Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Problem: - brak oświetlenia kabiny po otwarciu drzwi (w moim przypadku wszystkich drzwi)

Jeśli wiemy już że problem nie tkwi w mikro stykach w zamkach oraz że "pompka centralnego" jest sprawna (najlepiej ją podmienić wtedy wszystko wiadomo) przyczyną braku światełka musi być przerwany obwód masy w wiązce.

Jako że męczyłem się długo z tą usterką, podmieniałem pompki, wyciągałem przewody z kostek w drzwiach odpowiedzialne za podanie masy jednak nic nie pomagało. Zdesperowany i rozgoryczony iż moja A4 ma usterkę postanowiłem sprawdzić kabelki od mikro styków aż po samą pompkę i lampkę. Podążając za przewodami brązowo-białymi (to nimi płynie sygnał do pompki z otwartych drzwi, w każdych drzwiach jest ten sam kolor przewodu) natrafiłem pod wykładziną na miejsce łączenia tych przewodów.

113ce0cb7e13b72em.jpg

6134f3df932ba87em.jpg

2d7c9b021153ad6am.jpg

Okazało się iż pod wykładziną jest również woda z którą będę walczył jutro :decayed:. To najprawdopodobniej wilgoć spowodowała że oryginalne połączenie rozpadło się.

Przewody wciśnięte były w takie oto coś:

38e4ed1e74627fc5m.jpg

po wyjęciu końcówek przewodów z tej koszulki nie było już miedzy nimi połączenia. Połączylem wszystkie przewody razem i dobrze zaizolowałem i teraz ciesze się światełkiem niezależnie które drzwi otworze.

Mam nadzieje że komuś się to przyda :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z czasówką :mysli: muszę to sprawdzić może pomoże :good:

Niestety nie pomogo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam problem ze światełkiem po otwarciu drzwi.. brak reakcji po otwarciu drzwi, po wyjęciu kluczyka ze stacykji zapala się. sorawdziłem kable, u mnie łączenie przewodów z masa jest pod tylna kanapą na środku auta i wszystko tam łączy sprawdzałem miernikiem, sprawdzałem styki w zamkach i sa ok(działają prawidłowo), szukałem przyczyny w bezpiecznikach ale tam wszystko jest ok.

zostało mi jeszcze sprawdzenie: 3 kabelków brązowo białych, w kostce podłączonej do pompki centralnego, wyjąć je i podłączyć na nie masę, jeżeli światełko się zapali to znaczy że cała instalacja jest poprawna jedynie problem jest w pompce(zimne luty), jeśli natomiast nie zaświeci po podłączeniu to dalej będę szukał przyczyny,

czy do podświetlenia wnętrza jest jakiś przekaźnik ? jeśli tak to jaki jest jego numer i gdzie się dokładnie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odgrzeje... mialem taki sam problem... swiatelko zapalalo sie tylko po wyjeciu kluczyka ze stacyjki. Czujniki w drzwiach sprawne... Pompka sprawdzona. Po podpiecu dodatkowej masy swiatelko w srodku sie zapala po otwarciu drzwi i gasnie po zamknieciu ale... odrazu. Czy tak powinno byc? Czy nie powinna sie swiecic po otwarciu drzwi i zgasnac dopiero, nie jak zamkne, a po wlaczeniu zapolonu? Ktos zakladajac modul domykania szyb i CZ z pilota z alarmem niezle tam namieszal :) Macie jakis pomysl? No chyba ze w 95roku gaslo odrazu po trzasnieciu drzwiami? Czy jakims sposobem na to bedzie zalozenie dodatkowego sciemniacza ktory bedzie odpowiadal za oswietlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja odswieżę :>

Oddalem autko do zagazowania i po jakims czasie sie kapnalem ze nie dziala mi podswietlanie nog oraz wszystkich drzwi po otwarciu. Panel od gazu zamontowali mi w tej kieszeni po lewej stronie kierowcy na wysokosci kolan, wiec musieli tam zdejmowac przynajmniej 1 - 2 plastiki czy sa tam jakies kostki, moduly ktore moga byc odpowiedzialne za ta usterke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki brązowo-białe dają sygnały(masę) otwartych drzwi wiec nie ma na nich zasilania. Idą one z każdych drzwi i łączą się ze sobą pod tylną kanapą lub pod wykładziną tak jak w moim przypadku. Jeden z przewodów również brązowo-biały wychodzi z pompki centralnego zamka i także idzie do tego łączenia(steruje on komfortem czyli podtrzymuje sygnał(masę) na określony czas. Z tego łączenia wychodzi kabel brązowo-biały i biegnie do kostki koło nóg pasażera(za tą osłoną) i tam łączony jest ze światełkiem w podsufitce innym kablem. :wink4:

Jest to wyjaśnienie schematu kabli brązowo-białych :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc Szymoonk

mam do ciebie pytanie czy zlokalizowałeś skąd ta woda się bierze pod wykładziną bo u mnie jest tak samo mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rogach podszybia miałem szczeliny, tam jest jakaś masa gumowa czy coś ona się rozszczelniła i leciało do środka po przewodach i kostkach elektrycznych koło nóg pasażera. Jutro jak dam rade zrobię fotkę tego miejsca :hi:[br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 20:30_________________________________________________Ys8yi.jpg

1xXG4i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem dzisiaj czy lampka zapali sie po podaniu masy na te 3 kabelki brazowo-biale przy kostce pompki i swiatelko sie zapala. Przy jednym kablu jak sie poda mase to swieci dluzej (ten jest chyba od przekaznika czasowego). Czyli rozumiem ze uszkodzenie obwodu masy mozna w tym przypadku wykluczyc? Winna bedzie pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem dzisiaj czy lampka zapali sie po podaniu masy na te 3 kabelki brazowo-biale przy kostce pompki i swiatelko sie zapala. Przy jednym kablu jak sie poda mase to swieci dluzej (ten jest chyba od przekaznika czasowego). Czyli rozumiem ze uszkodzenie obwodu masy mozna w tym przypadku wykluczyc? Winna bedzie pompka?

Nie wiem co bedzie winne ale u mnie po podaniu masy na te kabelki rowniez zapalilo sie swiatelko... Niestety nie doszlismy gdzie tkwi blad i zalozylem sciemniacz oswietlenia... Od tamtej pory swieci - troche sztuka ale spelnia swoja role a jak ktos nie wie o tym to jest tak jak w ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że po podaniu masy na te kabelki przy pompce światełko się zaświeciło, u mnie też tak było. Niestety w łączeniu o którym pisałem wcześniej pod wykładziną nie stykały przewody z krańcówek drzwi a te wychodzące z pompki jeszcze stykały. Ci którzy mają autko z 95 roku i maja problemy z oświetleniem radze zajrzeć pod wykładzinę ponieważ wilgoć mogła uszkodzić instalacje. W późniejszych rocznikach łączenie to zostało przeniesione pod tylną kanapę, niestety my jesteśmy narażeni na taką awarie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym miejscu pod podloga jest to laczenie? Odchylilem ten dywanik na miejscu tylnego prawego pasazera i nic tam nie widac. Jest tylko jedna wiazka przewodow w ktorej idzie 6 kabelkow brazowo-bialych ktore sa odpowiedzialne za mase ale nie widac zadnego laczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...