Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie benzyny na gazie


TenTyp

Rekomendowane odpowiedzi

witam, byłem dziś na regulacji gazu i niby wszystko ok, ale zapomniałem spytać o istotny szczegół, czy to normalne, żeby podczas jazdy na gazie zapalała się rezerwa? teoretycznie paliwa ubywa tylko podczas odpalania, wiec czy rzeczywiście może wyskoczyć rezerwa w momencie gdy benzyna nie jest palona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to się dzieje na prostej drodze, choć przyznam ze np po zgaszeniu i zapalaniu na drugi dzien nie ma rezerwy a pokazuje sie po kilkuset metrach. nie wiem jak na to patrzec, troche obawiam się ze pobiera mi benzyne na gazie : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się tak jak masz mało pb, prawie rezerwa i jak Ci bujnie autem.Wtedy świeci rezerwa do momentu wyłączenia zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ale czy PB za 50 zł ( około 9 litrów) na samo odpalanie w przeciagu 8-9 dni to dużo/mało? Mi sie wydaje, ze dość dużo, choc biore pod uwagę, że dojezdzam do pracy wiec nie sa to wielkie odcinki.

silnik AAB 1,8t około 190 koni, seryjna 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Ale czy PB za 50 zł ( około 9 litrów) na samo odpalanie w przeciagu 8-9 dni to dużo/mało? Mi sie wydaje, ze dość dużo, choc biore pod uwagę, że dojezdzam do pracy wiec nie sa to wielkie odcinki.

silnik AAB 1,8t około 190 koni, seryjna 150

Witam . Ja mialem taki sam problem ,na dwa zbiorniki gazu spalala mi1/2 zbiornika Pb okazalo sie ze gazownicy ustawili dobieranie PB na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm z tym, ze gazownik twierdzi ze jest ustawione tak, żeby nie brał w o góle PB na gazie.. gazownik polecany, wiec nie wiem juz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie moze u ciebie jest ok z gazem , ja tak mialem i tez twierdzili z jest tak jak powinno byc a tu jednak zonk . Teraz jest juz ok jak to przestawili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód mam od 3 marca. do dziś wlałem na samo odpalanie benzyny za dokładnie 100 zł. 2-3 razy był 'piłowany' na benzynie od świateł do świateł w nocy, ale myślę, że nie zdążył spalić aż tyle.. odłączyłem bezpiecznik nr 28 od pompy paliwa, przejechałem się i nic nadzwyczajnego się nie stało, jechał tak samo jak zwykle.

czy on na prawde tyle pali czy coś jeszcze może byc na rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ze nie zgasl po wyjeciu bezpiecznika od pompy chodz pracuje na gazie. u mnie sie tak nie da. mi na miesiac wystarcza jak zaleje pb za 50zl a do pracy mam 7 km z tego 3 jedzie na pb zanim sie gaz zalaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że masz 190 kucy, możliwe że gazownik zamontował za mały reduktor i podpiera się benzyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dojazdach do pracy 8km w jedną stronę ok 10l benzyny(ilość zatankowana za kwotę 50zł) starczała na 2-3 miesiące. To jest prawidłowe zużycie benzyny przy jeździe na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy to jeszcze od temperatury przełączenia na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czasie regulowania gazownik wyczytał z komputera, że nie pokazuje mu, żeby silnik podpierał się benzyną. stwierdził jednak, że na wykończeniu może być juz listwa wtryskowa. wymianę wycenił na 500 zł i powiedział, że aktualna jest za słaba na taki silnik ( jest koloru zielonego). Czy to normalna cena za jakąs lepszą listwę? ktoś może polecić jakąś?

Instalacje założył ktoś w 1997 roku, auto chipowane było na pewno pózniej wiec nie mam pojęcia czy ktoś wymieniał jakieś elementy instalacji. Jest czuć wyraźny spadek mocy przy jeździe na gazie. Czy listwa może byś tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, jaką polecacie listwę do tego silnika? : )

zależy jaką listwę ma na myśli gazownik,

za 500 może parę zeta więcej powinno wystarczyć na Hany montowane pojedynczo na trójnikach,Hana niebieska

WP_000002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale czy istnieje jakaś tańsza opcja? nie najtansza listwa tylko taka która da rade przy tych 150-190 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale czy istnieje jakaś tańsza opcja? nie najtansza listwa tylko taka która da rade przy tych 150-190 km :)

LISTWA WTRYSKOWA AC STAG W01 BFC 4-CYL 2OHM (4137335425) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi rozsądnie :) a moze jakis reduktor jeszcze? bym to wymienił za miesiąc dwa i miał z głowy bo wiem, że poprzedni własciciel nic nie robił tylko jezdził a instalacja nie jest nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...