Jump to content

Lukasz_200616

Pasjonat
 • Content Count

  218
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Lukasz_200616

Informacje

 • First name
  ?ukasz
 • Location
  Wodzisław Śląski

Car

 • Car model
  A4 B6
 • Car body
  Sedan
 • Year of production
  2001
 • Engine
  1.9 TDI PD
 • Drive
  FWD
 • Gearbox
  Manual
 • Fuel
  ON

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, wymiana zacisku hamulcowego na nowy ( kolejny ) załatwiła sprawę.
 2. Byłem teraz przejechać się autkiem i kurde faktycznie zauważyłem że po przegazowaniu pedał hamulca staje się na chwile miękki po czym znów twardnieje i gdy znów przegazuje to znów mięknie tak do trzeciego naciśnięć hamulca i tak w koło, co ty na to czyżby jednak gdzieś podciśnienie uchodziło? tylko gdzie i na czym?
 3. tzn na pewno coś tam hamuje ale z jaką siłą to nie mam pojęcia :/ na jutro umówiłem się z kuzynem na stacji diagnostycznej aby mi sprawdził siły hamowania.
 4. a i jeszcze jedno może głupie pytanie do czego służy ten mniejszy korek na zbiorniczku od płynu hamulcowego co się odkręca płaskim śrubokrętem?
 5. zastanawia mnie też bardzo to że pedał zrobił się twardy zaraz po wymianie tylnego prawego zacisku ( używany ) wcześniej tego nie było za to na poprzednim zacisku nie cofał się tłoczek i tarcza się grzała, czy może być coś nie tak z tym nowym ( używanym ) zaciskiem? nadmienię że podczas wymiany musiałem zacisnąć przewód elastyczny kluczem francuskim?
 6. Sugerujesz że gdzieś może na wężykach będzie nieszczelność? bo vacumpompa tak jak wcześniej już pisałem jest nowa ma około rok więc chyba odpada? szlag mnie powoli trafia a najlepsze jest to że wczoraj autkiem jechał brat ( niby z zawodu mechanik ) i stwierdził że według niego hamulce elegancko działają więc sam już nie wiem czy sam sobie nie szukam problemu.
 7. pompa vacum jest nowa ma rok z bosha i króciec w niej już nie lata, tak samo łącznik w grodzi jest wymieniony, a po przegazowaniu nic się nie się nie zmienia, zastanawia mnie też dziwna zbieżność czasowa mianowicie ostatnio wymieniałem zacisk hamulcowy tylny na inny i od tego czasu no prawie tak twardy jest ten pedał hamulca
 8. Witam panowie kolejny problem z hamulcami :/ mianowicie twardy pedał hamulca i słaba skuteczność hamowania, wygląda to tak że podczas hamowania muszę dość mocno wcisnąć pedał hamulca działa tak jakby nie było wspomagania a po zgaszeniu silnika i wciśnięciu raz pedału hamulca od razu staje się on twardy, dziś w garażu podniosłem maskę odpaliłem samochód i zaważyłem że gdy wciskam i puszczam pedał hamulca to w okolicy serwa czy tak jakby za nim słychać syczenie powietrza coś na zasadzie zasysanie i wypuszczacie, czyżby serwo było uszkodzone?
 9. Sprawdziłem ale u mnie jest tylko ogólna siła nacisku podawana w barach i wiadomo rożnie po naciśnięciu hamulca a po puszczeniu hamulca waha się w granicy -0.65
 10. ok dzięki zaraz biegne do auta z laptopem.
 11. Nie, podpowiedz tylko gdzie tego szukać w Vag-u i jakich blokach no i jaka powinna być wartość.
 12. kurde dziwne to wszystko jest z tym kołem, byłem teraz w garażu podniosłem samochód i koło obracało się z oporem po czym odpaliłem samochód i kilka razy nacisnąłem na hamulec, wyszedłem z samochodu i znów obróciłem kołem ale już obracało się znacznie ciężej, zdjąłem to koło i praktycznie nie dało się obrócić tarczy hamulcowej ( piasta z łożyskiem obraca się lekko ) dopiero gdy pociągłem tarcze z przeciwnej stronie od zacisku i nią poszarpałem to tarcza zaczęła się swobodnie obracać, bez oporów i tak do momentu aż nacisnąłem znów hamulec i znów nie szło obrócić tarczy, Dev o co tu chodzi to fak
 13. nie wiem kogo pytasz czy mnie czy kolegi Mateusz123258 ale jeśli mnie to po ściągnięciu linki nic się nie zmienia i dalej lekko trzyma.
 14. Nie problem nadal jest a błędów na komputerze nie było żadnych, nie wiem co z tym już robić chyba spróbuję z tym blokiem ABS ale to zawsze tylko jest "chyba"
 15. czyli że to coś co jest zaraz obok sterownika abs a raczej zespojone, co tam się mogło teoretycznie zepsuć? pytam bo nie mam o tym akurat pojęcia.
×
×
 • Create New...