Skocz do zawartości

trytyt

Pasjonat
  • Postów

    34
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez trytyt

  1. Witam,
    Pozdrawiając autora tematu pozwolę sobie na wrzucenie kilku dodatkowych zdjęć z mojej naprawy - dawcą jest pompka z golfa III 1H0 962 257.

    Pompka golfa środek:
    suridndq.jpg

    Porównanie silników:
    10033051J_wapsehx.jpg

    Moja pompka po przeszczepie:
    1003313JP_wapsehw.jpg

    Cena pompki -> 30 zł,
    Czas przeszczepu -> 30 min (bez pośpiechu)
    Satysfakcja -> bezcenna.

    PS. Stara pompka zamykała drzwi, ale bagażnik był ciągle otwarty (zbyt długo pompowała). Przy zatykaniu obu otworów powietrznych palacami, nie potrafiła stworzyć ciśnienia. Po wyjęciu silnika na stół po podłączeniu do prądu dwa razy buchnęło chmurą grafitu po czym pompka stanęła. Widok po rozebraniu:
    1003319JP_wapsere.jpg

  2. W mojej poliftowej A-czwórce szyba zjeżdzała tylko w dół. Przy próbie podnoszenia w górę, słychać było jedynie w drzwiach jedno cyknięcie (silnik był wysterowany, ale nie działał) i po chwili następywało drugie cyknięcię. Po x próbach, proszeniu, głaskaniu, nerowywym klikaniu przycisku szybka ruszała. Działo się tak tylko w drzwiach kierowcy - już kilka razy śnieg sypie, a ja niechcący opuściłem szybkę i.. się tylko wkurzałem bezradnością. Prawa szybka działała fest. Zmotywowało mnie to mimo temperatury styczniowej do pogrzebania w drzwiach.

    1. Zdejmujemy boczek - instrukcje na forum.

    2. Najlepiej sprawdzić na sąsiednim włączniku czy szybka też się zacina - eliminujemy wadliwość włącznika. Jeżeli jest tak samo to wykręcamy 3 śrubki (torx) mocujące silnik. Odpinamy wtyczkę. Wyjmujemy go ciągnać i poszarpując do siebie. Bierzemy pod pachę i albo udajemy się do ciepłego domku, albo najpierw do sklepu a później do domku.
    Silniczek:
    1002846JP_wxreqsa.jpg

    3. Wykręcamy kolejne 4 śrubki torx przy wtyczce:
    1002844JP_wxreqqh.jpg

    4. Podważamy i wyciągamy elektronikę w kierunku zgodnym do wykręconych śrubek.
    1002848JP_wxrwppw.jpg

    5. Nie mam zdjęcia całości modułu jak jest zlutowany bo za szybko rozlutowałem :) To co jest zaznaczone na niebiesko rozlutowujemy.
    1002821JP_wxrwpxa.jpg

    Po rozlutowaniu i całość wygląda następująco:
    1002840JP_wxrwpnw.jpg

    6. Winowajcą są przekaźniki, a dokładnie brak przejścia elektrycznego na ich stykach.
    1002858JP_wxrwpee.jpg

    7. Czyścimy styki i składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

    8. Cieszymy się działającą szybką. Down! Up! Down! Up! Pijemy należne piwko :D

    Potrzebne narzędzia: lutownica, odscysacz, śrubokręt gwiazka i torxy. Należy mieć dużo cierpliwości ponieważ płytka elektroniczna jest zalutowana "twardą cyną" - łatwo przegrzać płytkę, urwać ścieżki lub spowodowac inną szkodę. W zasadzie pierwsze starcie jeżeli chodzi o trudność oceniam 7/10 - delikatne rozlutowanie by nie uszkodzić zajęło mi trochę czasu - 1,5h. Jednak teraz jak już wiem co i jak na pewno będzie szybciej. Liczę, że ktoś się pochwali krótszym czasem :D

  3. Cieższy pedał? Zależy jak wyregulujesz.. Ale jeżeli tolerancja kompa samochodu daje radę kalibrować mieszankę - "ilość" wtrysku gazu odpowiada "ilości" wtryskiwanej benzyny to za bardzo nic się nie zmieni.. wszystko zależy od regulacji. Grunt to nie było zbyt ubogo, bo to się kończy źle.

  4. Ja mam kompa KME Diego, czyli stare trupisko, wtryski OMVL i powiem, że rakieta zapie***la :) Polecam :) Spalanie w mieście jak cały czas go "depczę" to 13 - jak zaczarowany, a jak jadę jak emeryt (wstyd się przyznać, ale raz się udało jeździć mniej dynamicznie) to wciągnęło po mieście 10 :) Wszystko zależy od stylu jazdy i od wyregulowania gazu - ja regulowałem sam pod VCDS'a.

