Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Czy to normalne że 'zjada' tyle oleju ?


m123ek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,(dane auta po lewej) auto kupiłem przy przebiegu 125tys , i wlałem syntetyk castrol magnatec 5w/40 , od tamtego momentu do dzis gdzie przebieg prawie 140tys musiałem w trakcie uzytkowania dolać 2litry castrola 5w/40.Auto eksploatowane często 15tys wciągu 5-6miesiecy . I teraz pytanie czy to jest normalne ? Czy tyle musiałem dolać bo syntetyk jest rzadszy i szybciej go ubywa ? Czy wlać teraz półsyntetyk Castrola i bedzie okej ? Półsyntetyk jest gęstszy to nie bede musial tyle dolewac? Co sądzicie ? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litry na 15tyś to bardzo duzo. Powiem szczerze że zaczął bym sie zastanawiać nad faktycznym przebiegiem. Zalej olej półsyntetyczny i będzie ok. Olej uszczelni silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę serwisową można kupić (sprawdź na Allegro)i wpisać do niej co się chce. Pieczątki też da się załatwić. Chyba, że sprawdzałeś historię w ASO. Natomiast benzyniaki 2.0 130KM podobno lubią wziąć trochę oleju (dosmarowują się), z tym że twój bierze istotnie sporo. Warto sprawdzić na początek sprężanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma książkę serwisową , więc chyba przebieg musi być prawdziwy.

:no: musze Cie zmartwic ale książka serwisowa jest nic nie warta. A liczniki dzis kręcą już za grosze. Niestety taka nasza rzeczywistośc...

Co do oleju to zdecydowanie za dużo pije - no chyba ze jeździsz cały czas "z butem" i z duzymi prędkościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto niebyło kupowane w polsce , no ale może i tacy krętacze też są i za naszą zachodnią granicą , ale musze wymienić teraz olej i wlac syntetyk czy połsyntetyk i juz tyle raczej nie bede dolewał?

jesli tyle pije to pół syntetyk i powiinno troche apetyt ograniczyc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma jest 1 L na 1000 KM :)

ale jak jezdzisz ?? latasz na długich trasach za jednym razem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeźdżę 2x w tygodniu trasy około 200km , no i od jednej trasy do drugiej robie po mieście około 50-100km. I tak cały czas. Jeśli norma jest 1L na 1000KM to się w niej mieszczę , bo przez 15tys dolałem 2L , nawet pali mniej niz 1L na 1000KM . A z tego co wiem wlewanie teraz polsyntetyku niebylo by dobrym znakiem dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak jedziesz szybko to zawsze bedzie bral olej

mysle ze narazie nie ma sie co przejmowac :)

wiesz taka norma 1L na 1000 km to jest wpisana fabrycznie w ksiązke

zeby uniknąć nieporozumiem jedzenie oleju przez silniki

ale mysle ze narazie nie masz sie co przejmowąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."kubeł" ma racje ja tez bym radzil sprawdzic na poczatek sprezanie w cylindrach i wtedy zobaczysz jak sprezanie bedzie w granicach normy to jest ok. jesli nie to juz masz przegibane ze tak powiem ;( ja tak mialem i glowny remont silnika musialem zrobic :wallbash: jak pozniej magik mi tam wszystko porozkrecal to sie za glowe zlapal - panewki poprzekrecane, itd. massacra!!! bo jakis palant jezdzil bez oleju a pozniej na sprzedaz wlal cos zeby tylko bylo, sa debile trzeba uwazac!!! aha mi palil jedna swiece bo olej wywalal na nia i tak za kazdym razem jak wkrecilem nowa zawsze na 3cylindrze. Zycze powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie pozostaje tylko manometr z zaworem zwrotnym

prawdopodobnie już uszczelniacze dały znac o sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te sprężenie sprawdza sie VAGiem czy jak ? Bo niedawno bylem u znajomego na warsztacie przy okazji i mi sprawdzil wszystko VAGiem i nic nie pokazywało .okaz

kolego kompresje sprawdza sie specjalnym urządzeniem który wkreca sie zamiast swiecy i kręci rozrusznikiem. podjedz do jakiegos dobrego warsztatu napewno bedą mieli.

co do spalania oleju to moim zdaniem troche duzo. ja mam autko na turbawce co z zasady raczej troszke wiecej łyka i na 15000 dolałem moze z litr. przebiegu mam obecnie 157tys, potwierdzony w aso. olej 5w50 mobila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kolego widze ze jestes z miasta po sasiedzku wiec jak chcesz sprawdzic sprezanie to mam dobry warsztat gosc bieze nieduzo i ma dobry sprzet jesli chcesz to podam adres... ja tam bylem jakies 4m-ce temu i mi to wlasnie sprawdzal jest ok. wybor nalezy do ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kolegi. 2l na 15000 to nie jest tak źle. Pb potrzebuje przepalić troche wiecej oleju niż TD i 2l/15000km jest OK. I nie zmieniaj oleju na półsyntetyk na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kolegi. 2l na 15000 to nie jest tak źle. Pb potrzebuje przepalić troche wiecej oleju niż TD i 2l/15000km jest OK. I nie zmieniaj oleju na półsyntetyk na razie.

wiesz co kolego moje autko to tez PB tylko ze na turbawce. moim zdaniem 2l/15tyś to troszke za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz lepiej jaki masz styl jazdy, jakie obroty utrzymujesz, jak często wyprzedzasz itp.

Moje autko zjada całą dolewkę na 15kkm (przebieg 210kkm) przy normalnej jeździe, ale raz spalił 0,5l/400km przy pełnym bucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...