Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzięki Szymoonk za pomoc :notworthy:

U mnie tak samo nie działało oświetlenie kabiny niezależnie które drzwi otworzyłem. Przyczyną były właśnie baaardzo zaśniedziałe przewody pod dywanem z tyłu z prawej strony jak u ciebie. Nie było mowy tam o styku owych 5 przewodów biało-brązowych. Dodam iż pod dywanikiem również było delikatnie mokro.

Teraz styk przewodów odnowiony, spryskany WD40, porządnie zaizolowany i cieszę się działającym już światełkiem oświetlenia kabiny :notworthy::good: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie problem oświetlenia polega na tym, że jak otworzę drzwi to nie zawsze lampka (u mnie akurat diodowa) w środku nie świeci. Opisze sytuacje jakie występują :decayed::

Wejście do auta:

- otwieram drzwi od strony kierowcy, lampka mignie (mocno zaświeci) a potem świeci już tylko bardzo słabo, aż do przekręcenia kluczyka;

- otwieram drzwi od strony kierowcy i lampka normalnie świeci, aż do przekręcenia kluczyka;

Wyjście z auta

- przekręcam kluczyk i wyciągam go, lampka mignie (mocno zaświeci) a potem świeci już tylko bardzo słabo, aż do zamknięcia drzwi i minięcia paru sekund;

- przekręcam kluczyk i wyciągam go, lampka normalnie świeci, aż do zamknięcia drzwi i odczekania paru sekund.

Dla każdej sytuacji występuje z 80% więcej momentów, gdy lampka świeci "słabo". Żarówke (diodową) wymieniałem i z nową było tak samo, więc nie jest to jej wina. Gdyby problem polegał na całkowitym nieświeceniu to chyba sprawa była by prostsza. A tak to jest trochę dziwne, że lampka świeci "słabo". Jutro sprawdzę styki za siedzeniem pasażera.

Czy ktoś miał w ogóle podobnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze urozmaicę. od jakiegoś czasu oświetlenie kabiny robi u mnie tak:

- nie włącza się po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka,

- nie wyłącza się po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka na zapłon [trzeba najpierw włączyć zapłon a dopiero potem zamknąć drzwi :wallbash:],

poza tym działa normalnie. ktoś się z czymś takim już użerał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze ze ten problem jest czesty w naszych samochodach... Blagam o pomoc, mam zamiar sie tym zajac w sobote. U mnie sprawa wyglada tak: Nie swieci oswietlenie pedalow, nie swieci srodkowe swiatlo na podsufitce jak otwieram drzwi i nie swieci swiatlo bagaznika nawet gdy otwieram bagaznik... :( Zaznacze ze nie robilem jeszcze nic w tym kierunku ale mam pewna ciekawostke... zaczne od tego ze moja B5 Avant jest z 99 roku czyli przyczyny powinienem szukac pod siedzeniem... auto bylo u gazownika i dzieki niemu dowiedzialem sie ze mam podswietlenie pedalow, a czemu? po podniosl dzwanik ktory oddziela przestrzen bagaznika od kola zapasowego gdzie znajdowala sie juz butla... zrobil to przechylajac jak tylko sie dalo (wykladzina opierala sie prawie o tylne fotele- byla w pionie) co dalej... jak on przechylil ta wykladzine, nie bylo problemu... dzialalo wszystko jak trzeba, ale jak przyjechalem do domu dalej byl problem z oswietleniem, co z tym zrobic? Musze cos tam podociskac, bądź wymienić? gdzie to sie dokladnie znajduje pod tylnymi siedzeniami? czy ktos moglby zrobic zdjecie? Jakies schematy? Kazda dobra rada oraz podpowiedzi rozwiazania mile widziane! Z góry dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu zpomniałem o bagażniku :)

ja u siebie włączam ręcznie bo jak jest na 'auto' to owszem - zapala się po otwarciu tylnej klepy i gaśnie po zamknięciu, ale jak zamykam centralny zamek, to oświetlenie kabiny gaśnie, a przedziału bagażowego się zapala... elektryk ze mnie żaden, próbowałem mieszać coś przy podpięciu lampek, ale to coś grubszego :naughty: póki co nauczyłem się z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze ze ten problem jest czesty w naszych samochodach... Blagam o pomoc, mam zamiar sie tym zajac w sobote. U mnie sprawa wyglada tak: Nie swieci oswietlenie pedalow, nie swieci srodkowe swiatlo na podsufitce jak otwieram drzwi i nie swieci swiatlo bagaznika nawet gdy otwieram bagaznik... :( Zaznacze ze nie robilem jeszcze nic w tym kierunku ale mam pewna ciekawostke... zaczne od tego ze moja B5 Avant jest z 99 roku czyli przyczyny powinienem szukac pod siedzeniem... auto bylo u gazownika i dzieki niemu dowiedzialem sie ze mam podswietlenie pedalow, a czemu? po podniosl dzwanik ktory oddziela przestrzen bagaznika od kola zapasowego gdzie znajdowala sie juz butla... zrobil to przechylajac jak tylko sie dalo (wykladzina opierala sie prawie o tylne fotele- byla w pionie) co dalej... jak on przechylil ta wykladzine, nie bylo problemu... dzialalo wszystko jak trzeba, ale jak przyjechalem do domu dalej byl problem z oswietleniem, co z tym zrobic? Musze cos tam podociskac, bądź wymienić? gdzie to sie dokladnie znajduje pod tylnymi siedzeniami? czy ktos moglby zrobic zdjecie? Jakies schematy? Kazda dobra rada oraz podpowiedzi rozwiazania mile widziane! Z góry dziekuje!

