Treść opublikowana przez m123ek
-
[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?
okej czyli teraz mi się zaświeci kontrolka od oleju , i doleje półsyntetyk do syntetyka i zobaczy ile km ujedzie i jesli bedzie dalej brał to wymienie cały olej z powrotem na pełen syntetyk i pojade do mechanika czy cos tam nie cieknie , a jesli nie bedzie brał to zaleje cały pół syntetyk ? dobrze rozumiem ? można tak dolewać półsyntetyk do syntetyka i odwrotnie ?
-
[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?
styl jazdy był w miarę normalny , nie żyłowałem silnika , powiedzmy obroty 2000-4000 maks . Ceramizer czy to jest napewno bezpieczne ? ktoś tego używał ?
-
[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?
obecnie 180 000km
-
[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?
Witam ,mam pytanie odnośnie oleju. Od 3-4 tysięcy auto zaczęło zżerać poważne ilości oleju co najmniej 0,5 na 1000km . Wczesniej to bylo max 2L na 15000km . Wiem ze ten silnik lubi sobie pojeść oliwy ale jak by caly czas tyle jadł to bym rozumiał . Ale tak nagle powiększył sie apetyt. Nie chce od razu zmieniać na półsyntetyk ,chciałbym jeszcze sprawdzić czy w silniku nic się nie stało . I moje pytanie co mogło się stać i co ma sprawdzić mechanik konkretnie ? Nie zauważyłem żadnych wycieków pod autem. Pzdr.
-
[B6 ALT] Jaki czujnik temperatury założyć?
wymieniłem czujnik i raczej to było przyczyną bo już takiego problemu od wymiany nie miałem :>
-
[ALL B6] Co oznacza migający "!" na blacie?
aaa no moze i macie racje , bo tak przy odpalaniu niema zbytniej ochoty do odpalenia
-
[ALL B6] Co oznacza migający "!" na blacie?
ehh dzięki za te zdjęcie , ale dziwna sytuacja , na VAGU powinno cos pokazac , hamulce sprawne mam
-
[ALL B6] Co oznacza migający "!" na blacie?
sprawdzałem , jest max
-
[ALL B6] Co oznacza migający "!" na blacie?
aha , a co jesli tak mi miga od czasu do czasu , nieregularnie , przy odpaleniu i pozniej juz jest okej , przy tym miganiu ,chwile swieci sie jeszcze kontrolka ABSu , klocki wymiane nie dawno , samochod narazie jeszcze hamuje aa i na VAGU zadnego bledu nie pokazalo ?
-
[ALL B6] Co oznacza migający "!" na blacie?
Witam , wykrzyknik w czerownym kółku to oznaczenie zaciągnietęgo ręcznego , a co oznacza jeśli ten wykrzyknik miga 3x na środku blatu i pika , tam gdzie wyskakuje ikona brak oleju czy brak paliwa?Pzdr.
-
[B6 ALT] Jaki czujnik temperatury założyć?
no tylko że ja niemam takich objawów , w diagnostyce sprawdzali mi temperature na liczniku , na vagu i byla taka sama oklo 90stopni , moim jedynym objawem jest włączanie się wentylatora jak mu sie podoba , raz chodzi caly czas , raz wogule , no i jak postoi to problem z odpaleniem (nie zawsze) , wyskoczyl taki błąd to wymienie ten czujnik zobacze czy to coś da
-
[B6 ALT] Jaki czujnik temperatury założyć?
mam problemy z odpaleniem od czasu do czasu jak postoi i na VAGu pokazalo ze błąd czujnika. dzięki wielkie a jeszcze mi powiedzcie czujnik a włącznik wentylatora to wogule dwie inne rzeczy?
-
[B6 ALT] Jaki czujnik temperatury założyć?
Witam , szukałem w katalogu inter cars czujnika temperatury płynu chlodzenia i okazuję się że są albo zielone z 4 biegunami albo czarne z 2 biegunami i ktory teraz kupić? z tego co widzę oryginalny Hella jest tylko jeden i ma 4bieguny ?Pzdr.
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem po wyskoczeniu kontrolk "sonda lambda"
kupiłem we wrocławiu w inter carsie i na naklejce pisze włącznik wentylatora to jest ten czujnik temperatury płynu chłodzącego? bo teraz już zgłupiałem sprzedawca mowil ze to ma byc to wyglada tak : http://sklep.intercars.com.pl/9935325643578/3355fhh65/show_pic.php?towkod=161820141917&pic=0&moto=0 na VAGU pokazalo błąd z czujnikiem temperatury płynu chłodzącego wiec ?
