Skocz do zawartości

Lukasz_200616

Pasjonat
  • Postów

    219
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lukasz_200616

  1. Dobry wieczór panowie i panie mam pewien problem mianowicie płytka potencjometru pływaka jest wytarta co z automatu przekłada się na złe wskazania paliwa, wyjąłem ją i po numerach znalazłem pływak z VDO 88 457 276b tyle że kosz takiej nowej płytki to około 400zł! i teraz pytanie znalazłem coś podobnego tylko z A3 wyglądają podobnie i tak się zastanawiam czy gdyby tak tylko przełożyć samą dźwigienkę z oryginału czy wtedy miało by to prawo dobrze działać? allegro.pl ALLEGRO.PL
  2. Tak, wymiana zacisku hamulcowego na nowy ( kolejny ) załatwiła sprawę.
  3. Byłem teraz przejechać się autkiem i kurde faktycznie zauważyłem że po przegazowaniu pedał hamulca staje się na chwile miękki po czym znów twardnieje i gdy znów przegazuje to znów mięknie tak do trzeciego naciśnięć hamulca i tak w koło, co ty na to czyżby jednak gdzieś podciśnienie uchodziło? tylko gdzie i na czym?
  4. tzn na pewno coś tam hamuje ale z jaką siłą to nie mam pojęcia :/ na jutro umówiłem się z kuzynem na stacji diagnostycznej aby mi sprawdził siły hamowania.
  5. a i jeszcze jedno może głupie pytanie do czego służy ten mniejszy korek na zbiorniczku od płynu hamulcowego co się odkręca płaskim śrubokrętem?
  6. zastanawia mnie też bardzo to że pedał zrobił się twardy zaraz po wymianie tylnego prawego zacisku ( używany ) wcześniej tego nie było za to na poprzednim zacisku nie cofał się tłoczek i tarcza się grzała, czy może być coś nie tak z tym nowym ( używanym ) zaciskiem? nadmienię że podczas wymiany musiałem zacisnąć przewód elastyczny kluczem francuskim?
  7. Sugerujesz że gdzieś może na wężykach będzie nieszczelność? bo vacumpompa tak jak wcześniej już pisałem jest nowa ma około rok więc chyba odpada? szlag mnie powoli trafia a najlepsze jest to że wczoraj autkiem jechał brat ( niby z zawodu mechanik ) i stwierdził że według niego hamulce elegancko działają więc sam już nie wiem czy sam sobie nie szukam problemu.
  8. pompa vacum jest nowa ma rok z bosha i króciec w niej już nie lata, tak samo łącznik w grodzi jest wymieniony, a po przegazowaniu nic się nie się nie zmienia, zastanawia mnie też dziwna zbieżność czasowa mianowicie ostatnio wymieniałem zacisk hamulcowy tylny na inny i od tego czasu no prawie tak twardy jest ten pedał hamulca
  9. Witam panowie kolejny problem z hamulcami :/ mianowicie twardy pedał hamulca i słaba skuteczność hamowania, wygląda to tak że podczas hamowania muszę dość mocno wcisnąć pedał hamulca działa tak jakby nie było wspomagania a po zgaszeniu silnika i wciśnięciu raz pedału hamulca od razu staje się on twardy, dziś w garażu podniosłem maskę odpaliłem samochód i zaważyłem że gdy wciskam i puszczam pedał hamulca to w okolicy serwa czy tak jakby za nim słychać syczenie powietrza coś na zasadzie zasysanie i wypuszczacie, czyżby serwo było uszkodzone?
  10. Sprawdziłem ale u mnie jest tylko ogólna siła nacisku podawana w barach i wiadomo rożnie po naciśnięciu hamulca a po puszczeniu hamulca waha się w granicy -0.65
  11. ok dzięki zaraz biegne do auta z laptopem.
  12. Nie, podpowiedz tylko gdzie tego szukać w Vag-u i jakich blokach no i jaka powinna być wartość.
  13. kurde dziwne to wszystko jest z tym kołem, byłem teraz w garażu podniosłem samochód i koło obracało się z oporem po czym odpaliłem samochód i kilka razy nacisnąłem na hamulec, wyszedłem z samochodu i znów obróciłem kołem ale już obracało się znacznie ciężej, zdjąłem to koło i praktycznie nie dało się obrócić tarczy hamulcowej ( piasta z łożyskiem obraca się lekko ) dopiero gdy pociągłem tarcze z przeciwnej stronie od zacisku i nią poszarpałem to tarcza zaczęła się swobodnie obracać, bez oporów i tak do momentu aż nacisnąłem znów hamulec i znów nie szło obrócić tarczy, Dev o co tu chodzi to faktycznie może być objaw tego bloku ABS?