Ktos wie jak to rozwiazac? mial ktos podobny problem? Prosze o wskazowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie problem oświetlenia polega na tym, że jak otworzę drzwi to nie zawsze lampka (u mnie akurat diodowa) w środku nie świeci. Opisze sytuacje jakie występują :decayed::

Wejście do auta:

- otwieram drzwi od strony kierowcy, lampka mignie (mocno zaświeci) a potem świeci już tylko bardzo słabo, aż do przekręcenia kluczyka;

- otwieram drzwi od strony kierowcy i lampka normalnie świeci, aż do przekręcenia kluczyka;

Wyjście z auta

- przekręcam kluczyk i wyciągam go, lampka mignie (mocno zaświeci) a potem świeci już tylko bardzo słabo, aż do zamknięcia drzwi i minięcia paru sekund;

- przekręcam kluczyk i wyciągam go, lampka normalnie świeci, aż do zamknięcia drzwi i odczekania paru sekund.

Dla każdej sytuacji występuje z 80% więcej momentów, gdy lampka świeci "słabo". Żarówke (diodową) wymieniałem i z nową było tak samo, więc nie jest to jej wina. Gdyby problem polegał na całkowitym nieświeceniu to chyba sprawa była by prostsza. A tak to jest trochę dziwne, że lampka świeci "słabo". Jutro sprawdzę styki za siedzeniem pasażera.

Czy ktoś miał w ogóle podobnie? :)

A czy taka sytuacja dzieje się też gdy otwierasz inne drzwi niż kierowcy? Jeśli po otwarciu innych drzwi jest ok to być może krańcówka w drzwiach kierowcy się sypie :mysli:, poza tym radze podmienić pompkę centralnego :hi: [br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 14:20_________________________________________________

to ja jeszcze urozmaicę. od jakiegoś czasu oświetlenie kabiny robi u mnie tak:

- nie włącza się po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyka,

- nie wyłącza się po wejściu do auta i przekręceniu kluczyka na zapłon [trzeba najpierw włączyć zapłon a dopiero potem zamknąć drzwi :wallbash:],

poza tym działa normalnie. ktoś się z czymś takim już użerał?

może to wina kostki stacyjki skoro wszystkie błędy wynikają ze sterowania kluczykiem :mysli: oraz również radze podmień pompkę centralnego :hi:[br]Dopisany: 13 Marzec 2010, 14:23_________________________________________________

Teraz widze ze ten problem jest czesty w naszych samochodach... Blagam o pomoc, mam zamiar sie tym zajac w sobote. U mnie sprawa wyglada tak: Nie swieci oswietlenie pedalow, nie swieci srodkowe swiatlo na podsufitce jak otwieram drzwi i nie swieci swiatlo bagaznika nawet gdy otwieram bagaznik... :( Zaznacze ze nie robilem jeszcze nic w tym kierunku ale mam pewna ciekawostke... zaczne od tego ze moja B5 Avant jest z 99 roku czyli przyczyny powinienem szukac pod siedzeniem... auto bylo u gazownika i dzieki niemu dowiedzialem sie ze mam podswietlenie pedalow, a czemu? po podniosl dzwanik ktory oddziela przestrzen bagaznika od kola zapasowego gdzie znajdowala sie juz butla... zrobil to przechylajac jak tylko sie dalo (wykladzina opierala sie prawie o tylne fotele- byla w pionie) co dalej... jak on przechylil ta wykladzine, nie bylo problemu... dzialalo wszystko jak trzeba, ale jak przyjechalem do domu dalej byl problem z oswietleniem, co z tym zrobic? Musze cos tam podociskac, bądź wymienić? gdzie to sie dokladnie znajduje pod tylnymi siedzeniami? czy ktos moglby zrobic zdjecie? Jakies schematy? Kazda dobra rada oraz podpowiedzi rozwiazania mile widziane! Z góry dziekuje!

Ktos wie jak to rozwiazac? mial ktos podobny problem? Prosze o wskazowki...

Po prawej stronie w bagażniku pod wykładziną masz pompkę centralnego zamka, sprawdź jest stan czy nie ma w niej wody i czy wtyczki dokładnie dolegają :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOGŁO!!!!! Dzięki chłopie!!! :> Znalazłem to miejsce w którym łączą się te kabelki brązowo białe, połączyłem na nowo i świeci!!!!! Huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie - przeczytałem post i sprawa u mnie ma się tak:

Lampka podświetlenia kabiny w 80 % przypadków nie zalącza się przy otwieraniu drzwi kierowcy. Przy otwieraniu pozostałych drzwi nie ma w ogóle problemu - wystarczy lekko pociągnąć za którąś z klamek i podświetlenie od razu się włącza.

