Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga


Szymoonk

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro podświetlanie nóg działa po otwarciu drzwi i fis sygnalizuje otwarte drzwi, to znaczy że mikro włączniki w drzwiach są sprawne. A światełko na nogi zapala się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki? W sumie nie wiem jak działa oświetlenie tych nóg opisz to bardziej, czyli kiedy się świeci czy po otwarciu drzwi kierowcy czy obojętnie których?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlanie nóg działa po otwarciu dziw kierowcy i pasazera jeżeli otworzymy drzwi od kierowcy świeca od kierowcy jeśli od pasazera to pasazera po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nic sie nie zaświeca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazujac do tego co kolega napisal na drugiej stronie tego postu:

'Po prawej stronie w bagażniku pod wykładziną masz pompkę centralnego zamka, sprawdź jest stan czy nie ma w niej wody i czy wtyczki dokładnie dolegają good'

Czy ktos moglby zrobic zdjecie gdzie dokladnie sie to znajduje w bagazniku w poliftowych samochodach (1999) bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj przypadkowo(tak z ciekawości)zajrzałem do kostek z kablami które znajdują sie przy prawym progu koło nóg pasażera(trzeba odkręcić taką osłonę która przykręcona jest na dwa wkręty i zaczep).Poruszałem tymi kostkami szczególnie tym kabelkiem brązowo białym,potem jeszcze zrobiłem to samo z wtykiem i przełącznikiem światełka w podsufitce no i ku mojemu zdziwieniu nastała jasność :radocha: wszystko działa jak powinno i miejmy nadzieje ze już tak pozostanie :rolleyes: Prawdopodobnie coś nie stykało :mysli:

Ps.A juz sie pogodziłem ze nie mam czasówki a tu taka niespodzianka.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Mianowicie miałem dzisiaj ze znajomym rozwiązywać inny problem w jego A4, ale po drodze wyszło coś poważniejszego. Jesteśmy kompletnymi laikami. A problem tkwi w tym, że po otwarciu drzwi kierowcy nie włącza się podświetlanie licznika, stóp, całej kabiny i światło w drzwiach (czyli wszystko co powinno się zaświecić). Natomiast po otwarciu innych drzwi wszystko działa. Jak i po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, po otwarciu pilotem i zamknięciu.

Wyczytaliśmy, że może to być problem z mikro włącznikami w drzwiach. Tylko nie wiemy gdzie są, jak wyglądają i gdzie je szukać.

Prosiłbym o napisanie co mamy sprawdzić po kolei i co robić...

Z góry dzięki i pozdrawiam![br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 19:35_________________________________________________Poczytałem trochę i nabieram pewności, że poszedł mi mikrostyk. Tylko jak się do niego dobrać? Trzeba demontować cały boczek? Czy można tylko jakoś sam zamek z tym ustrojstwem wykręcić? Jeżeli wiecie to prosiłbym o opisanie jak wyciągnąć zamek z tym mikro......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod temat. Mianowicie miałem dzisiaj ze znajomym rozwiązywać inny problem w jego A4, ale po drodze wyszło coś poważniejszego. Jesteśmy kompletnymi laikami. A problem tkwi w tym, że po otwarciu drzwi kierowcy nie włącza się podświetlanie licznika, stóp, całej kabiny i światło w drzwiach (czyli wszystko co powinno się zaświecić). Natomiast po otwarciu innych drzwi wszystko działa. Jak i po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, po otwarciu pilotem i zamknięciu.

Wyczytaliśmy, że może to być problem z mikro włącznikami w drzwiach. Tylko nie wiemy gdzie są, jak wyglądają i gdzie je szukać.

Prosiłbym o napisanie co mamy sprawdzić po kolei i co robić...

Z góry dzięki i pozdrawiam![br]Dopisany: 01 Grudzień 2010, 19:35_________________________________________________Poczytałem trochę i nabieram pewności, że poszedł mi mikrostyk. Tylko jak się do niego dobrać? Trzeba demontować cały boczek? Czy można tylko jakoś sam zamek z tym ustrojstwem wykręcić? Jeżeli wiecie to prosiłbym o opisanie jak wyciągnąć zamek z tym mikro......