  5. Siema!

    Mam pytanko.. Jest taka sytuacja jak ta. Kupiłem auto i w umowie sprzedaży mam 10000 tysięcy a wg widełek US to jest przedział 15000-18000 i od kwoty 15000 też zapłaciłem 2% podatku od zakupu (PCC3). Czy jeżeli przed upłynięciem pół roku sprzedaję auto to mój zysk liczy się od kwoty 10 tysięcy, która była w umowie, czy od 15 tysięcy od których odprowadziłem podatek?

  6. Godne uwagi = nie stuka, nie póka przy jeździe na wprost/przy skręcaniu + buda w dobrym stanie + odpala na zimnym i ciepłym bez zająknięcia + sporawne wszystkie systemy sterowania/elektroniki/itp. To chyba tyle :) No i byle chlewa nie było w środku :D
    PS. Turbo czuć, że ciągnie od 2200-2400 i nie puszcza dymka :)

  7. Do bycia szczęśliwym użytkownikiem podtlenku lpg w aucie nie musisz wiedzieć dużo. Najlepiej to oddać do zaufanego zakładu auto gdzie je zagazują (zrobić rozeznanie na swoim podwórku), a potem tankować i jeździć. Oczywiście pamiętać o wymianach filtrów. Jeżeli silnik się nadaje do zagazowania, a 1.8t się nadaje to nie ma się czego bać.

  8. Ja mam na zegarach 250kkm. Jestem też szczęśliwy, bo wiem, że silnik nie był robiony - jeździ na 5w40 i dolewam 600ml od wymiany do wymiany (10kkm). Turbo z delikatnym (na prawdę małym) luzem poprzecznym, ale przy takim przebiegu to nie grzech. Wniosek. Jeżeli ktoś dbał o samochód to przebieg nie jest "krytycznym" parametrem.

  9. Ależ po co podmieniać? Skoro teraz jest pewne na 1000%, że w jednej lampie żarnik świeci cały czas a w drugiej mruga to jak zamienisz to na te 1000% stwierdzisz czy to tylko żarniki czy też nie :) A ileż to zajmuje wymiana żarników? 5 minut max :D


    Ale żeby nowy i raczej oryginalny żarnik Osram padł po 2 miesiącach i ok. 1800km?

    Możliwe. Znam historię, że i krócej wytrzymały nowe markowe żarniki. Kwestia danego egzemplarza.

  10. Wszystko zależy od tego jakie masz koła. A turbina się nie załącza bo ona pracuje cały czas :)

    Racja racja i wiem o tym... tylko jest ten moment kiedy turbo zaczyna mocniej dmuchać :wink:

    Pora kupić nowe opony :)

    Fakt.. oponki mam do zajeżdzenia i do wyrzucenia. Są to zimówki 195/65/15 z 4mm bieżnikiem, co sprawia, że traktuje je jako letnie :D Niestety z tym seryjnym silnikiem to mi tylko dwa razy udało się załapać chwilowy poślizg na 3 biegu (na max 2 sekundy), bo na dwójce to nie ma problemu :wink:

  11. To jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje..
    To prawidłowo seryjna grucha WG przy jakim ciśnieniu się powinna zacząć się otwierać? Albo przy jakim ciśnieniu osiąga maksymalne wychylenie? Bo im więcej czytam i oglądam filmików tym bardziej się kołuję.. Jedni mówią, że ma startować przy 0,35, inni że przy 0,55 a jeszcze inni, że przy 0,6 bara.. Jak to jest?
    Czy komputer sterujący ma stałą mapkę sterowania zaworem N75 czy on ją sobie wylicza na podstawie innych parametrów na bieżąco?

  12. Powiem tak z dobrych porad.. Od strony przepustnicy wchodzi duża pucha WD, w otwór po grzybie odmy jakiś pręt, od puchy filtra ładnie pasuje butelka po tatrze :D W zamian N75 2 śrubki i to chyba jest tyle..a nie jeszcze jest rurka do systemu odpowietrzania zbiornika, ale ją nie zaślepiasz przy dolocie tylko po wyjęciu N80 po obu stronach. Z jednej jego strony rurka łączy się z "filtrem powietrza" a z drugiej przez zaworek zwrotny z kolektorem i to też zaślep to wtedy sprawdzisz większy obszar :)

    Jedyne co mnie zastanawia, to czemu przy ciśnieniu 0,5 bara zaczął mi się olej bulgotać.. nie wiem którędy mogło pójść tam powietrze.. Jak odkręciłem korek to miałem wrażenie, że to z tamtąd.. Zastanawiam się tylko czy to możliwe, że przez turbinę pogoniło powietrze do bloku...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...