  14. nie wiem kogo pytasz czy mnie czy kolegi Mateusz123258 ale jeśli mnie to po ściągnięciu linki nic się nie zmienia i dalej lekko trzyma.
  15. Nie problem nadal jest a błędów na komputerze nie było żadnych, nie wiem co z tym już robić chyba spróbuję z tym blokiem ABS ale to zawsze tylko jest "chyba"
  16. czyli że to coś co jest zaraz obok sterownika abs a raczej zespojone, co tam się mogło teoretycznie zepsuć? pytam bo nie mam o tym akurat pojęcia.
  17. Hej zrobiłem tak jak mówiłeś, pojeździłem troszkę i niestety nic to nie pomogło nadal koło przyhamowuje :/
  18. tzn tą wtyczkę co jest na sterowniku w komorze silnika?
  19. Panowie mam problem jak w temacie z którym to już walczę od pół roku tylne lewe koło ciągle lekko hamuje, felga jest dużo cieplejsza od innych i koło po podniesieniu nie obraca się swobodnie (tzn może zrobi jeden obrót) na długich trasach gdy mało używam hamulca to problem jest mniejszy, gorzej gdy często hamuję np w mieście to wtedy felga jest wręcz gorąca i czuć spaleniznę, ogólnie wygląda to tak jak by coś nie odbijało nie mam już pojęcia, zrobiłem już chyba wszystko co można było a efektów brak, zrobione zostało: -Regeneracja zacisku hamulcowego -wymiana przewodu elastycznego -wymiana prowadnic zacisku i nasmarowanie -wymiana tarcz i klocków tylnych -linka hamulca ręcznego odbija gładko -podmiana zacisku hamulcowego na inny również bez skutku pomóżcie panowie bo już mnie szlag trafia :/ ostatnio przyszło mi również do głowy że może to coś z łożyskiem albo piastą jest nie tak?
  20. Witam mam problem z uruchomieniem samochodu tzn czasem ( jak na razie ) po włożeniu kluczyka do stacyjki i odczekaniu chwili przekręcam kluczyk na zapłon a tu brak reakcji ( czasem słychać że coś rozrusznik ruszy ale to może kilka milisekund takie "bzdynk' ) po czym mogę trzymać na zapłonie i nic się nie dzieje, muszę ponownie przekręcić kluczyk na zero i wtedy odpala lub wyciągnąć i spróbować raz jeszcze, o co chodzi gdzie szukać przyczyny? ( akumulator roczny banner 84ah )
  21. postaram się dziś do południa dodać pozostałe logi, apropos ciekawostka w deszczowe/wilgotne dni turbina dużo wcześnie i częściej się wyłącza a w suche dni sporadycznie o co chodzi ktoś mi powie?
  22. Witam panowie od pewnego czasu co jakiś czas samochód wpada w tryb awaryjny przy dynamicznej jeździe np w czasie włączania się do ruchu na autostradzie muszę się zatrzymać i uruchomić silnik ponownie i znów wszystko jest ok, zrobiłem dziś logi mam wątpliwości co do czujnika G71 gdyż wartości pokazywane przez niego wychodzą poza normę nawet do 2900mbar co myślicie od czego zacząć poszukiwania winnego? dodaję logi i bład w sliniku: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation https://log.malonetuning.com/chart/233476#H8KLCAB2FRVbAgNNwovDkQrCgzAMAMO%2FJcOPDcOow7BvSh%2FDqgw1w5A1wpLDhsOhw7bDtcOaCmPCj3fDh3kPT3nDjVwIwpPDisK%2BVXBDcE1mUcO%2Bw5LChQ4SFcOSaAR3KW9SQxM8MB7DnMKOw7vCicOLwoLCn8KfAsOlwrRaXyrDmV%2FDsMKPw6Bgw6whw64mdcOLbMONwo9TCCfCtzzDpifCjwAAAA%3D%3D
  23. Kilka zdjęć, nie dodałem całego złomu + głowica po regeneracji
  24. u mnie przyczyną takiej sytuacji były zajechane pompowtryski...
  25. mała aktualizacja 1. Silnik po generalnym remoncie koszt około 6500zł ( uszkodzone 4 zawory, 4 dziury w popychaczach, wytarte panewki i masa innych dodam zdjęcia ) o dziwo na tłokach nie zostało nawet śladu a gładzie cylindrów w stanie idealnym 2. Wałek na jaki się zdecydowałem to kolbenschmidt, głowica po regeneracji dużo by tu pisać co zostało zrobione... 3. Reklamacja uznana ale pieniądze marne gdyż zwrócono tylko za wałek,panewki i popychacze 4. Motor po remoncie lata jak wściekły dotychczas zrobiłem 12tys km wygląda na to że auto zostanie już w rodzinie na stałe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...