Treść opublikowana przez TenTyp
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B5
Witam, założyłem dziś letnie alu 7,5Jx17H2ET45 z oponkami 225/50. Z przodu są jakieś 2 mm od wahaczy, czy mogę tak jeździć czy jakieś dystanse wypadałoby włożyć. Kolejne opony założe mniejsze, ale ten sezon na tych ponieważ były razem z alufelgami.
-
Czy musze zmieniać szpilki?
ok ok, a czy mogłbys mi wstawić link do jakies aukcji np z allegro abym wiedział jakich szukać? : )
-
Czy musze zmieniać szpilki?
Witam, aktualnie mam felgi stalowe 15, chce kupić alu 17 jak na fotce, czy konieczna jest zmiana śrub czy moge wstawić na tych z zimówek stalowych?
-
Spalanie benzyny na gazie
Zenit JZ-2005 jest na nim zaznaczona data 2007, ale nie wiem jakie to ma znaczenie ta data, czy wtedy był wstawiony?
-
Spalanie benzyny na gazie
To fotki. niestety w dokumentach nie ma podane nazw czy numerów części... do reduktora słaby dostęp z takiej pozycji wiec cięzko go lepiej uchwycić.. Zastanawia mnie, czy wymiana tych elementów usunie falowanie na zimnym silniku na gazie i poprawi moc, bo jest bardzo wyrazna róznica miedzy gazem i benzyną. Benzyną mogę bez problemu osiągnąc około 7k obrotów, na gazie przy 4 wskaźnik ciśnienia w turbinie już szaleje... ---------- Post dopisany 16-04-2014 at 23:35 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2014 at 19:20 ---------- nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie?
-
Spalanie benzyny na gazie
jestem laikiem w takich sprawach wiec pytam tutaj : ) jutro poszukam w dokumentach czy sa jakies nazwy, ale w razie czego, gdzie w instalacji znajduje się reduktor? zeby go obejrzec, ewentualnie wstawic fotke
-
Spalanie benzyny na gazie
no tez tak myśle, jednak troszke zniechęciła mnie cena reduktora dlatego pomyslałem o zestawie chce zeby autko dobrze służyło, ale nie chce w niego pakować wielkich pieniedzy, bo to nie jest juz nowy samochód : )
-
Spalanie benzyny na gazie
a moze sam zestaw naprawczy wystarczy?
-
Spalanie benzyny na gazie
dzięki. rozmiar węza w sekwencji jest jakis standardowy? bo widze ze ten reduktor ma 16stke. i czy ktos jest w stanie powiedziec ile gazownik moze zażyczyc sobie za sama wymiane gdy mam juz swoje częsci? : )
-
Spalanie benzyny na gazie
brzmi rozsądnie a moze jakis reduktor jeszcze? bym to wymienił za miesiąc dwa i miał z głowy bo wiem, że poprzedni własciciel nic nie robił tylko jezdził a instalacja nie jest nowa
-
Spalanie benzyny na gazie
no tak, ale czy istnieje jakaś tańsza opcja? nie najtansza listwa tylko taka która da rade przy tych 150-190 km
-
Spalanie benzyny na gazie
no dobra, jaką polecacie listwę do tego silnika? : )
-
Spalanie benzyny na gazie
w czasie regulowania gazownik wyczytał z komputera, że nie pokazuje mu, żeby silnik podpierał się benzyną. stwierdził jednak, że na wykończeniu może być juz listwa wtryskowa. wymianę wycenił na 500 zł i powiedział, że aktualna jest za słaba na taki silnik ( jest koloru zielonego). Czy to normalna cena za jakąs lepszą listwę? ktoś może polecić jakąś? Instalacje założył ktoś w 1997 roku, auto chipowane było na pewno pózniej wiec nie mam pojęcia czy ktoś wymieniał jakieś elementy instalacji. Jest czuć wyraźny spadek mocy przy jeździe na gazie. Czy listwa może byś tego przyczyną?
-
Dobry klej - tanszy, mniejszy zamiennik kleju do szyb
Witam, szukam dobrego kleju, odpornego na temperatury oraz wodę. Chcę przykleic odchodzące listwy ozdobne w okół auta. Myslałem nad klejem do szyb, ale nie potrzebuje go aż tyle : ) więc może jest coś mniejszego, tańszego i równie mocnego? : )
-
Spalanie benzyny na gazie
samochód mam od 3 marca. do dziś wlałem na samo odpalanie benzyny za dokładnie 100 zł. 2-3 razy był 'piłowany' na benzynie od świateł do świateł w nocy, ale myślę, że nie zdążył spalić aż tyle.. odłączyłem bezpiecznik nr 28 od pompy paliwa, przejechałem się i nic nadzwyczajnego się nie stało, jechał tak samo jak zwykle. czy on na prawde tyle pali czy coś jeszcze może byc na rzeczy?