Rozebrałem już drzwi i wyczyściłem mechanizm zamka i stycznik ( bez rozbierania stycznika sprayem odtłuszczającym/odrdzewiającym) - no i w sumie jak sprawdzałem zamek "na sucho" to wszystko działało - natomiast jak założę zamek do drzwi i skręcę wszystko do kupy to lampka zaczyna wariować - tzn: przy pierwszych trzech otwarciach drzwi kierowcy jeszcze zaświeci się, natomiast później przestaje już działać.. Co może być przyczyną tego? Czy będzie to w moim przypadku też ta wiązka pod podłogą? Dodam tylko dla podkreślenia, że przy otwieraniu innych drzwi problemu nie ma.

EDIT : Sprawdziłem jeszcze raz na złożonych już drzwiach ten zamek i co się okazało : sprężynka która jest wewnątrz zamka jest chyba naciągnięta - tak, że nie ma wystarczającej siły żeby wyraźnie zewrzeć obwód.. JEST JAKAŚ METODA PODCIĄGNIĘCIA SIŁY SPRĘŻYNKI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, ja musialem odlaczyc 1 kabelek brazowo bialy na ktorym byl prad i teraz mam tez oswietlenie z przodu i z tylu, natomiast nie zapala sie po otwarciu drzwi od kierowcy. A kabelek ktory odlaczylem i ktory mial prad byl odpowiedzialny za uzbrajanie alarmu po otwarciu tylnych drzwi, niewiem kto podlaczal ten alarm ale mial naprawde bujna wyobraznie, bo od kupna samochodu meczylem sie z udreka ciaglego jego rozbrajania kiedy to wsiadal ktos na tyl samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką samą przypadłość jak reszta, nie zapala się lampka wewnętrzna po otwarciu drzwi. W pierwszej kolejności wpiąłem sprawna pompke, nic nie pomogło. Następnie dostałem sie pod dywnanik od strony pasażera,( pomijając fakt że pod dywanikiem można było chodować rybki :thumbdown:) odnalazłęm tą dziwną złączke i nie byla nic zaśniedziała ani nie była porozłączana wiec wykluczylem że to moze byc to. Zatem jaka może być przyczyna tego ze lampka nie świeci dodam jeszcze, że mikrostyki w zamkach działają bo rozbraja się alarm ;] Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł??. :hi: i co można zrobić żeby nie leciała woda pod dywanik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda może dostawać się przez obudowę filtra kabinowego, obudowę ecu/komputera, jak masz szyber to mogą być nie drożne odpływy oraz przez szczeliny których zdjęcia zamieściłem wcześniej w tym wątku :hi: sprawdź dokładnie miejsce tego połączenia pod wykładziną, i opisz dokładniej czy problem jest z jednymi drzwiami czy wszystkimi i czy w ogóle zapala się ta lampka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest ze wszystkimi drzwiami, lampka zapala sie po wyjęciu kluczyków ze stacyjki, to połaczenie pod dywanikiem bylo ok, woda nie dostala sie pod tą gumową osłonkę, przewody byly spięte metalowa złączką. Mialem pozatykane dziury na podszybiu od odprowadzenia wody, mysle ze to byla jedna z przyczyn dostania sie wody do srodka.

dzisiaj wziołem się za suszenie wykładziny, wszystkie połączenia dokladnie sprawdzone juz nie mam pomysłu co może z tym światłem być. Woda dostawała sie standardowo przy błotniku.

zdjcie0008lr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa :mysli: Zrób jeszcze tak że w kostce przy nogach kierowcy będzie przewód brązowo biały - puść na niego masę, jeśli lampka się zapali to masz problem z mikro włącznikami w zamku a jeśli nie to znaczy że masa nie dochodzi do pompki albo pompka uszkodzona (suwak w lampce w odpowiedniej pozycji - głupie ale wole zapytać) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: no wiesz pierwsze co można było sprawdzić to przełącznik styki w przełączniku;p może i jestem laikiem ale bez przesady ;p a i chyba jak na laika wybebeszenie środka samemu w 2h to chyba dobry wynik. Pompki podmieniałem i działo sie to samo :wallbash: w sumie aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, bardziej ta woda pod dywanikiem zmotywowala mnie do działania, ale przy okazji jak mam wszystko na wierzchu to musze cos wymodzić żeby było cacy. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój problem wyglada następująco nie działa oświetlenie górne po otwarciu drzwi oświetla mi miejsce na nogi 1/2 fis pokazuje ze drzwi są otwarte nie działa także włączenie oświetlenia po wyjecu kluczyka ze stacyjki przy przełączeniu włącznika na 1 światełko świeci sie ciągle gdzie mam szukać pompki podmieniane tak samo jak i lampki bez efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...