to tył zagra. Kodowanie radia Concert masz tu: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_Radio_Generation_I#Coding

ten wzmacniacz jest przy jednym z dwuch głosników w tylnej pólce( sedan) lub tylne dzwi (avant)

Avant nie ma tylnej półki... :polew:

.... wzmacniacz jest w subwooferze za lewym boczkiem w bagażniku. Wzmacniacz ten napędza tylne głośniki + głośnik subwoofera. Bardzo prawdopodobne że nie masz suba a po prostu dołożone tylne głośniki i przeciągnięte dodatkowe kable do nich. Wtedy sytuacja nieco się komplikuje bo z radia Concert masz tylko wyjście na przednie głośniki i tył nie zagra. Sprawdź najpierw czy masz subwoofer i czy w kostce od głośników przy radiu nie masz dokładanych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak:woofera nie ma z tylu ani zadnych kabli,ktore by wskazywaly na to zeby kiedykolwiek byl.W tylnich dzwiach sa jakies glosniki typu "isophone"(za kierowca),wiec chyba tak jak napisales musialy zostac dokladane.W kostce przy radiu nie mam pojecia czy zostaly dolozone jakies przewody,bo poprostu sie na tym nie znam.Czy idzie cos z tym zrobic?Moze jedynym rozwiazaniem bedzie zalozenie wlasnego systemu dzwiekowego? Nie wyswietla sie na radiu BOSE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na 99% masz dołożone kable do głośników w tylnych drzwiach i instalacje przygotowaną pod nieoryginalne radio, więc możesz podłączyć dowolne nieoryginalne grajo i będą grały wszystkie głośniki. Gorszą informacją jest to że Concert nie zagra w twoim aucie ponieważ do napędzania tyłu potrzebuje właśnie wzmacniacza. Jeśli chcesz koniecznie zamontować oryginalnego Concerta to masz dwa wyjścia:

1./ kupić ori subwoofer Nokia http://allegro.pl/orginalny-subwoofer-tuba-nokia-a4-lift-kombi-99-01-i1182310810.html + dołożyć kable sygnałowe z kostki miniISO (C1) do suba + kable zasilające do wzmacniacza + z tylnych drzwi pociągnąć kable od głośników do suba i wszystko razem podłączyć w kostkę przy subwooferze (rozpiski kostek są w internecie... gdybyś chciał się bawić to nawet poszukam i wrzucę) wtedy będziesz miał tak jak fabryka to stworzyła

LUB

2./ kupić taką kostkę:

miniISO4xRCA.jpg

podłączyć do Concerta tutaj:

miniISOx4RCAkostkazolta.jpg

a potem przeciągnąć kable sygnałowe RCA do jakiegoś wzmacniacza i dalej możesz robić system audio jaki chcesz...(np napędzić tym wzmacniaczem głośniki z przodu lub z tyłu + skrzynkę basową itp...) w taki sposób uzyskasz 2in1: super nagłośnienie i ori radio

miniISOx4RCApodlaczenie.jpg

P.S. Aby sprawdzić czy masz dokładane kable spójrz na kostkę B odpowiadającą za głośniki.

funny2.gif

Normalnie zajęte są tylko 4 środkowe piny: 3,4,5,6 (to głośniki przednie). Jeśli masz tą kostkę całą zajętą to masz puszczone kable również do tylnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje,mam zajeta cala kostke.Czyli reasumujac wszystko razem: po zakupie tej kostki(jaka nazwa?) i wzmacniacza(jakis konkretny model?) wszystko podlaczam tak jak w schemacie,a pozniej juz ze wzmacniacza osobno puszczam na glosniki ktore chce?Rozumiem,ze ta kostka B,tez ma byc podlaczona?Czy pozniej przy zmianie np.na concert II czy tez dodanie zmieniarki bede musial cos przerabiac?Jeszcze jedno pytanko:glosniki moga zostac wymienione w pozniejszym terminie i tez nie bedzie z tym zadnego problemu?A tak od siebie dodaj,ktory sposob jest lepszy?

PS.Przeszukujac forum znalazlem post z kodami wyposazenia i wynika z nich,ze A4 ktora posiadam fabrycznie byla z glosnikami,ale bez radia.Co w tym przypadku bedzie lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Kupujesz kostkę mini-ISO http://allegro.pl/wyjscie-na-wzmacniacz-blaupunkt-mini-iso-mini-i1207107698.html i wzmacniacz jaki chcesz (np. 4-kanałowy stabilny od 2 Ohm na kanał). Jeśli podłączysz kostkę B to wtedy przednie głośniki będą grały spod samego radia. Możesz wtedy wykorzystać wzmacniacz do zasilenia tyłu + subwoofer na mostku dwóch kanałów. Przy zmianie na Concert II lub po dodaniu zmieniarki nic się nie zmieni w podłączeniu głośników. Głośniki oczywiście możesz wymienić kiedy chcesz narazie niech zostaną te, które są ale na 100% lepiej będzie jak je wymienisz i wygłuszysz przednie drzwi (jest fajny foto-opis na forum poszukaj). Moim zdaniem opis ze wzmacniaczem będzie najlepszy w Twoim przypadku. Kupisz sobie wzmak jaki chcesz, głośniki jakie chcesz oraz jakąś skrzynkę basową i wtedy nawet BOSE tak nie zagra jak ten zestaw a przy tym będziesz miał ori radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu kolejny problem.Dzwonie do kolesia od tej kostki i mowie,ze potrzebuje do concert I panasonica (sory,ze nie wspomnialem wczesniej).Odpowiedzial,ze moga byc jakies zaklocenia wzmacniacza i nie do kazdego radia ona pasuje.Moze jest jakas inna kostka,ktora dziala na tej samej zasadzie?Ogolnie nastawilem sie na to rozwiazanie zaproponowane przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz... przecież są wersje z aktywnym tyłem i bez subwoofera, jestem tego pewien, bo sam taką mam(sprawdzane). Na forum też już gdzieś była informacja, że przy takim zestawie wzmacniacz jest w jednych z tylnych drzwi. Sam mam podobną sytuację. Fabrycznie w aucie miałem radio Gamma CC, radia nie było więc kupiłem Concerta. Cała instalacja była jednak zmieniana pod nie ori radio i teraz z powrotem muszę ją zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kostka jest standardowa i będzie pasować na 100% do Concertów I i II

były również radia z tyłem pasywnym (czyli z wyjściem na tylne głośniki od razu z radia) m.in. niektóre Gammy Blaupunkta i Panasonica wystarczy looknąć na kostkę B czy są wszystkie piny czy tylko środkowe. Rozpiski pinów są tu: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszello zaczołem wkońcu kompletować wszystko do tej całej operacji o której mowa (dlaczego to takie drogie :mysli: ) i teraz tak się zastanawiam czy zamiast dwóch kabli RCA mogę zmostkować jeden przy kostce iso i przy wzmacniaczu i czy nie będzie żadnych problemów (tył pod tył i przód pod przód)?Jakiej mocy powinien być bezpiecznik na przewodzie zasilającym z aku? Co do przewodu zasilajacego to kupiłem LEXTON 4GA POWER Cable o przekroju ok 5,5mm (bez izolacji) jaki wzmacniacz wytrzyma ten przewód (Może jakaś pomoc w wyborze wzmacniacza)Nadmienię,że narazie nie planuję żadnej skrzyni w bagażniku gdyż potrzebuje miejsca na wózek :) ,ale w przyszłości napewno, więc bierz ją pod uwagę. Co do głośników to chyba PB :mysli: .Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...