-
[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga
Witam, w jakim miejscu szukać tego połaczenia kabli? rozebrałem kanapę, podlogę pod nogami pasażera tył prawy i kable są całe, nigdzie nie ma żadnego łączenia.. ? Ok znalazłem, u mnie było to pod tylnymi siedzeniami na środku. Połączenie wygląda idealnie, jak z fabryki : < Co dalej sprawdzać jeśli światełka nadal nie zapalają się po otwarciu drzwi? ( ogólnie działą )
-
Spalanie benzyny na gazie
hmm z tym, ze gazownik twierdzi ze jest ustawione tak, żeby nie brał w o góle PB na gazie.. gazownik polecany, wiec nie wiem juz sam
-
Spalanie benzyny na gazie
Możliwe. Ale czy PB za 50 zł ( około 9 litrów) na samo odpalanie w przeciagu 8-9 dni to dużo/mało? Mi sie wydaje, ze dość dużo, choc biore pod uwagę, że dojezdzam do pracy wiec nie sa to wielkie odcinki. silnik AAB 1,8t około 190 koni, seryjna 150
-
Spalanie benzyny na gazie
no wlasnie to się dzieje na prostej drodze, choć przyznam ze np po zgaszeniu i zapalaniu na drugi dzien nie ma rezerwy a pokazuje sie po kilkuset metrach. nie wiem jak na to patrzec, troche obawiam się ze pobiera mi benzyne na gazie : (
-
Spalanie benzyny na gazie
witam, byłem dziś na regulacji gazu i niby wszystko ok, ale zapomniałem spytać o istotny szczegół, czy to normalne, żeby podczas jazdy na gazie zapalała się rezerwa? teoretycznie paliwa ubywa tylko podczas odpalania, wiec czy rzeczywiście może wyskoczyć rezerwa w momencie gdy benzyna nie jest palona?
-
Moduł komfortu - gdzie go szukać?
ok : ) ten plastik da się jakoś skleić jesli jest tylko pękniety czy trzeba kombinować z nowym/używką ? i czy jest tu jakis opis jak rozebrac drzwi
-
Moduł komfortu - gdzie go szukać?
Przy użyciu przycisku na drzwiach. Wygląda to tak: szyba zamyka się do konca i spada około 10 cm w dół, znów biore do góry, zatrzymuje się i sama opada na około 10 cm, za trzecim razem zawsze udaje się zamknąc. Nie dzieje się tak zawsze lecz dość często. Chodzi tylko o szybe od strony kierowcy, pasażera działa bez problemu. A w jakim dokładnie miejscu są te styki w drzwiach? i w jaki sposób je ewentualnie "naprawić" ? Alarm wydaje mi się, że jest fabryczny, ponieważ na szybie jest naklejka z kluczykiem itp oraz logiem Audi.
-
Moduł komfortu - gdzie go szukać?
Czyli istnieje możliwość, że to ta pompka odpowiada za te wady?
-
Moduł komfortu - gdzie go szukać?
Witam, czy w mojej A4 z 95 roku jest moduł komfortu? I gdzie go szukać? Czasami włącza mi się alarm samoistnie, nie zapalają się lampki po otwarciu drzwi i czasem nie domyka się okno lewe elektryczne. Znajomy mechanik twierdził, że może to być moduł lub uszkodzony któryś kabel. Chciałbym zobaczyć jak ten moduł wygląda chociaż wizualnie, ale nie wiem gdzie go szukać : ) Jest to sedan, w klapie bagażnika jest siłownik hydrauliczny a nie elektryczny więc nie jestem pewien czy auto w ogolę ma ten moduł
-
Wymiana lampki oświetlenia tablicy - zapieczone śruby
Witam, chciałem w mojej B5 zmienić oświetlenie tablicy na Ledowe, jednak nie wiem jak zabrać się za wyciągniecie żarówek, ponieważ śruby mocujące są mocno zardzewiałe i zapieczone, dwie nie mają w ogólne "głowek" (widać, że poprzedni właściciel już próbował się tym zając) i nie mam pojęcia jak je rozkręcić.. czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie, porady?