W tym wypadku sprawdz połaczenie przewodow miedzy słupkiem a drzwiami, otworz drzwi, przy slupku wypnij harmonijke gumowa i popatrz na przewody w niej, mogl zlamac sie przewod ktory wysyla sygnal do modułu komfotu aby zapalic lampki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzwonił dzisiaj i powiedział, że już wszystko działa. Rano jak wsiadał to nie działało, a później jak wracał z pracy to już wszystko działa bez problemu do tej pory. Czyli musi coś chyba nie łączyć nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz napisałem wyzej, niech sprawdzi przelot bo jesli przewody sie łamia wewnatrz to wkoncu moze mu sie jakies zwarcie zrobić, nie wiem jaka ma opcje ale od tego kiedys kumplowi poleciał moduł komfortu wiec warto tam zajrzec i jak potrzeba porzadnie naprawić. trzeba odciac połamany odcinek i przedłuzyc tak aby w miejscu zagiecia nie znajdowało sie połączenie bo luty sa sztywne, i za jakis czas znow złamie sie zaraz za połączeniem ,wiec na przelocie musi byc swiezy przewod, a połączenie wewnatrz drzwi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie odwrotny problem.

Lampka w pozycji 'otwarcia drzwi' a oświetlenie śmiga cały czas. Nie ważne czy kluczyk w stacyjce, czy wyjęty, czy silnik chodzi czy nie. Przy otwarciu drzwi na zgaszonym silniku, brzęczyk przypomina o wyjęciu kluczyka więc mikroprzełącznik jest ok. Lampki tylne mają ten sam problem. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Bo u mnie z oświetleniem sprawa wygląda tak. Z reguły cały czas działa. Ale np. wczoraj jechałem zatrzymałem sie na postoju wyciągłem klucze z stacyjki a światło tylko mrugło. Albo np.otworze drzwi to za 20-40 sek sie dopiero odświeci. Czy po tych objawach można poznać co jest powodem tego. Chciałem dodać że pod dywanikiem sucho, wszystkie przewody połączone, kable do pompki są podłączone dobrze. I jak dam stały - to świeci cały czas. Proszę o pomoc.[br]Dopisany: 16 Styczeń 2011, 09:55_________________________________________________Dalej mam ten problem prosze o pomoc. Dzisiaj jeszcze zmierzyłem napięcia na przewodach to na stałym + jest prad a na tym drugim nie ma niekiedy mrugnie dając sygnal ze drzwi są otwarte. Dziwne jest te że niekiedy na przewodzie gdzie ma być tylko sygnał pojawia sie napięcie nawet do 11V.

Chcialem dodać że nie świeci nie zależnie co ma spowodować włączenie wszystki drzwi i stacyjka świeci tylko czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy przy problemie z oświetleniem działał wam centralny? Zauważyłem u siebie pewną prawidłowość: Czasami nie działa mi centralny zamek, wtedy nie działa też oświetlenie po otwarciu drzwi i wyjęciu kluczyka(manualne włączanie działa). Jeśli natomiast nie działa centralny, nie działa również oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi... Może to być problem wiązki pod wykładziną? Dodam, że zalewa mi prawą stronę...

Wywaliłem dzisiaj fotel i wykładzinę na całej długości przewodów. U mnie nie ma takiego połączenia przewodów. Pod kanapą tylną też nie.

Sprawdzałem też wtyczkę od pompki centralnego. Tam dochodzą 3 kable brązowo białe. kiedy masuję 2 z nich lampki się zapalają. Gdy masuję trzeci, niestety nie ma efektu. Ma to jakiś związek?

Przypominam, że jak nie mam światła w środku, to centralny mi też nie działa.

Jeszcze jedno: zbiera mi się woda, cała wykładzina jest w lodzie. Jak było cieplej (nie zamarzało) centralny i oświetlenie nie działało. Kiedy wszystko zamarzło, znowu działa. Dzisiaj zostawiłem farelkę na noc w aucie, lód po części stopniał, centralny i opświetlenie znowu nie działa...

Coś poradzicie? Ja już nie mam pomysłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Jakiś czas temu pojawił się u mnie problem z oświetleniem kabiny. Usterka dotyczyła tylko drzwi kierowcy. Pojawił się również problem z centralnym zamkiem który przy próbie uzbrojenia alarmu zamykał i po chwili otwierał zamki. No wiec na początku próbowałem zlokalizować wiązkę przewodów (brązowo - białych). U mnie znajdowała się pod tylną kanapą, trzeba dobrze poszukać bo jest zasłonięta przewodami i taśmami.