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem po wyskoczeniu kontrolk "sonda lambda"
co sie okazało ,problemem jest czujnik temperatury płynu chłodzącego i mechanik powiedział ze to przez to może wszystko świrować , gdzie znajduje sie ten czujnik ? i ile mniej więcej powinna kosztować jego wymiana?
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem po wyskoczeniu kontrolk "sonda lambda"
Witam , mam taki o to problem , nie dawno podczas normalne jazdy skonczył mi sie gaz , przełączył sie na beznyne , ale ja go znow przełączyłem na gaz bo zazwyczaj jeszcze troche na gazie pojedzie i wyskoczyła mi kontrolka pomarańczowa "kontury silnika" z tego co wiem związne jest to z sondą lambda . Od tego momnetu mam problem z odpaleniem (nie co każde odpalenie , tylko od czasu do czasu) kręce , kręce i dopiero za którymś tam razem odpali . Zatankowałem pozniej gaz i kontrolka zgasła , lecz problem pozostał . A i jeszcze cos ciekawego , jak juz odpali po tym cięzkim kręceniu , miga mi przez chwilę i pika wielka kontrolka od ręcznego , tak jest jak jest zaciągniety a się rusza autem. A drugi problem jest następujący , gdy auto jest zimne i przełączy się już na gaz , mam spóźnioną reakce na pedał gazu , pochwili dopier auto reaguje na wciśnięcie i troche szarpie , jak sie nagrzeje to jest ok , na benzynie normalnie. Prosze o pomoc , do tego drugiego problemu gazownik wspomninał mi o wymianie świec czy to cos da?
-
[B6 ALT] Czy już przejść na półsyntetyk ?
coś musze specjalnego zrobić zeby przejsc na półsyntetyk? czy poprostu zlać stary olej i zalać nowy?
-
[B6 ALT] Czy już przejść na półsyntetyk ?
Witam , zastanawiam sie jaki olej teraz wlać przy wymianie , do tej pory caly czas lałem castrol 5w/40 , auto ma 160 000km przebiegu i z 1-2 litry od wymiany do wymiany trzeba dolać. Zalać już półsyntetyk czy jezdzic na pełnym?Pzdr.
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem z rana
no tak na benzynie odpalam , potem wskakuje na gaz , Kubeł widze ze jestes z wrocławia wiesz może gdzie tu jechac na Vaga?
-
[B6 ALT] Problem z odpaleniem z rana
Witam , ostatnio mam problem z autem. Rano , gdy auto jest zimne mam problem z odpaleniem. Od kilku dni coraz bardziej to odczuwam . Na poczatku jak przekrecalem kluczyk to auto zapalo ale obroty podskoczyly do 600-700 i gaslo , za 2 razem juz paliło normalnie. A dzis już , jak przekrecilem to niechcial odpalic , męczył sie męczył i nic wkońcu po kilku próbach odpalił ale byly efekt jak wyzej czyli zapalilo i nagle gaslo , za którymś razem załapał i było ok. Dzieje sie to tylko rano po postoju cala noc , w ciągu dnia gdy auto juz nie stoi tak długo odpala bez problemu , co moze byc przyczyną tego? Prosze o pomoc ps. może to być powiązane , jak odpalam to nieraz (niezawsze) słysze pisk (pasek jakis?)
-
[ALL B6] Czy zaślepka haka przedniego z A4 CABRIO 8H będzie pasowała do A4 B6 ?
no w aso 50zł , ale jak by byla pomalowana to ok , a to trzeba sie z tym bawic bo niepomalowane , malowac kwadracik 2cmx2cm . No ale jak nic nie znajde to bede musial tak zrobic.
-
[ALL B6] Czy zaślepka haka przedniego z A4 CABRIO 8H będzie pasowała do A4 B6 ?
Witam , tak jak w temacie . zdjecia aut http://www.caractere-uk.com/images/AUDI/A4_CAB/A4_CABRIO_AV1.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b6/Audi_A4_B6.JPG wydaje mi sie że tak ale chce sie upewnic. Pzdr.
-
[B6 ALT] Jak rozjaśnić oświetlenie licznika ?
okej chłopaki dzięki , zobacze czy działa :>
-
[B6 ALT] Jak rozjaśnić oświetlenie licznika ?
Witam , ostatnio chciałem usunąć "Service" za pomocą kombinacji klawiszy , próbowałem kilku kombinacji i "service" zniknął , ale wieczorem okazalo się że jakoś przyciemniłem zegary wie ktoś jak to rozjaśnić , bo na bank musi się to robić klawiszami ?Pzdr.
-
[B6 ALT] Rozrząd - jaka cena?
ok dzieki za pomoc , tylko cos ciezko nawiazac kontakt z TOM77 , ale moze wkoncu odpowie. Pzdr.