0c0fab13d69e6bdcm.jpg

No ale okazało się ze tam jest wszystko ok. Wiec rozebrałem boczek kierowcy i miernikiem sprawdzałem po kolei wiązki. Najpierw od zamka do pierwszej wtyczki. Przy nogach kierowcy po lewej stronie trzeba odkręcić tą plastikową osłonę żeby mieć dostęp do tej wtyczki. Okablowanie drzwi było w porządku . Potem od wtyczki aż do tylnej kanapy. Cała wiązka przewodów idzie koło progu pod listwą od strony kierowcy. Tutaj okazało się ze niema sygnału. Po chwili zlokalizowałem wadliwy kabel.

f904dfaeef897129m.jpg

Po prostu rozpadł się na łączeniu bo do niego był przylutowany kabel idący do alarmu. Niestety pod wykładziną była spora wilgoć która wdarła się na łączeniu kabli. Mam nadzieję że ktoś zrozumie te wypociny :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem u siebie,avant 99rok.mianowicie do czasu jak u wszystkich dobrze śmigało.niedawno miałem duże zabiegi pod maską w związku z tym akumulator był odpięty.po tym działa mi tylko światło z przodu tzn małe światełka zaświecają się po wciśnięciu,duze zapala się po otwarciu drzwi pilotem,po zamknięciu po chwili przygasa więc tu jest ok.swiatła czerwone we wszystkich drzwiach się zaświecają a nie świeci mi światło u pasażerów z tyłu i w bagażniku.z tyłu po wciśnięciu małych guzkiów światełka zaświecają się lecz po przełączeniu środkowego przełącznika z tyłu jak i w bagażniku zero reakcji a przed odłączeniem akku wszystko świeciło.nie wiem czy ma to związek z odłączeniem akumulatora czy to zbieg okoliczności.dodam że wszystko działa jak nalezy tzn po wyjęciu kluczyka zaswieca sie swiatło z przodu,wszystkie czerwone ikonki w lampkach z tylu i w bagazniku swiecą,licznik po otwarciu drzwi sie podswietla tylko nie dziala swietlka z tylu i w bagazniku.gdzie szukac przyczyna?a moze gdzies vag-iem pogrzebac w ustawieniach?moze w komforcie cos sie skasowało ustawienie po odłaczeniu akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od sprawdzenia wtyczek lampek u mnie przyczyną nie świecenia było ułamanie jednego kabelka we wtyku przedniej lampki :wink4:

Ps.żarówki też przy okazji sprawdź chyba że już patrzyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra temat u mnie ogarnąłem.wszystko jest sprawne,żarówki,połaczenia,kostki,mikrowłaczniki.okazało się że po odłączeniu akumulatora trzeba tak jakby"nauczyć" światełka że mają świecić.głowne z przodu właczyłem w pozycji"I" i drugi rzą di bagażnik też w pozycji"I".i po tym zabiegu wszystko świeci po otwarciu drzwi tzn zaświecaja się wszystkie z przodu+drugi rząd siedzeń,po otwrciu bagażnika światełko w bagażniku.mam nadzieję że takie info się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Od razu wielkie dzięki dla Szymoonk. :thumbup1:

Od jakiegoś czasu borykałem się z tą niewygodą. Oświetlenie same w sobie było sprawne. Świeciło podczas wyciągania kluczyka ze stacyjki, działało jak je włączałem na górze, tylko podczas otwierania jakichkolwiek drzwi nie działało. Postępując zgodnie ze wskazówkami Szymoonk, podniosłem wykładzinę pod nogami prawego tylnego pasażera, a tam ukazał się te owe coś (gumowy element zabezpieczający zacisk 5 kabli brązowo-białych). Kable były mocno zaśniedziałe że od razu odpadły. Nastrugałem je, oczyściłem, połączyłem nowym zaciskiem i dobrze zaizolowałem. WSZYSTKO DZIAŁA :thumbup1::cheesy:

DSC_0146a.jpg

DSC_0147a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem tej strony. Chciałbym podpiac się pod wasz post. Otoz styki posprawdzalem i dalej nie mam swiatla po otworzeniu jakichkolwiek drzwi tylko po wyjeciu kluczyka ze stacyjki. może ktoś mi z Was pomoze w znalezieniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli nie mam wcale pompki od centrala to nie ma mowy o działaniu lampki przy otwartych drzwiach? W życiu bym się nie spodziewał że to o to chodzi...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,w moim avancie wogole nic nie świeci po otwarciu drzwi czy tez po wyjeciu klucza.Jadyne co działa to po otwarciu klapy bagażnika po jakimś czasie zapali się lampka i to tylko wtedy jak jest ciepło.Ktoś mi powiedział że to wina zamka w drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...